Bramki tracone/strzelane w FM 2017

 Burbulek Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2017, 19:04    Pytanie
Problem ciągnie się właściwie od 3-4 sezonów. Nie jestem w stanie ugrać więcej niż 30-35% zwycięstw w trakcie sezonu, pomimo bardzo dobrej gry i naprawdę porządnego składu. Mam napastników na 3,5-4 gwiazdki, obrońców na 4 i 3,5, pomocników 3,5-4, bramkarza na 3,5. Grając w naszej rodzimej Ekstraklasie, przy 37 spotkaniach, takich w których jestem gorszy od rywala jest może 6-7 na sezon. W pozostałych 30 meczach statystyki strzałów celnych niemal zawsze są dużo korzystniejsze dla mnie. A jednak 70% zremisowanych i przegranych meczów kończy się ze statystyką w strzałach celnych typu 8:2, 11:3, 9:2 i wynikami 1:1, 0:1, 0:2, 1:2. Od dobrych 6 okienek transferowych szukam na to sposobu. Kombinuje z taktykami, ustawieniami, piłkarzami, ich zadaniami i nic. W tym roku dopakowałem skład tak, że niemożliwym jest ciągłe tak frajerskie przegrywanie, a jednak wciąż powtarza się koszmar: rywal oddaje 3 strzały celne i strzela 2 gole, ja oddaje 10 i nie strzelam nic. Wiele z tych bramek to klasyczne szmaty bramkarza - dziurawe ręce, nieudolne zbijanie piłek (na słupek i wpada do bramki), odbijanie przed siebie wprost pod nogi rywala. Wyjście do dośrodkowania z pozostawieniem pustej bramki i minięciem się o 2 lata z piłką to już właściwie standard. Nie ma znaczenia kto stoi w bramce. W ciągu 4 lat sprawdzam już trzeciego naprawdę porządnego goalkeepera i wciąż powtarzają się te same błędy. Oczywiście bramkarze moich rywali, często słabsi lub o podobnych umiejętnościach zamieniają się w koksów nie do przejścia (bronią te 8-12 strzałów mecz w mecz). Po dwóch miesiącach gry poddałem się i piszę tutaj. Mam wrażenie, że cały czas jestem robiony dość ordynarnie w jajo. Posiadam w sobie dużą tolerancję dla różnych kuriozalnych, frajerskich zdarzeń w piłce nożnej. Ale to co się dzieje w FM 2017 to jest gruba przesada. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Bo mnie się prawdę mówiąc już odechciało grać w tę część FMa bo po prostu czuję frustrację i wiem, że to strata czasu. Jak dotąd, czegokolwiek nie zrobię to i tak nie działa bo tamci mają swoją złotą akcję i pozamiatane. Dodać tylko mogę, że gram drugi sezon w europejskich pucharach i przy losowaniu z 4 koszyka jestem w stanie dwa remisować z takim Zenitem, ograć Alkmaar czy Ludogorca by w lidze dostać bęcki w 6 meczach pod rząd...

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.09.2017 09:38    #1
Szkoda, że nie dałeś screenów.
Pamiętaj, że gwiazdki to nie jest wyznacznik klasy zawodnika. A bramkarze jaki mieli współczynnik koncentracji, decyzji czy skłonności do piąstkowania?
I może właśnie zbyt częsta rotacja? Powiem Ci, że ja też zbudowałem silny klub, ale przy nowych transferach i nowym sezonie - nie panikuję przy kilku słabszych meczach, bo wiem, że zawodnicy muszą się zgrać. Kwestia też zaufania do gracza.

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.09.2017 18:32    #2
Taki jest właśnie FM, w wersji FM17 chłopaki z SI poszli już na całość. Twój bramkarz ma tylko stać i ładnie pachnąć, broń boże wybronić jakiś mecz. Mi bramkarze przez jakieś 20 sezonów gry w FM17 wybronili może 2-3 mecze. Za to bramkarze przeciwników, jak piszesz, cyborgi. Do tego jeszcze dochodzą dziwne błędy obrońców, szczególnie laga z połowy przeciwnika, piłka przelatuje nad ostatnim obrońcom, przeciwnik sam na sam i gol! Gol z dupy

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.09.2017 o godz. 18:33

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.09.2017 21:24    #3
U mnie to absolutna norma kiedy ja mam 10-15 celnych, a przeciwnik 1-3. Kwestia przyjętej taktyki (przynajmniej u mnie). I też nie dziwi mnie, kiedy mój bramkarz nie broni nic, a bramkarz rywali wyjmuje 10 uderzenie. Imo to kwestia tego, że moi zawodnicy strzelają dużo, ale sytuacje w których owe strzały oddają nie są idealne. Oni zaś jak uderzają to po kontrach - a po kontrach zwykle ma się najklarowniejsze sytuacje (kosztem tego, że ma się ich mniej, jeśli gramy z nastawieniem na kontrę). Mi to nie przeszkadza, uważam to za całkiem realistyczne. Zwłaszcza, że na bramkarzy nie narzekam. Ot, mój ostatni mecz w Rennes - Szczęsny broni dwa rzuty karne, wygrywam 2:1, bilans strzałów celnych ok. 10:4 (tak, nie chce mi się sprawdzać). W wielu meczach mnie ratował. I to nie tylko Wojtek, bo ktoś zaraz zarzuci mi, że "a bo Szczęsny to jeden z lepszych bramkarzy jest, to przykład z dupy!". W Opolu przez pierwsze trzy sezony miałem w bramce takiego glona, Lennerta Baertsa (po odejściu z Opola nie przebił się do składu w klubie z Isandskiej ekstraklasy...) i też niejedną setkę wybronił w drugiej, pierwszej lidze, a potem w ekstraklasie (zastąpił go Rehak, też wiele punktów mu zawdzięczam). Kto czytał depesze ten pewnie kojarzy, że ostatecznie kupiłem se włoskiego newgena, który zagrał ledwie kilka spotkań (kupiony zimą, wyłapał kontuzję przed finałem LM :d). Mimo to zdążył mi się wbić w pamięć broniąc karnego + grad strzałów "z gry" w półfinale z Atletico. Mimo, że czystego konta nie zachował to jest absolutnie jego zasługa, że awansowaliśmy do finału.
Imo jeśli nastawiasz się na to, że "w tej grze tak jest! Ich bramkarz to supercyborg, a mój to ręcznik! Takie mechanizmy!" to twój mózg będzie dopasowywał rzeczywistość pod tą teorię. Bo nie da się ukryć, że obrońcą zdarzają się idiotyczne błędy, a i bramkarze w wielu sytuacjach mogą się zachować lepiej... ale to działa w obie strony.

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2017 09:31    #4
@Foxyr - dokładnie!

Z resztą, gdy gra się już silnym składem i ma się 15 strzałów celnych - czy padają wyniki 10-0? W czołowych ligach? No nie.
I również, mecz z Realem wspominam jak Ty z Atletico - miałem 6 strzałów celnych, Real 12. Wygrałem 6-3, a bramkarz jednym z lepszych zawodników był.

 Burbulek Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2017 10:32    #5
Zdaję sobie sprawę, że gwiazdki to nie wszystko. Wiem też jakie konkretnie staty musi mieć dobry GK. Gram w tę grę w sumie od 12 lat (z przerwami), ale FM 17 jest pierwszym, który mnie zagiął. Na początku nawet się cieszyłem bo to wyzwanie, ale po dwóch miesiącach i wypróbowaniu wszystkiego co mogłem... Hmm, trochę mi zeszło pary...
Nie zmieniam taktyki i ustawień co dwie kolejki, bo wiem do czego służy okres przygotowawczy. Oczywiście, że frajersko przegrane mecze działają w dwie strony. Przed chwilą przegrałem 1:2, znów miałem więcej strzałów celnych, ale rywal grał naprawdę dobrze i rozumiem, że wygrał choć prowadziłem 1:0. Mam też, jak napisałem, tolerancje dla błędów graczy. Rzecz w tym, że ja mogę wygrać najwyżej 1-2 mecze w sezonie na farcie, a rywale z 8-10, przy czym ja mam solidny skład, tamci jakichś ogórów, mają jeden strzał celny, ja 15 klarownych sytuacji, 8-12 celnych strzałów i wynik to 0:1. I to nie kwestia tego, że "to się zdarza". To jest po prostu norma. Na razie próbuję sprawdzić kolejną drogę - inwestuję w bazę treningową z prawdziwego zdarzenia, może to pomoże się trochę moim rozwinąć. Ale to oczywiście zajmie lata. No i muszę jakimś cudem, pomimo opisanych tu anomalii, kwalifikować się do europejskich pucharów bo bez tego będzie zbyt krucho z kasą.

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2017 10:42    #6
[quote="Burbulek"]Zdaję sobie sprawę, że gwiazdki to nie wszystko. Wiem też jakie konkretnie staty musi mieć dobry GK. Gram w tę grę w sumie od 12 lat (z przerwami), ale FM 17 jest pierwszym, który mnie zagiął. Na początku nawet się cieszyłem bo to wyzwanie, ale po dwóch miesiącach i wypróbowaniu wszystkiego co mogłem... Hmm, trochę mi zeszło pary...
Nie zmieniam taktyki i ustawień co dwie kolejki, bo wiem do czego służy okres przygotowawczy. Oczywiście, że frajersko przegrane mecze działają w dwie strony. Przed chwilą przegrałem 1:2, znów miałem więcej strzałów celnych, ale rywal grał naprawdę dobrze i rozumiem, że wygrał choć prowadziłem 1:0. Mam też, jak napisałem, tolerancje dla błędów graczy. Rzecz w tym, że ja mogę wygrać najwyżej 1-2 mecze w sezonie na farcie, a rywale z 8-10, przy czym ja mam solidny skład, tamci jakichś ogórów, mają jeden strzał celny, ja 15 klarownych sytuacji, 8-12 celnych strzałów i wynik to 0:1. I to nie kwestia tego, że "to się zdarza". To jest po prostu norma. Na razie próbuję sprawdzić kolejną drogę - inwestuję w bazę treningową z prawdziwego zdarzenia, może to pomoże się trochę moim rozwinąć. Ale to oczywiście zajmie lata. No i muszę jakimś cudem, pomimo opisanych tu anomalii, kwalifikować się do europejskich pucharów bo bez tego będzie zbyt krucho z kasą.[/quote]

Nic Ci to nie da. Nie ma znaczenie jak dobry masz zespół czy sztab. Rywale mogą mieć kilka dobrych spotkań w realu, ale w FM zawsze przeciwko Tobie. No i ich GK prawie zawsze z Tobą ma dzień konia. Też mam tolerancję, ze względu na formę, taktykę rywala i inne kwestie jak nieskuteczność, ale czasami to sa jaja. 1-3 mecze takie w sezonie bym zaakceptował, ale to się zdarza zbyt często.

Żeby to rywale mieli jeszcze jakiś zajebistych GK, ale największe ogóry potrafią robić cuda w meczu. Coś jak niższe ligi angielskie u zawodników z pola. Tam co drugi gra strzela i drybluje jak Messi.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.09.2017 o godz. 10:46

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2017 14:00    #7
@Burbulek
Spróbuj pozmieniać coś w swoich ustawieniach taktycznych. Jak atakujesz to pewnie masz atakuj często przeciwnika, szukaj gry. Jak zdobędziesz bramkę, pozwól chłopakom troszkę odpocząć, niech nie siedzą na zawodnikach rywali jak głupi, cofnij ustawienie całego zespołu. Albo daj utrzymanie piłki. Zmień coś. Pierwszy sezon w FM (fakt 16), przejechałem na dwóch taktykach, bez jakiegokolwiek ingerowania w nie, po za samym nastawienie - kontrola, ofensywa, kontratak, w zależności od wyniku.
Później zacząłem kombinować, oglądać mecze w całości i wiem, że po strzelonej bramce, piłkarze rywala mimo, że nie zmieniają formacji, to zmieniają nastawienie i swoje role. gdy przegrywa to nie ma typowego rygla defensywnego, nagle staje się cofnięty rozgrywający, który posyła długi passy na szybkich napastników. Tu może być Twój problem.

A co do sytuacji, ze bramkarz ma dzień konia. Jak non stop grasz skrzydłami i wrzucasz, on też wystawi zaawdoników lepiej grających głową. Spróbuj zmienić i sposób rozgrywania akcji. Zaskocz czymś rywala.

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2017 14:00    #8
To może jednak nie macie tak dobrych składów jak myśleliście?
Ja w sezonie takich meczów mam dosłownie kilka w sezonie. Też się na nie denerwuję, ale uznaję zasadę - ot, mieli dzień konia.
I np. Francja - Luksemburg? Gdy kilka dni wcześniej ogolili Holandię? To się zdarza. Budować skład, być cierpliwym i w końcu zaskoczy.

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2017 14:01    #9
Heheh-dokładnie.Kupiłem prowadząc jakiś czas temu OM kupiłem z Genoi Perrina-kluczowy zawodnik,bramkarz prima sort.Puszczał takie szmaty że bolały zęby.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.