Filmy - widziałem, chcę obejrzeć, polecam, dyskusje.

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.05.2012 09:49    #21
Jakoś nie przypadł mi do gustu i tyle :) Nie żebym był jego wielkim wrogiem...
"To tylko Internet k*rwa."

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.05.2012 11:06    #22
Łe, fajny był. A Waltz po prostu rozwalił system.
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.05.2012 12:04    #23
Z Grindhouse jest taki problem, że to film o niczym. Mówię tu o Deathproof, bo tylko ten oglądałem. Gra aktorska, dno. Jedynie Russell trochę ratuje sprawę. Pani Fabuła miała dosyć Tarantino i odpuściła sobie ten film, jest w nim nieobecna. Za grosz nie widzę atutów tej produkcji. Chociaż i tak jest lepsza, niż te polskie "komedie" z przełomu wieków które wymieniliście. Polska kinematografia byłaby znacznie bogatsza bez tych gniotów pokroju "Fuksa".
@

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.05.2012 15:08    #24
Ale założeniem Grindhouse (obu częsci) było to, że to były filmy o niczym, stylizowane na filmy o niczym z lat 70-tych. Taki ukłon w stronę epoki. Coś jak dziś stylizowanie knajp na PRL. Na tym polegał ten "haczyk".
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2012 15:35    #25
Ależ oczywiście taka była konwencja, tyle, że może właśnie dlatego takich filmów się nie robi, że taka konwencja się nie sprawdziła?

Co do Hostelu wyraziłem już swoje zdanie na ten temat. Gówniany film bez żadnej wartości mający na celu wyłącznie szokować i zrobić na tym kasę. Niech ktoś mi powie gdzie jest jakakolwiek wartość artystyczna tego "dzieła"? Tylko konkretnie proszę. Jest taka możliwość, że ja jej nie dostrzegam.

P.S. Sz****( nie wiem może to taka moda na pisanie nicków, ale skoro jest Pali****** to może być i sz****) zarzucił mi już gdzieś, że moderatorowi nie wypada się ostro wypowiadać. No więc bardzo przepraszam, ale ja będę się wypowiadał równie stanowczo jak do tej pory.
@

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2012 15:50    #26
http://www.bestg(...)h-video/ - w sumie to też film , ale mający na celu pokazac czym jest naprawde wojna i walka na tle religijnym, oto jedna z ofiar...

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2012 09:22    #27
Byłem na 'Avengers 3D', wolałbym MiB, ale ukochana nalegała. Właściwie dostałem to czego oczekiwałem. Film pełen nielogiczności i niespójności. Fabułę na poziomie jednego z odcinków o Strusiu i Kojocie, mimo tego bawiłem się całkiem dobrze:) Film ratują niektóre dowcipne dialogi(Iron Man i jego cynizm, dają radę) i przede wszystkim, to że twórcy nie udają, że film jest czymś więcej niż bajeczką o dobrych i złych istotach. Czuć dystans jaki mają do swojego dzieła, było to widać w jednej ze scen która wywołała salwy śmiechu na sali;)

P.S. Nie polecam promocji środy z Cinema City, sale kinowe pękają w szwach. Następnym razem wolę zapłacić pełną kwotę, niż tłoczyć się z tłumem.
@

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2012 12:30    #28
[quote="Palimpsest"]Co do Hostelu wyraziłem już swoje zdanie na ten temat. Gówniany film bez żadnej wartości mający na celu wyłącznie szokować i zrobić na tym kasę. Niech ktoś mi powie gdzie jest jakakolwiek wartość artystyczna tego "dzieła"? Tylko konkretnie proszę. Jest taka możliwość, że ja jej nie dostrzegam.[/quote]

A musi być wartość artystyczna, co to jest, konkurs? Każdy ogląda co chce. Większość filmów ma na celu zrobienie kasy, to norma. Dziwi mnie Twoje święte oburzenie.

Mogłeś znaleźć sobie lepsze miejsce do wyjaśniania ze mną pewnych kwestii.
"To tylko Internet k*rwa."

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2012 13:28    #29
[quote]Mogłeś znaleźć sobie lepsze miejsce do wyjaśniania ze mną pewnych kwestii.[/quote]

A czemuż to nie możesz mi tego wyjaśnić tutaj panie sz****, to jakaś straszliwa tajemnica? ;)

Wracając do 'Hostelu' i do tematu. Co masz na myśli pisząc o moim 'świętym oburzeniu'? W żadnym razie się nie oburzam, ta produkcja natomiast wywołuje we mnie wyłącznie niesmak, podobnie jak robienie kasy, żerując na najniższych instynktach. Jestem wyłącznie tym filmem zniesmaczony i obrzydzony, ale nie oburzam się i nie dziwi mnie to, że takowy powstał. Niemniej ciekawi mnie jakie to zalety można dostrzec tego 'dzieła'?

[quote] musi być wartość artystyczna, co to jest, konkurs?[/quote]

Jasne, że produkcje kinowe nie muszą mieć żadnej wartości. Pewnie, że można trzepać kasę na bezwartościowych filmidłach i dennych telenowelach. Tylko w tym wypadku nie jest to nic więcej ponad robienie kasy, co też zauważyłem w quizowym temacie komentując 'Hostel'.
@

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2012 15:26    #30
[quote="Palimpsest"]Wracając do 'Hostelu' i do tematu. Co masz na myśli pisząc o moim 'świętym oburzeniu'? [/quote]

Zachowujesz się jak ksiądz na ambonie - że gówno, że nie ma wartości artystycznej, dlaczego ktoś wydał na to pieniądze. Tak to odbieram.

[quote=Pali..... ;)]W żadnym razie się nie oburzam, ta produkcja natomiast wywołuje we mnie wyłącznie niesmak, podobnie jak robienie kasy, żerując na najniższych instynktach. Jestem wyłącznie tym filmem zniesmaczony i obrzydzony(...)

Jasne, że produkcje kinowe nie muszą mieć żadnej wartości. Pewnie, że można trzepać kasę na bezwartościowych filmidłach i dennych telenowelach. Tylko w tym wypadku nie jest to nic więcej ponad robienie kasy, co też zauważyłem w quizowym temacie komentując 'Hostel'.[/quote]

No i spoko, takie wyrażanie swojej opinii mi się podoba :) Mnie tam nie rusza żerowanie na najniższych instynktach w kinie. Film to film, większość znajduje swoich odbiorców, a jak nie to problem producentów i reszty, która się za to wzięła. Wiem co lubię i to oglądam, reszta mnie nie obchodzi. W końcu chodzi tylko o kasę.

Rozumiem, że Ty nie przyjąłbyś roli w takim filmie? Jesteś tam sobie, sobą i nagle na ulicy zaczepia Cię typ i proponuje rolę w czymś takim, za pewną sumę (Twoje roczne czy dwuletnie zarobki albo i więcej), a Ty mówisz, że w takim gównie nie zagrasz, bo Cię odrzuca, nie ma żadnej wartości artystycznej itd.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.06.2012 o godz. 15:27

"To tylko Internet k*rwa."

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.