Isco i Jese w fm2014

 Snorlaks Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2014
Skąd: Ryki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2014, 11:01    #1
Czy nie sądzicie że umiejętności Isco i Jese są w fm2014 są ze duże w stosunku do realnego świata ??? Szczególnie Isco...

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 17.05.2014, 11:04

 Sir Mih Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.09.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2014 11:19    #2
Nie uważam.
Isco to świetny zawodnik, w realu w Realu musiał zaadaptować się do nowej (innej) pozycji niż w Maladze. Talent, który w przyszłości może być top5 świata ;)
Jese grał świetnie, szedł jak burza.. do czasu kontuzji. Bardzo ciężkiej kontuzji. Zobaczymy jak będzie po niej.

Takich tematów można założyć setki. To gra komputerowa. Czy każdy talent -9, -10 stał się gwiazdą światowego formatu w realnym świecie? A czy nie ma zawodników którzy w FMie mają 2.5 gwiazdki a na boiskach piłkarskich stanowią o sile potężnych klubów?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.05.2014 o godz. 11:20

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2014 14:27    #3
Dla mnie to wygląda tak - Isco został "napisany" na podstawie kozackiego sezonu w Maladze. Gdy przeszedł do Realu, wiadome było, że nikt go nie obetnie (bo to znana prakyka, gdy piłkarz zamienia klub na silniejszy, umiejętności mu się NIE obniża).
A Jese? Jak twierdzisz, że przesadzają, to popatrz na jego występy w Castilli (skończyli na ósmym miejscu na zapleczu ligi!) - on i Morata ciągnęli rezerwy przez cały sezon. A obecny (przynajmniej do kontuzji) pokazał, że pochwały 20 nie były bezzasadne. Gość potrafił w 10 meczach wpakować 7 goli, wyszarpał komplet pkt w spotkaniu z Valencią, honorowego gola z Barceloną strzelił - nie dałby rady, gdyby był miękką pytą.
Oby wrócił po kontuzji, bo niefart straszliwy...

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 11:29    #4
Generalnie fm czy tam Fifa, PES nigdy nie będą wiarygodnie odwzorowywały umiejętności. Dlaczego? Dla jednej osoby są zbyt podrasowane, dla drugiej zbyt niskie. Nigdy nie będzie kompromisu. Z autopsji wiem, że wystarczy zrobić byle jaki update gdzie zaczyna się zabawa z atrybutami i zaczyna się jazda czemu pan X ma drybling 18 a przecież on nie umie dryblować.

Poza tym masz też zawodników o których gdyby nie fm nigdy byś pewnie nie usłyszał ,a spokojnie dają radę w najlepszych klubach w fm.
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 14:35    #5
Isco jest "napisany" idealnie. Tak jak kolega wyżej napisał - kozacki sezon w Maladze, Golden Boy 2012. To właśnie Isco ciągnął gre Realu na początku sezony, kiedy wystawiany był na swojej nominalnej pozycji. Później Carlo zmienił ustawienie i Isco musiał przystosować się do nowej pozycji oraz do rywalizacji z Di Marią i Modriciem - a tej nikt by obecnie nie wygrał, bo Ci dwaj panowie byli w kosmicznej formie, szczególnie Angel. Tak czy owak - Isco jest jednym z najwiekszych talentów w obecnym footballu i jestem pewien że w przyszłości bedzie prze kozakiem.

Jese moim zdaniem jest "napisany" jeszcze za nisko. Tak, tak, nie przesadzam. Szczególnie jego atrybuty psychiczne są mizerne. Każdy kto widział go w akcji, wie że w przyszłości bedzie lepszy, nawet od Isco. To właśnie Jese jest prawdziwym diamentem. Wg mnie to on powinien dostać potencjał -10. Dlaczego? A dlaczego dostał go Januzaj? Tak to również wielki talent, ale nie tego kalibru co Jese. Ale w tym przypadku chodziło pewnie o wiek, ponieważ Jese jest 2 lata starszy. Szkoda tylko że złapał konuzje, ale sądze że w przyszłym sezonie wróci jeszcze silniejszy.

Ogólnie research piłkarzy Realu Madryt już od kilku edycji FM jest źle i nie obiektywnie zrobiony. Czasami mam wrażenie że researcher Realu to kibic Barcelony :) Ronaldo - opanowanie na poziomie 14? Luka Modrić - obecnie jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy środkowy pomocnik świata - PA tylko 170? Coentrao w najnowszym FM jest taką miernotą że nadaje się tylko na sprzedaż, a jak gra w realnym świecie - każdy wie. Dani Carvajal - PA 164, podczas gdy taki Gino Peruzzi znany tylko kibicom Serie A i eFMmaniakom - PA 171 i w późniejszym czasie najlepszy prawy obrońca świata! Bitch please! Gareth Bale był chyba nie ruszany od czasów kiedy gral jeszcze jako lewy obrońca w Spurs. Podnieśli mu tylko lekko PA i nic więcej, a przecież każdy wie że to zaraz po Ronaldo i Robbenie najlepszy skrzydłowy/schodzący napastnik świata - statystyki z poprzedniego i tego sezonu nie kłamią. Varane - jedna pechowa kontuzja, która przydaża się wiekszości i już kochany researcher daje mu podatność na kontuzje - 16. Poza tym dostaje PA - 175 co moim zdaniem jest również za nisko. Bedąc obeiktywnym, zestawmy obok siebie Varane'a - 175 Phila Jonesa - 174 i Nastasica - 178. Czy Jones zasługuje na PA 174? Raczej nie. Tym bardziej Nastasic nie zasługuje na 178 - bo jesli tak to Varane powiniem miec min 180. Zaraz ktoś powie, że jestem kibicem Realu i chce przypakować swój ulubiony klub przynajmniej w grze. Okej. Ale takich bubli jest o wiele więcej. Czemu El Shaarawy, który od 1.5 roku albo gra piach, albo leczy kontuzje ma ciągle potencjał 182? Czemu Koke - nazywany nowym Xavim ma tylko 164? Czemu Antoine Griezmann ma PA tylko 167 a np taki Lamela 180? Czemu Reus ma strasznie chujowo rozłożone atrybuty? Czemu Lukaku dostał PA 170, a taki Facundo Ferreyra 172? Czemu Balanta dostał -10 skoro są inni środkowi obrońcy, którzy bardziej na to zasługują? Taki kruczków jest ogrom. Dla mnie najwiekszą patologią FM jest potencjał losowy. Bo wielokrotnie komletny no name z -9 losuje potencjał przykładowo 175-180, a talent który jest znany wszystkim i który w realnym świecie zapowiada się na naprawde dobrego grajka losuje 160. I teraz za pare sezonów, kiedy obaj się rozwiną jeden jest przeciętniakiem a drugi kozakiem, chociaż w realnym świecie zapewne o jednym z nich nigdy nie usłyszymy. Dla mnie losowy potencjał w FM to powinna być jedna z pierwszych poważnych zmian w FM15 lub FM16. Niestety fakt jest tak że research Football Managera jest często kiepski i nie obiektywny. Możemy oczywiście korzystać z fun'owskich uptade'ów, ale i one w wiekszości są również źle zrobiony - najcześciej - w drugą strone, czyli dużo zawodników jest prze koksowanych. Jeśli ktoś jest fanem piłki może sobie sam poświecić dzień w edytorze i z dużym obiektywizmem "poprawić" to co researcher robi źle.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 15:20    #6
@chinczol
Research ma na moje czasem jakieś wodogłowie albo niedoj... mózgowe. Prosty przykład - ile "20" podostawali kopacze Barcelony? Sam Messi ma ich z 7 - mnie najbardziej rozwala wykańczanie = 20. Jeśli się patrzy tylko na liczbę goli, to się zgadza, ale ile z tych goli było bite na pustą, co i nawet nasz KRUL Wawrzyniak by trafił? Tego już nie potrafią uwzględnić. Taki Czapi - też, od groma "20" - a sezon 12/13, na podstawie którego był pisany do 13 (w którą klikam obecnie) miał w moim odczuciu dobry I NIC WIĘCEJ.
W drugą stronę to ofc nie działa, bo i po co? Taki CR7 MUSI MIEĆ kontrowersyjność = 19 - z jakiej wysokości spadł na łeb ten ktoś, kto wpisał taką cyferkę? Jakim cudem Pepe ma opanowanie 8 (albo 10)? Czemu CR7 ma opanowanie ledwie 14 (oczywiście, Messi musi mieć 20). Przykłady można mnożyć dalej - czy to żałośnie niski PA - Dani Carvajal, Varane, Jese (to, jak tragicznie jest zrobiony w 13, to woła o pomstę do nieba, ktoś zrobił z niego rozkapryszonego gówniarza, który domaga się gry w każdym meczu po 120 minut, albo się sfoszy i odejdzie). O samym Ikerze można napisać kilka linijek - ważne mecze 13? Profesjonalizm 13? Kontrowersyjność >5? Serio? Może ostatni sezon z Mourinho nie był w jego wykonaniu wzorowy, ale jak taki Czapi może mieć wszystko dużo lepsze pomimo ciągłej nawijki o tym samym ("byliśmy lepsi!";), to Iker z marszu powinien mieć same 20.

O atrybutach ukrytych to lepiej nie wspominać, bo Barcelona znowu (przez przypadek?) jest napakowana do granic możliwości. Jakim sposobem taki Buskwets może mieć profesjonalizm >15, Czapi to samo, skoro oni po każdym przegranym meczu pieprzą te same frazesy, jakby byli 10-letnimi dziećmi z podstawówki? Jakim cudem taki Busquets, Alba, Sanchez, Neymar (to jest w ogóle, hicior kalibru Grubej Berthy) mogą mieć sportowe zachowanie większe od 10? Przecież co GD, to każdy z tych żałosnych aktorków wywraca się przy najmniejszym kontakcie (Brazylijski chudzielec to w ogóle szybuje). Przykłady debilnie (bo to należy nazywać rzeczy po imieniu) wpisanych ukrytych można mnożyć - na moje oko, to prawie każdy zawodnik Katalończyków jest w tym względzie przepakowany.

O tym, ilu zdolnych młodych dostaje za niskie cyferki, albo ma idiotycznie rozłożone atrybuty (do dziś przypomina mi się FM12 i Mattia Perin - PA ~170, ważne mecze = 1. SERIO?!), to można osobny artykuł napisać. Co roku przepycha się jakieś mniejsze, lub większe jaja - a granie kimkolwiek w Niemczech to jak na moje oko, wyraz najwyższego poświęcenia. Przecież ci, co tam "obiektywnie" wpisują atrybuty, albo oglądają te spotkania na leżąco, albo na drugą stronę. Ilość błędów, jaka tam występuje, to przechodzi jakiekolwiek pojęcie - z resztą, każdy kto oglądał Niemców z ich rodowitej ligi i wszystkich obcokrajowców tam kopiących, widzi jaki jest rozdźwięk między tym, co daje FM ("realna" symulacja!), a tym, co na serio pokazują boiska. Z resztą - jakim kretynem trzeba być, żeby taki Cacau, Labbadia (napastnicy) mieli wykańczanie akcji <10? Co za kwadratowy łeb masowo wpisuje determinację <5 znanym piłkarzom Bundesligi? Albo w drugą stronę - jakieś obiektywne argumenty, dlaczego Huntelaar dostał tyle 20? Przecież gdyby był na serio taki kozak maślak, wcale by z Realu nie odszedł (albo by do niego szybko wrócił).

Update'y fanowskie - nie polecam. Do 12 sobie dokoptowałem od jakiegoś fana MU - była przeginka, ale w drugą stronę. WSZYSCY juniorzy zostali tam pomutowani do PA 170+, z fantastycznymi ukrytymi - co jak co, ale żeby 18/19 latek na starcie, bez mentora miał wszystkie ukryte w osobowości od 16 w górę? Rly?

Całe szczęście, że istnieje takie coś jak FMRTE - czasem wodogłowie "tfurcuf" irytuje tak bardzo, że podnoszę cyferki Realowi (o ilę ich nie prowadzę). Skoro Katalońce mogą mieć tak przepakowany skład, to Real też może. A widocznie zbyt wielu ludzi zajmujących się odwzorowaniem piłki uważa Real za zło konieczne...

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 15:58    #7
Widzę, że tu sami fani Realu:P

Zaraz pojawi się nam jakiś fan Barcy, i też będzie narzekał, że jego Barca jest znerfiona, a Real przepakowany.

Ach, Ci fani:/

// Edytowano 21 razy, ostatni raz 19.05.2014 o godz. 16:02

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Sir Mih Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.09.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 16:02    #8
Co do powyższych - nie jestem fanem ani Realu ani Barcelony ale też to zauważyłem, te niczym nie poparte dysproporcje.. i uważam, że to śmieszne. Szkoda że Messiemu, Xaviemu czy Mascherano nie dali gry głową i skoczności na poziomie 20.

Dlatego najmilej mi się gra, kiedy już "realni" piłkarze odejdą na emeryture i dostajemy newgenów, którzy nie byli wynikiem niechęci/sympatii niektórych reserczerów.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 17:45    #9
@Sir Mih
Zgadza sie, pierwsze 3 sezony na sterami Realu były...dziwne. Wygrane cieszyły, ale miałem świadomość, że wygrywam, bo nie gra Messi albo jakiś inny mega-koxu. Ja jeszcze zauważyłem, że Barcelona (przynajmniej św. pamięci Tito) uwielbia żyłować jeden i ten sam skład przez cały sezon, w każdych rozgrywkach. W sumie spoko - co roku wydają 50-120 mln euro na fajnych grajków, 2 z nich adaptują (jak dobrze powieje) do składu, cała reszta siedzi na ławkach i do połowy sezonu nie gra. Potem pyknie PK, dalej nie gra, część się foszy i odchodzi po sezonie. A ode mnie i tak zbierają klepisko w każdych rozgrywkach :D

Co do newgenów - 1000% racji. Startujesz wtedy od zera, bo nie znasz grajka z realnego świata. I wtedy wyłazi, który klub potrafi ściągać utalentowaną młodzież, a który leci na pierwsze lepsze atrybuty :D

@robal15
21 edycji :O :O :O ? Coś Ty robił, że musiałeś poprawiać post tyle razy, ile wynosi oczko?!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.05.2014 o godz. 17:46

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 18:05    #10
[quote="buczek93"]21 edycji :O :O :O ? Coś Ty robił, że musiałeś poprawiać post tyle razy, ile wynosi oczko?![/quote]

Chciałem dobić do oczka:P Nie wypadało tego zostawić na 19. Ta liczba źle mi się kojarzy.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 19.05.2014 o godz. 18:07

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.