FAQ - FM 2009

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2008, 16:00    Pytanie
Drodzy Rewolucjoniści! Kolejny raz potrzebujemy Waszej pomocy i szczególnie na nią liczymy - już nie raz dawaliście dobry i jasny sygnał do tego, że razem z Nami potraficie współtworzyć CM Revolution.

Już na początku tego roku pomagaliście przy identyczym przedsięwzięciu - dzisiaj zmienia się wersja gry, ale przez to przychodzą nowe błędy a także problemy, na opisanie których liczę w tym temacie.

Niestety nie będziecie nagradzani punktami, ale myślę, że każdy z tych, którzy kiedykolwiek udzielali się w Suflerze, a sam mam tego szczególną świadomość wie, że one nie są najważniejsze. Najaktywniejsi będą oczywiście wymieni jako współtwórcy.

Proszę aby każdy błąd, problem, czy wskazówka posiadała odpowiedni, ale co szczególnie ważne uniwersalny i jednoznaczny tytuł. Tak, żeby początkujący gracz mógł łatwo znaleźć odpowiedź na swoje pytanie wyszukując po nazwach problemów.

Chciałbym żebyście jeszcze pamiętali o w miarę poprawnej polszczyźnie - tu nie liczy się czas, stawiamy na jakość. Nie przepisujcie instrukcji, ani nie wstawiajcie problemów na które odpowiedź można tam znaleźć - zakładamy, że każdy posiada oryginalną wersję gry i dołączoną do niej małą, ale przydatną książeczkę.

Na razie nie mam więcej oczekiwań - pomożecie? Liczę na każdego z Was. Bez wyjątku.

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 15.12.2008, 17:45

To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Głosik Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 3456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.03.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2009 13:19    #10
Ściągnąłem kitsy w kilku stylach, jednak teraz mam paskudnie wyglądające cienie za koszulkami, jak mogę je usunąc ?
Ściągnij defaultowe koszulki w danych stylach, wypakowujesz je tak jak zwykłe kitspacki

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.01.2009 o godz. 20:07

 Głosik Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 3456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.03.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2009 20:17    #11
Klucz:
Pytanie
odpowiedź



Gdzie należy wypakowac bazy danych do Football Managera ?
Moje dokumentySports InteractiveFootball Manager 2009db


Czy baza danych do FM-a 09 zadziała w starszych wersjach ?
Nie
Gdzie należy umiescic skina i co zrobic by zadziałał?
C:Documents and SettingsUserMoje dokumentySports InteractiveFootball Manager 2009skins [w przypadku jeżeli chodzi o FM-a 09, w przypadku starszych wersji scieżka jest ta sama, zmienia się tylko ostatnia cyfra]

nie zapomnij o odświezeniu skina i odznaczenia buforowania skórki

Czy powstały nowe ligi [np Cypr] do FM-a 09?
Nie, poniewaz w przypadku 09 SI uniemożliwiona została podmiana lig


Do panów powyżej

Takie pytania zadaje się na suflerze, FAQ służy WYŁĄCZNIE do przedstawienia ODPOWIEDZI na NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 24.02.2009 o godz. 20:34

 Arek96 Żywa legenda ruchu rewolucyjnego

Postów: 4248
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.01.2008
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2009 20:37    #12
Gra nie włącza się, ponieważ pojawia się komunikat o nazwie "XML parsing error"!

Aby rozwiązać problem należy wykonać następujące kroki:
1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrócie do gry Football Manager 2009 i wybierz "Właściwości"
2. W polu "Element Docelowy" dodaj: --reset_preferences ; Dla standardowej instalacji gry taka linia powinna wyglądać tak:
C:Program FilesSports InteractiveFootball Manager 2009fm.exe" --reset_preferences
3. Kliknij "OK" i uruchom grę.


Po wyjściu z gry usuń wpis "--reset_preferences" z pola element docelowy! Jeśli tego nie zrobisz Twoje ustawienia będę usuwane przy każdym uruchomieniu gry.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 13.04.2009 o godz. 19:56

 Arek96 Żywa legenda ruchu rewolucyjnego

Postów: 4248
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.01.2008
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2009 20:41    #13
Facepacki i inne dodatki mi nie działają a wstawiam do dobrego folderu!

Aby rozwiązać problem, należy w ustawieniach odznaczyć opcję "Buforowania skórki", a zaznaczyć opcję "Odświeżania skórki po zatwierdzeniu".

EDIT: Sorry za 2 posty :/

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.02.2009 o godz. 20:42

 Dawidek Młody aktywista

Postów: 97
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2008
Skąd: Piaseczno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2009 20:39    #14
Jeśli chcesz mieć wszystkich zawodników w grze plik pobierz Retain:
http://www.cmrev(...)009.html
Natomiast jeżeli chcesz mieć więcej zawodników niż na dużej bazie danych zassaj ogromną bazę danych:
http://www.cmrev(...)009.html .
Retain powoduje straszne mulenie gry i jeśli masz mniej niż 2GB ramu, to nie polecam korzystać z pliku.
Wszystko to jest napisane w FAQ: http://www.cmrev.com/sufler/faq.html , wystarczy poszukać ;)
Pozdro

 hidalgo Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 744
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.04.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2009 19:27    #15
Czy skin z wersji 2008 zadziała w wersji 2009?
Odp: Nie, nie zadziała.
Jak podmienić tło w skinie?
Wchodzimy w folder: C:Documents and SettingsUserMoje dokumentySports InteractiveFootball Manager 2009skins/nazwa skina/graphics/background. Wstawiamy obraz do tego folderu(najlepiej w jak najwyższej rozdzielczości, i w formacie *jpg)i zmieniamy jego nazwę na default. Następnie wystarczy przeładować skórkę, i możemy cieszyć się nowym tłem.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 26.06.2009 o godz. 15:25

Uderz na forum, a trolle się odezwą.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.07.2009 14:20    #16
Z satysfakcją ogłaszam, że został wykonany FAQ do Football Manager 2009-> http://www.cmrev(...)ml#fm09. Z tego miejsca chciałbym powiedzieć serdeczne dzięki wszystkim, którzy wzięli udział w jego budowie. Współautorzy wymienieni są na samym dole.

Dzięki, że jeszcze raz pokazaliście, że można na Was liczyć i że jesteście w stanie pomóc w rozwoju oraz działaniu CM Revolution.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.07.2009 o godz. 14:20

To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 mateusz_ha Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.12.2007
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2009 16:18    #17
Mam problem z dodaniem logo bloga:/
Wybieram interesujący mnie obiekt graficzny o wymiarach 120x120 i nic się nie pokazuje, widać tylko tai zarys herbu ze znakiem zapytania - czyli jakbym nic nie dodał.
Co mam zrobić? Proszę o pomoc.

 Seba94 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.01.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2009 18:31    #18
mam problem tego typu ze po sciagnieciu latki 9.3 wyskakuje mi cos o aktywacji telefonicznej i online wiesz ktos jak to rozwiazac??????z góry dzieki

 Arek96 Żywa legenda ruchu rewolucyjnego

Postów: 4248
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.01.2008
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2009 18:45    #19
Rozwiązanie:

Musisz wybrac sposób aktywacji, tyle.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.