Jak zatrzymać zawodnika w klubie za pomocą klauzul ?

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.02.2011, 19:49    Pytanie
Witam.Panowie chciałbym się upewnić bo z tymi klauzulami mam troszkę mętlik dlatego proszę Was o radę.Mianowice gram islandzkim zespołem STJARNAN i mam tak dobrych graczy lecz chciałbym zapisać w ich klauzule ( nie wiem jaką ? ) by móc ich zabezpieczyć przez prawem Webstera , Bosmana by nie odchodzili lub ewentualnie zarobić na nich sporo milionów :) Chodzi głównie o to by jakiś zespół wziął mojego gracza ale wpadł w tzw. pułapkę klauzuli i miałbym na nim zyskać no może ok. 50 mln :) więc co muszę zapisać w jego kontakcie ? klauzule odejścia czy klauzule oferty minimalnej ? pozdrawiam i czekam na odp.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Zymon Partyzant

Postów: 1124
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.04.2010
Skąd: Iława, Szałkowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.02.2011 22:18    #1
aby nieodchodzili za free to podpisuj z nimi jak najdluzsze kontrakty.jesli nie chca to to 1 rok przed koncem kontraktu mozesz sprzedac zawodnika(ja tak robie).Zapisz sobie wysoka klauzele odejscia lub oferty minimalnej w kontrakcie zawodnika

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.02.2011 o godz. 22:20

był - będzie - jest zawsze IKS!

 unnical333 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.12.2010
Skąd: Biały Dunajec / Zakopane
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.02.2011 22:23    #2
Tyle że nie przesadź z tą klauzulą odejścia bo mogą się nie zgodzić na takie warunki.

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2011 00:28    #3
Ale po co ustawiać te klauzule? Skoro chcesz gracza sprzedać dajmy na to za 50 mln to gdy pojawi się oferta zażądaj takiej kwoty. Klauzule odejścia i oferty minimalnej działają na korzyść piłkarza, bo ktoś jest wart np. 100 mln a ma klauzulę 50 mln i wtedy za taką kwotę można go wykupić i menedżer czy to wirtualny czy "żywy" nie ma nic do gadania.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 Kazimir Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.02.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2011 00:36    #4
No własnie ja mam taki problem. P

Próbuje podpisać kontrakt z wolnym zawodnikiem a na imię mu Saliou Ciss.

Naprawde dobry lewy obrońca i wszystko byłoby pieknie, gdyby nie to że uparł sie na klauzule odejscia (o ile pamietam chciał by wynosiła coś okolo 1 miliona euro). A ja z wiadomych powodow nie chciałem sie na to zgodzic.

Nie da sie go jakoś zmusić? Albo usunąc tą klauzulę po podpisaniu kontraktu?
Bo ta klauzula chyba oznacza ze w kazdej chwili może sie pojawić oferta w wysokosci 1 mln euro, zawodnik zechce odejsc i ja w zaden sposob nie bede mogl go powstrzymać?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.02.2011 o godz. 00:49

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2011 01:16    #5
Panowie ale mi chodzi żeby ten zawodnik był u mnie dożywotnio jeśli tego zapragnę.Mam dużo piłkarzy którym dałem minimalną klauzulę minimum 50 mln euro i dlatego nie chce by Ci odchodzili bo chce stworzyć potęgę ale jak mi mają ich wykupić to niech płacą bagatelne sumy bym dorabiał się sporego budżetu :) A wiem że jak postawie dużą klauzulę to ich prawdopodobnie nikt nie kupi bo bieda :) Albo zostaje na zawsze albo ktoś wpada w pułapkę i buli dużą sumę
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2011 08:32    #6
Ale zrozum, że tak klauzula nic Ci nie daje.

Prosty przykład masz gracza A z klauzulą 50 mln i gracza B bez takiej klauzuli. I zakładamy takie warianty:

Przychodzą oferty w wysokości 10 mln za obu graczy, możesz odrzucić obie takie oferty lub negocjować do kwoty np. 50 mln.

Przychodzą oferty w wysokości 49 mln, możesz odrzucić obie takie oferty lub negocjować do dowolnej kwoty.

Przychodzą oferty za 50 mln, opcja ta jest automatycznie zaakceptowana za gracza A (tego z klauzulą], natomiast za gracza B możesz tę ofertę zaakceptować, odrzucić lub negocjować.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, że klauzula Tobie nic nie daje, a wręcz utrudnia cel który sobie założyłeś.

Kazimir - spróbuj podbić mu tę klauzulę do wyższej kwoty.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2011 10:31    #7
[quote=Gallacher]Panowie ale mi chodzi żeby ten zawodnik był u mnie dożywotnio jeśli tego zapragnę.Mam dużo piłkarzy którym dałem minimalną klauzulę minimum 50 mln euro i dlatego nie chce by Ci odchodzili bo chce stworzyć potęgę ale jak mi mają ich wykupić to niech płacą bagatelne sumy bym dorabiał się sporego budżetu :) A wiem że jak postawie dużą klauzulę to ich prawdopodobnie nikt nie kupi bo bieda :) Albo zostaje na zawsze albo ktoś wpada w pułapkę i buli dużą sumę [/quote]
A tak na poważnie to co ci da klauzula 50 mln,skoro grasz jakimś lipnym klubem, i przyjdzie oferta np 7 mln i zarząd ma Ciebie gdzieś i sam zaakceptuje ofertę. A po drugie z niewolnika nie ma pracownika ,a piszesz że chcesz mieć ludzi dożywotnio.
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 Gabriel K. Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2011 18:17    #8
Po pierwsze - ktoś musi kolegę uświadomić, że praktycznie niemożliwością jest zatrzymanie dobrego zawodnika w swoim klubie aż do końca jego przygody piłkarskiej. A już tym bardziej wtedy gdy gra się przeciętnym klubem w przeciętnej lidze.
Kolego Gallacher, musisz pogodzić się z tym, że nie zatrzymasz na zawszę swych dobrych graczy.
Jedynie co Ci pozostaje, to stwierdzić, których grajków nie zdołasz zatrzymać i sprzedać ich w odpowiednim czasie za jak największa sumę. I tak jak pisał Kleyo - oferty minimalne nie pomagają, a tylko utrudniają Ci zadanie, którego nie unikniesz, a wieć opylenia gracza za największą sumkę. No, a jeśli to Ci się już uda, to na miejsce sprzedanych należy sprowadzać nowych, młodych, perspektywicznych graczy.
Takim oto sposobem, zakładając, że jesteś cierpliwym i wytrwałym graczem, po kilkunastu sezonach zbudujesz drużynę tak mocną, aby lepsi piłkarze nie chcieli z niej odchodzić.
Myślę, że większość graczy taki oto właśnie system transferowy stosuje i dobrze na tym wychodzi. A myślenie o zatrzymywaniu kilku piłkarzy na zawsze, to po prostu utopijne myślenie i niestety musisz te myśli wymazać ze swojej głowy.
Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.02.2011 o godz. 18:20

Better dead than red

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2011 20:09    #9
Dokładnie, przecież sprzedając gracza np. w polskiej lidze za ok 10 mln zł za taką kasę można spokojnie znaleźć następcę i jeszcze wyjść finansowo na plus.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution