Jak grać?

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012, 14:01    Pytanie
Postanowiłem objąć Man City i choć po 7 meczach zajmuje drugą pozycję ex-eaquo z Man Utd. (1.) to gra woła o pomstę do nieba! Do klubu sprowadziłem Franka Riberyego (problem z aklimatyzacją -> beznadziejna gra), Coentrao (światełko w tunelu -> wymiata w KAŻDYM meczu), Srnę ( dużo lepszy niż Richards), Hazarda (w kratkę), Modricia (bez formy) i po okazyjnej cenie Hugo Suazo (może być). Yaya gra TOTALNY piach, Tevez jest bezproduktywny a Silva i Mario próbują ale nie cząsto im wychodzi. Johnson bez kometarza...

Na początku grałem 4-3-3 (z DP, 2 ŚP i OPL, OPP + Tevez na szpicy). Traciłem mało goli ale też prawie nic nie strzelałem. Teraz przydaje się do bronienia wyniku.

Potem 4-2-3-1 (z 2 ŚP) i każdy grał tak samolubnie, że w głowie się nie mieści. Po zmniejszeniu rajdów, kontraataki nie istniały.

Teraz próbuje 4-2-2-2 (2 ŚP, OPP, OPL i 2 N) i jest trochę lepiej ale i tak nie jest dobrze.

Podania bezpośrednie, tempo szybkie, linia obrony i szerokość normalnie (z silniejszymi cofam). Boczni ofensywni pomocnicy to schodzący napastnicy. Problemem jest ustawienie środkowego napastnika (jeśli gram jednym) bo w 9 meczach strzelił 1 gol i 3 asysty. Nie mam dużego doświadczenia w FMie bo jak narazie grałem tylko Barcą i reprą Hiszpanii i Argentyny.

Przypominam, iż gram w 2011 i z góry dziękuję za każdą sugestię i pomoc.

 LOLECZeX Młody aktywista

Postów: 481
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:06    #1
7 meczy, 3 taktyki... Było dać zagrać kilka spotkań jedną taktyką.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 14:07

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:08    #2
Dla city ja grałem 4-5-1 z 2 srodkowymi i jednym ofensywnym w srodku ofensywnnymi na bokach. podania krotkie, gra płynna, intensywny presing. szuukanie gry, linia obrony cofnieta, boczni to jeden skrzydlowy jeden schodzacy napastnik, a napastnik to srodkowy albo lis pola karnego.
U kazdego ofensywnego pilkarza gra przy przeciwniku, lancuch na maksa a u obroncow domyslnie ! i szerokosc -- wasko!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 14:14

Użytkownik uznał post za pomocny

 wujekzdzicho Młody aktywista

Postów: 640
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:35    #3
Chwila nie masz Dzeko nie? Ale może kogoś z napastników dać na odgrywającego i podania daj krótkie, po co bezpośrednie grasz Man City w końcu.

Użytkownik uznał post za pomocny

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:37    #4
Jak dla mnie dwa podstawowe błędy: zbyt częste zmiany taktyki i za duża ingerencja w pierwszą jedenastkę. Nawet jeśli nowo zakupieni zawodnicy są świetni (Hazard podczas mojej rozgrywki w Lille rzadko schodził poniżej 8,0) to muszą mieć czas na zgranie się ze sobą, resztą ekipy, aklimatyzacje w zespole i w ogóle.
Spróbuj zbudować pierwszą jedenastkę z wykorzystaniem zawodników których zastałeś w zespole, LEKKO pomieszaj ich z nowymi nabytkami i zdecyduj na jedną taktykę.
No i co robiłeś w okresie przygotowawczym, gdzie sparingi bo z Twojego posta wynika, że od razu rzuciłeś się na ligę.

Ogólnie nie trzep się. To, że osamotniony napastnik nie strzelił bramki w dwóch meczach z rzędu jeszcze o niczym nie świadczy.

Użytkownik uznał post za pomocny

 wujekzdzicho Młody aktywista

Postów: 640
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:39    #5
Daj im w treningu przedmeczowym zgranie zespołu.

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:49    #6
Zagrałem 9 sparingów:
-4 ze słabiakami (wygrałem pierwszą taksą, każdy na luzie)
-z Genoą i Rangersami u siebie (1-0 i 2-1) w niezłym stylu.
-z Barcą u siebie (0-1 choć zasługiwałem na zwycięstwo)
-z Monachium na wyjeżdzie (0-0 ale cisnęli cały mecz)
-z Aston Villa na wyjeździe (2-2 mecz wyrównany ale na moją korzyść)

Podania krótkie, a tempo? Dodam, że ustawiłem boisko u siebie na długie...

Poza tym sądzicie, że z Milnerem, Wrightem-Phillipsem, Barrym, Johnsonem itd. da się wygrać ligę (takie oczekiwania zarządu)?

Dzeko nie mam, gram w 11 i dałem zgranie już na początku przygotowawczego.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 14:54

 wujekzdzicho Młody aktywista

Postów: 640
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:54    #7
Da się nawet z Pawełkiem na bramce (no dobra przesadziłem ;) )

Tempo szybkie, ale nie jakieś superszybkie, takie trochę nad normalnym. Może Adebayor jako odgrywający?

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:55    #8
Grałem Citizensami w FM11 i zarówno Milnera jak i Wright Philipsa wspominam bardzo ciepło. Barryego nie pamiętam, przykro mi.

Jeśli dobrze myśle to krótkie podania, wolne tempo i ofensywne nastawienie powinny ze sobą dobrze współgrać (ale mogę się mylić).

No i po prostu daj nowym zawodnikom troche czasu na zaaklimatyzowanie się i będzie dobrze, cierpliwości (:

Użytkownik uznał post za pomocny

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 14:56    #9
Z tym, że Adebayor ma współprace na 8 co doskonale oddaje jego przydatność w zespole...

Spróbuje z krótszymi podaniami, dzięki.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 14:57

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.