emerytura zawodnika

 hidalgo4 Młody aktywista

Postów: 174
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.03.2008
Skąd: Birmingham
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2009, 08:28    Pytanie
mam takie moze glupie pytanie... czy ktos z was sie orientuje na jakich zasadach zawodnik podejmuje decyzje o przejsciu na emeryture?

nie wiem ile musi nie grac albo jakies inne....

szukalem nie ma konkretnej odp wiec prosze o konsultacje

 pedro_1987 Weteran Wojny Ojczyźnianej

Postów: 1024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2006
Skąd: Stanowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2009 08:34    #1
Zależy to od wielu czynników, od tego czy dany zawodnik wciąż gra, bo np w Fm zawodnicy, którzy w wieku 19 lat nie mają klubów bardzo często przechodzą na emeryturę. Możesz też odwieść zawodnika od emerytury poprzez interakcję z nim. A decyzja o emeryturze to indywidualna decyzja zawodnika i ma się na nią w sumie niewielki wpływ.

Użytkownik uznał post za pomocny

 Arek96 Żywa legenda ruchu rewolucyjnego

Postów: 4248
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.01.2008
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2009 08:35    #2
Na emeryturą odchodzą zazwyczaj starsi piłkarze, bo już czują, że nie dają rady kondycyjnie itp. Przy starszych ma też znaczenie czy grają czy nie, a czasem nie ma. Może grać a ma 50 lat i odejdzie, a ma 31 a nie będzie grał to albo odejdzie na emeryturę, albo coś tam jeszcze. Młodzi juniorzy odchodzą na emeryturę, jeśli nie znajdują klubu przed bodaj sezon, ale tego nie jestem pewien. W każdym razie jeśli jakby nie znajdzie klubu to idzie na emeryturę :)
Aha, i edytorem tego nie da rady zmienić.

EDIT: Być uprzedzonym.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.05.2009 o godz. 08:35

Użytkownik uznał post za pomocny

 Kecaj1603 Młody aktywista

Postów: 142
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2009 13:26    #3
najczęście na emeryture przechodzą starsi zawodnicy którzy nie grają lub gracze którzy doznają długiej kontuzji albo tacy którzy są "szklani" czy pograją jeden mecz i kontuzja właściwie nigyd nie są zdrowi

Użytkownik uznał post za pomocny

 MagnificoManager Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.04.2009
Skąd: Nowa Sól
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2009 14:19    #4
ja sie zgadzam z autorem tego tematu. Trudno w FM-ie wyczuć kiedy zawodnik chce odejść i nie da sie tego zmienić. Zazwyczaj dowiaduje sie o tym dopiero na następny sezon , gdy nie widze danego gracza i w wyszukiwarce też go nie ma. I nie polecam stawiania na staruchów. I tak odejdzie a ty zamiast dać młodemu sie ograć bedziesz sie z emerytem męczył. Jak junior nie ma klubu to nie odchodz. Nawet jakby 10 lat nie miał to by nie odszedł. Ale na szczęście tak nie jest , bo im dłużej nie znajduje klubu to coraz bardziej obniża swoje wymagania i po kilku latach bezrobocia przejdzie byle gdzie.

Pozdrawiam i radzę żebyś sie tym nie przejmował . Nie masz zadnego wpływu na to czy gracz odejdzie na emeryturę czy nie. Możesz za to zasugerować co ma robić na emeryturze ,i moze okazać się że po sezonie przybędzie Ci nowy trener czy scout. Oczywiście po wygaśnięciu kontraktu zawodniczego możesz z nim podpisac trenerski lub inny.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.05.2009 o godz. 14:23

Użytkownik uznał post za pomocny

 kubermord Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2009 19:04    #5
jak to dowiadujesz sie w nastepnym sezonie dopiero?
Przeciez zawsze jest informacja wczesniej ze zawodnik podjal decyzje o przejsciu na emeryture. I czasem warto miec kilku doswiadczonych zawodnikow w kadrze :)

A wracajac do tematuto najczesciej na emeryture odchodza gracze, ktorzy nie graja juz regularnie i u ktorych widac znaczny spadek atrybutow (zwlaszcza fizycznych).

Użytkownik uznał post za pomocny

 Wojtasgda Partyzant

Postów: 61
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.07.2008
Skąd: Wolne Miasto
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.04.2010 16:05    #6
Odkopałem ten temat bo mam pewne pytanie. Formą wstępu napomknę tylko, że czytając ten temat uzyskałem odp na pytanie czy można coś zrobić by zawodnik nie odchodził na emeryturę. Ale pytanie jest nieco inne, a konkretnie czy jest możliwość jakaś nakłonienia zawodnika do podpisania kontraktu jak już podjął decyzję o emeryturze. Już obrazuję sytuację: Valter Birsa ma u mnie w tym momencie 26 lat i jest bez klubu, stwierdził, że po sezonie żegna się z piłką, a mi zależy żeby chociaż na ten sezon go sprowadzić do siebie, a jest to nie możliwe ponieważ nie mogę mu zaoferować kontraktu. Czy można to jakoś obejść?

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2010 15:00    #7
Do zmiany decyzji można przekonywać tylko zawodników, którzy są u Ciebie w klubie. Tych bez klubu nie przekonasz - niestety. Przynajmniej mi się nigdy nie udało. Jeśli byłaby taka opcja, znalazłbyś ją w "Interakcji". ALe na 99% nie znajdziesz, niestety :(
"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 Wojtasgda Partyzant

Postów: 61
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.07.2008
Skąd: Wolne Miasto
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2010 15:16    #8
Tego się akurat domyśliłem, aczkolwiek moje pytanie brzmi czy mogę takiego zawodnika choćby edytorem przenieść do swojego zespołu na ten rok bo będzie wartościowy napastnik rok czasu siedział na wolnym transferze, a mi potrzeba ogranego snajpera.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.04.2010 o godz. 15:17

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2010 15:20    #9
Jeśli mówisz o edydorze to sprawdź w FMRTE czy nie ma tam przypadkiem opcji do zaznaczenia/odznaczenia, która decyduje właśnie o emeryturze piłkarza.
…(…)…

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.