fm 13 - poziom trudności

 zupkarosyjska Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.09.2013, 19:12    Pytanie
Siemka.

Ostatnio napotkałem ogromną chęć poprowadzenia zespołu w FM. Gram od 10, szło mi zawsze nieźle, LM itp, nie będę tu teraz opisywał karier bo długo by pisać. Do rzeczy.

Tak jak mówiłem, zawsze szło mi dobrze w FM. Wszystko zmieniło się z 13. Jest to chyba najcięższy manager ever. Za co się nie zabiorę dostaję ostre bęcki. Przykłady? Bardzo proszę: Szachtarem zawsze wszystko wygrywałem, LM,Puchary i ligę bez większego problemu, max 2 porażki. Teraz gram sobie z jakimiś pajacami i porażka 1:0. No ok, zawsze początki bywały różne. Gram dalej. Od Metalistu w dupke 3:1. Tu się wkurwiłem, bo mam dobry zespół - Afellay i brazylijczycy, metalist nigdy mi nie dorastał do pięt. Teraz z nim przegrywam. Potem znowu z jakimiś ciotami remis. I w tym momencie dostałem szarży ( łatwo się denerwuje). Kolejny przykład? Grałem West Hamem United, bo mają fajną ekipę tylko z budżetem słabo, ale zawsze się sprzeda jednego kupi drugiego, trzeciego na raty i ekipa się robi. Gramy. Z Evertonem było OK, 1:0, choć to najgorsza drużyna w lidze ( ostatnie miejsce, teraz chyba awansowali). Potem Chelsea, wiadomo. Później Man Utd - wygrywam 2:0 i jak strzeliłem drugiego gola to już wiedziałem jak będzie, bo tak zawsze jest - dlatego m.i.n fm jest nudny - końcówka 2 gole myk i 2:2. Tottenham, 4:0, ok, niech wam będzie, Tottenham dobry. Ale jednak nie można w koło udawać że pada deszcz jak ktoś na Ciebie szczy. Potem znów z ciotami w dupe po 1:0 albo i 3:0 się zdarzyło. No w dupę słonia ile można dostawać w dupę rozumiem że west ham to nie jest Barcelona ale jednak jakoś kurwa inni zdobyywają trofea, nie wiem może grają metodą s&l może se dają messiego w editorze albo po prostu nie umiem już grać. I stąd moje pytanie - czy da się zmienić poziom trudności? Bo może mam na maksymalny, pro hard czy coś?

 PawelJAAS Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2013
Skąd: Inowrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.09.2013 22:34    #1
mam ten sam problem co Ty. W innych fm. Potrafilem Lechem dochodzic do polfionalu LM. Wygrywac 6 razy z rzedu Lige. Puchar Polski i Superpuchar. I fajnie mi sie w Fm gralo dopoki nie zainstalowelm FM13. Tutaj np Lechem 1. sezon 2msc. 2 sezon 2 msc. 3 sezon cienki i wyrzuciili mnie. Napoli wyrzucili mnie po 22 kolejkach... W skladzie mialem Higuaina, Callejona, Martensa, Pepe Reine, Maggio, Hamsika, Pandeva. A dostawalem baty od Genoi, Sampdorii czy innych wynalazkow. Zamiast byc gdies u gory tabeli zajmowalem 14 msc. Nie kminie tej gry. I nikt nie chce wytlumacyc na czym Ona polega. Wiec przestalem w ogole grac w FM bo po co sie denerwowac?

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.09.2013 22:46    #2
Ten pierwszy post pana "zupkarosyjska" bardzo zabawny tzn. fajnie napisany :). Niestety nie pomogę z tymi poziomami trudności, ponieważ ja grając Tottenhamem doszedłęm do wniosku, że jest podejrzanie łatwo kiedy z Lewandowskim, Llorente i Bale'em w składzie (później także Gotze i Hummels) walczyłam dzielnie z Man City o prymat w Anglii, oraz z Barceloną w finale LM. Owszem Tottenham dobry, ale nie aż tak, żeby bez problemu klepać Chelsea, United, czy jakieś Reale, nie wspominając o łatwości z jaką ściągałem tam pożądane przez wszystkich gwiazdy (oczywiście na raty, bo jakżeby inaczej ;).

 zupkarosyjska Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.09.2013 23:27    #3
chętnie bym się przerzucił na starego dobrego 12 w sumie mam go jeszcze ale trochę mi sięnie chce bo to takie dziwne po 1 a po 2 daty itp.

 Kamilx Młody aktywista

Postów: 222
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.02.2008
Skąd: Warszawa/Lattakia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013 12:04    #4
@zupkarosyjska

Z tego co piszesz, w cale tak źle Ci nie szło. Poczekaj chwile, drużyna z nową taktyką musi się zgrać. Nie zawsze jest dobrze, ale to są właśnie uroki FMa. Gdy jest gorszy moment, trzeba pobaraszkować z taktyką - a jak doczekasz się efektów, będziesz zachwycony. Gram ze znajomym po sieci, on BVB ja Schalke. Nasze style gry są całkowicie odmienne. On w swojej ekipie ma Cavaniego, Isco, Khedire, Stegena, Mate, Rodrigo czy Vidala. Ja gram właściwie tym samym członem od początku. Przez 4 sezony, zakontraktowałem jedynie Cane, Fletchera, Kameniego, Ayewa oraz Pjanica i to właśnie w tym czwartym sezonie zdobyłem wszystko co mogłem. Jednak poprzednie sezony kończyłem za nim, na 3 lokacie zawsze (co rok Puchar Niemiec wędrował w Nasze łapki).

Opisałem mój sukces, nie dla przechwałek - a w celu udowodnienia Ci, że potrzebna jest cierpliwość oraz skrupulatność. Zabawiaj się taktyką, kombinuj, pamietaj o sztabie szkoleniowym, treningach oraz o młodszych zawodnikach. 70% mojego składu, to wychowankowie, bądź chłopaki grający od lat dla Królewsko-Niebieskich!

Wstrzymaj się ze zmianami klubów i graj dalej swoje.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 05.09.2013 o godz. 12:05

 Szarlatan Wróg ludu

Postów: 255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 3
0
05.09.2013 13:34    #5
fm 2013 to straszna kupa, ale ktoś, kto krytykuje w ten sposób: "fm 2013 jest gupi, bo dawniej to szachtarem i lechem bez problemu wygrywałem ligę mistrzów" - musi być matołkiem, haha, sorry. swoją drogą, to jedyna cenna zaleta obecnego fm'a, że nie pozwala litexem łowecz ogrywać chelsea bądź barcelony w finale lm.

 zupkarosyjska Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013 14:03    #6
Postanowiłem zrobić ostatnią karierę w FM o ile mi się nie uda. Jak na razie idzie dobrze, kupiłem Ter Stegena, zrobiłem fajną taktykę - jak oglądałem pierwsze mecze to wyglądało bardzo fajnie - podawanie między sobą na swojej połowie aż przeciwnik popełni malutki błąd - zabójczą kontra kończąca się golem lub strzałem na bramkę. Mają fajną ekipę - Higuain, Callejon ( nie jest może tak zajebisty w statystykach ale gra nieźle), Albiol, Hamsik - bardzo fajna ekipa, sprzedałem staruchów kupiłem jak już mówiłem Ter Stegena i takiego żabojada młodego dobrego nie pamiętam jak się nazywa ale zajebisty, jeszcze kupie takiego Anglika który ładnie wygląda i kogoś podobnego do Vrsaljka (nie chce przejść) no i ekipa ekstra :).

Obecnie czekam na mecz z Chelsea. Jak nie dostanę z 5:0 to się ucieszę.

 Kamilx Młody aktywista

Postów: 222
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.02.2008
Skąd: Warszawa/Lattakia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013 17:06    #7
I o to chodzi. Przykładowo ja w trybie singleplayera nie jestem w stanie pograć dłużej niż 3/4 sezony. Ze znajomym właśnie 17 sezon rozpoczynamy i gra jest fantastyczna!

Pamietaj, nawet gdy kilka meczów, pójdzie nie po Twojej myśli, nie załamuj się, nie rezygnuj! Kombinuj z taktyką, bądź daj im trochę czasu - dodatkowo dbaj o 'wewnętrzną' stronę klubową (boiska, stadion, siatka, scouci, sztab szkoleniowy, trening, asystent) oraz dbaj o finanse.

Albiol, Hamsik, Stegen, Higuain, Callejon brzmi fantastycznie, jednak zanim zaczną się rozumieć na boisku może trochę potrwać.

A kim grasz?

 Morrfi96 Partyzant

Postów: 245
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2013
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013 21:54    #8
[quote="Kamilx"]I o to chodzi. Przykładowo ja w trybie singleplayera nie jestem w stanie pograć dłużej niż 3/4 sezony. Ze znajomym właśnie 17 sezon rozpoczynamy i gra jest fantastyczna!

Pamietaj, nawet gdy kilka meczów, pójdzie nie po Twojej myśli, nie załamuj się, nie rezygnuj! Kombinuj z taktyką, bądź daj im trochę czasu - dodatkowo dbaj o 'wewnętrzną' stronę klubową (boiska, stadion, siatka, scouci, sztab szkoleniowy, trening, asystent) oraz dbaj o finanse.

Albiol, Hamsik, Stegen, Higuain, Callejon brzmi fantastycznie, jednak zanim zaczną się rozumieć na boisku może trochę potrwać.

A kim grasz?[/quote]
albo gra Napoli na uaktualnieniu, albo Real bez update tylko finanse większe :D

 German Partyzant

Postów: 401
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.06.2010
Skąd: Gubin/Poznań.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013 23:46    #9
Poziom trudności możesz sobie jedynie zmniejszyć, wybierając na samym początku reputację managera. Im wyższa tym łatwiej.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.