Jak grać?

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012, 14:01    Pytanie
Postanowiłem objąć Man City i choć po 7 meczach zajmuje drugą pozycję ex-eaquo z Man Utd. (1.) to gra woła o pomstę do nieba! Do klubu sprowadziłem Franka Riberyego (problem z aklimatyzacją -> beznadziejna gra), Coentrao (światełko w tunelu -> wymiata w KAŻDYM meczu), Srnę ( dużo lepszy niż Richards), Hazarda (w kratkę), Modricia (bez formy) i po okazyjnej cenie Hugo Suazo (może być). Yaya gra TOTALNY piach, Tevez jest bezproduktywny a Silva i Mario próbują ale nie cząsto im wychodzi. Johnson bez kometarza...

Na początku grałem 4-3-3 (z DP, 2 ŚP i OPL, OPP + Tevez na szpicy). Traciłem mało goli ale też prawie nic nie strzelałem. Teraz przydaje się do bronienia wyniku.

Potem 4-2-3-1 (z 2 ŚP) i każdy grał tak samolubnie, że w głowie się nie mieści. Po zmniejszeniu rajdów, kontraataki nie istniały.

Teraz próbuje 4-2-2-2 (2 ŚP, OPP, OPL i 2 N) i jest trochę lepiej ale i tak nie jest dobrze.

Podania bezpośrednie, tempo szybkie, linia obrony i szerokość normalnie (z silniejszymi cofam). Boczni ofensywni pomocnicy to schodzący napastnicy. Problemem jest ustawienie środkowego napastnika (jeśli gram jednym) bo w 9 meczach strzelił 1 gol i 3 asysty. Nie mam dużego doświadczenia w FMie bo jak narazie grałem tylko Barcą i reprą Hiszpanii i Argentyny.

Przypominam, iż gram w 2011 i z góry dziękuję za każdą sugestię i pomoc.

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:57    #10
Adebayor na szpicy, obsługiwany przez dwóch skrzydłowych będzie ok. Jeden skrzydłowy jako schodzący napastnik (noga przeciwna do skrzydła na którym gra), drugi jako skrzydłowy. No i ostre dośrodkowania na króki słupek.
Tak ja bym grał z jednym napastnikiem.

ED/
chociaż myślę, że Tevez będzie lepszy

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 14:59

Użytkownik uznał post za pomocny

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 15:02    #11
I jeszcze pytanko. Środkowy ofensywny pomocnik jako klasyczna 10?

ED?
I odgrywający z rolą wsparcia czy ataku? Zawsze miałem problem z ustawieniem napastnika.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 15:04

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 15:06    #12
Zależy od tego czy ma ku temu dobre predyspozycje. Nie wiem czy Tevez nie byłby dobry jako klasyczna 10. Ja zwykle miałem na tę pozycje typowego ofensywnego pomocnika jakim był posiadany przez Ciebie Hazard który lepiej radził sobie jako po prostu ofensywny pomocnik.

Edited/

Ilu ustawiasz napastników, jednego czy dwóch?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 15:06

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 15:10    #13
Ofensywny pomocnik -> Hazard -> klasyczna 10 (źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to czy ustawić Edena jako 10 czy np. wysuniętego rozgrywającego)

Będzie 1 napastnik -> odgrywający -> Tevez -> wspacie czy atak?

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 15:12    #14
ja ustawiłbym tak:

hazard -> ofensywny pomocnik (po prostu ofensywny pomocnik, z taką rolą) ale znakomicie sprawdzi się jako wysunięty rozgrywający

a teveza ustawiłbym jako komplentego napsatnik i atak, powinien dać radę (:

Użytkownik uznał post za pomocny

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 15:19    #15
Jeżeli ustawiam Teveza jako kompletnego do domyślnie przypisane ma ataki z głębi pola - rzadko. Co to właściwie znaczy? Czy będzie starał się wtedy - jak lis pola karnego - wychodzić do podań w uliczkę?

 wujekzdzicho Młody aktywista

Postów: 640
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 15:26    #16
Możesz sobie przecież przestawić na czasami na przykład, a Tevez atakując z głębi pola, jest czasem groźny. I koniecznie zaznacz, że jak jest odgrywającym, żeby mu dawali podania nie mieszane, ale po ziemi, w końcu to Tevez mały jest.
I radziłbym zamienić dośrodkowania na ostre.

Użytkownik uznał post za pomocny

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 18:39    #17
Mecz z Liverpoolem u siebie - 3-1. Wątrobabasen (ang. Liver - wątroba, pool - basen) cisnął cały mecz (przewaga w strzałach bo The Reds walili w publikę z 30-40m aż miło było popatrzeć) ale defensywa nie dała się złamać. Podania mieszane z przewagą na krótkie, tempo normalne z przewagą na szybkie, szerokość normalnie z przewagą na wąskie, strzały z dystansu - rzadko. Wreszcie grali ładnie i EFEKTOWNIE. Prawie każda kontra kończyła się sytuacją 100%. Chyba nigdy nie widziałem takiego meczu w FM. Akcja za akcję. Majstersztyk.

Dzięki za pomoc.

Aha, Hazard - 9.0, 1 gol, 1 asysta. Tevez 6.4 - Kompletny napastnik, odgrywający, rola atak - kiepsko to wyglądało ale zobaczymy co zrobi jak będzie miał więcej miejsca. Mimo oceny, jest potencjał po czasami robił dużo miejsca dla rajdów Edena.

ED/
Żeby nie było, że zwycięstwo fuksiarskie:
Strzały celne: 10-8
Sytuacje 100%: 6-1

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 18:52

 wujekzdzicho Młody aktywista

Postów: 640
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 19:37    #18
Możesz dać w indywidualnych jakiemuś Silvie czy innemu z dobrymi strzałami z dystansu, żeby czasem strzelali. U mnie w Śląsku strzela niemal tylko Kaźmierczak, bo ma tak w indywidualnych, i walnął z 5 bramek w sezonie - pięknych.

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2012 17:16    #19
Jeszcze mam pytanie. Czy jakbym zajął 2 miejsce w lidze (oczekiwania zarządu 1) i generalnie nic nie wygrał ale byłyby dobre perspektywy na kolejny sezon, to mnie zwolnią?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.