Gwiazdki zawodników

 Veritane Partyzant

Postów: 78
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 07.10.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2013, 09:22    Pytanie
Witam.

Zazwyczaj jak prowadzę klub, to nigdy nie sprowadzam zawodników, którzy nie mają powyżej 3,5 gwiazdki. Gdy obejmuję klub, sprzedają wszystkich piłkarzy, którzy mają poniżej 3 gwiazdek i czasami tych z 3 również. Zastanawiam się, czy dobrze robię. Dajmy przykład piłkarza Tottenhamu; Michael Dawson. Asysten, który ma wysokie atrybuty oceniania PA i CA, daje mu 3 gwiazdki przy obecnych i potencjalnych umiejętnościach. Czy taki piłkarz jest wystarczająco dobry? Czy zależy to od klubu w którym gra? Warto sprowadzać piłkarzy, którzy mają tylko 3 gwiazdki? Mam wrażenie, że zatrudnianie kogokolwiek, kto ma mniej niż 3,5/4 gwiazdki, nie ma sensu. Mylę się?

Pozdrawiam.

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2013 09:26    #1
Pilkarz ktory nie gra regularnie, gracz szerokiej kadry, jest slabiej oceniany. Taki co ma 3 gwiazdki, po sezonie gry w pierwszym zespole, moze miec 4.5, wiec nie sugeruj sie tym lecz atrybutami grajka, cechami ktore pasuja do twojej druzyny.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.05.2013 o godz. 09:27

Użytkownik uznał post za pomocny

 Kamil Cierniak Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2012
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2013 22:42    #2
chyba więcej grasz w fife niż fm, gwiazdki to nie punkty, patrz na jego umiejętności, dawson przykładowo ma 3 gwiazdki ale to przede wszystkim kapitan drużyny do tego ma bardzo dobre umiejętności do gry obronnej i nic więcej, nie zaliczy asyst, nie będzie topowym strzelcem bo jego zadanie to odbieranie piłki, które ma dużo lepsze niż np. kaboul. jak chcesz tak na szybko bez większych refleksji to zobacz jakie umiejętności potrzebuje dana pozycja od piłkarza, i kupuj piłkarzy nie po nazwisku tylko po formie i właśnie umiejętnościach, jednak tu mała uwaga, unikaj graczy starszych którzy całą karierę grali gdzieś w lidze argentyńskiej czy gdzieś w rumunii, bo nawet przy dobrych umiejętnościach będzie grał piach...

Użytkownik uznał post za pomocny

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 11:10    #3
Te gwiazdki to jest bardziej opinia na temat obecnej działalności w klubie niż faktyczna przydatność(w "13";). Koleś któy ma słabe staty strzela dużo bramek i z 3 gwiazdek urosło mu do 4,5/5 podobnie bramkarz który wystąpił w kilkiu meczach repry. To nie tak jak kiedyś że liczba gwiazdek oznaczało jak dobry jest gracz w porównaniu ze średnią zespołu (ja to tak odczytywałem) ;)

Użytkownik uznał post za pomocny

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 16:09    #4
A dla mnie te gwiazdki to czarna magia. Gościu (Vico) wymiata, ma średnią 7.4, dostaje powołania do kadry Hiszpani, kluczowe staty ma dobre, a ma tylko 2 gwiazdki. A taki Montero ma słabsze statsy, gra mi beznadziejnie, a ma 4 gwiazdki. Albo Medel, jako rygiel jest zajebisty, same 20, a ma tylko 2,5 gwiazdki. Natomiast Koke, który ma beznadziejne statsy w porównaniu do ww gościa ma 4 gwiazdki na tej pozycji. Obaj wymiatają.

Podsumowując, te gwiazdki nie zależą ani od atrybutów grajka, ani od formy. To od czego? Czyżby kolejna pseudo działająca funkcja w tym fmie?

Użytkownik uznał post za pomocny

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 16:17    #5
Może asystent uznaje inne atrybuty za kluczowe? Ew. się po prostu nie zna na swojej robocie/nie zna zespołu? Tylko zgaduję, nigdy na nie nie patrzyłem jakoś specjalnie

Użytkownik uznał post za pomocny

Just Raven.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 16:36    #6
Specjalnie zatrudniam do tego asystenta, który ma ocenę pot. i um. na 20. Dodatkowo sprawdzam też gwiazdki przez trenerów, którzy też mają te atrybuty wysokie. Obecnie mój najlepszy trener ma te atrybuty na 19. Jeśli jest jakaś rozbieżność, to jedynie pół gwiazdki.

Nie mogą brać innych atrybutów za kluczowe, bo oni oceniają przecież wg ról piłkarza. A na zespole się znają oraz mają reputacje kontynentalną.

Użytkownik uznał post za pomocny

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 17:46    #7
Mi wszystko bangla, kto gra mało i jest słaby ma niski poziom, kto się wywyższa i ma wysokie noty na tle innych ma ich więcej choć czasami zdarzy się jakiś wyjątek ale zwalam to na słabe atrybuty przeglądowe trenera ;)

Użytkownik uznał post za pomocny

 tuhrotluv Partyzant

Postów: 121
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.03.2013
Skąd: Małogoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 21:37    #8
Mi się wydaje, że to kwestia częstej zmiany asystentów, lub posiadania dopiero co zatrudnionych. Potrzeba czasu, by pasek "wiedza o zawodnikach klubu" się zapełnił. :)

W FM 12 ten pasek był niski i dlatego mojego etatowego napastnika (Patryka Jałochę) oceniał um. na 2,5 gwiazdki, a strzelił 11 bramek na jesieni (nie grał pierwszych 4 meczy, czyli 12 spotkań), a Michał Pietrzak miał podobne staty i oceniano go na 3,5 um. a grał kaszanę.
Wydaje mi się, że wasz asystent, trener nie zna piłkarzy (albo on jest nowy, albo sporo piłkarzy jest nowych i nie zna ich dokładnie). Idąc dalej, nie wydaje mi się, że SI celowo wprowadzałoby w błąd graczy. Może dorzucono zwykły czynnik ludzki - błąd? Niewiedzę? Może to ma pomóc graczom, by sami oceniali piłkarzy, nie patrząc na asystentów?

Użytkownik uznał post za pomocny

Tuhrotluv - najwolniej grający menedżer w historii Football Managera.

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.05.2013 07:01    #9
Najważniejsze atrybuty dla asystenta to:

◾ kierowanie zespołem.
◾ wiedza taktyczna.
◾ determinacja.
◾ motywowanie.
◾ ocena potencjału.
◾ ocena umiejętności.

Asystent "rozdaje" gwiazdki nie tylko za obecne czy potencjalne umiejętności, ale również za ukryte atrybuty, status, rolę i wiek zawodnika, a także ocenia przydatność zawodnika dla Twojego ustawienia taktycznego zespołu.. Tak widzę to ja.. :)

Użytkownik uznał post za pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.