Bardzo wysokie kwoty transferów

 Jurgen82 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2011
Skąd: Nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018, 00:46    Pytanie
Cześć,

mam pytanie odnośnie transferów. Gram w FM17, nie robiłem w pierwszym sezonie transferów bo miałem super skład w Bayernie i nie było mi to potrzebne. Po 1 sezonie zrezygnował z grania Ribery, Lahm, odszedł z hukiem Costa, Bernat i postanowiłem udać się na rynek transferowy i tu jest szok!! co nie zaczynam negocjować jakiegoś grajka to mi nagle wyskakują z cenami powyżej 100 mln euro :) To jest jakiś bug? są na to jakieś patche czy teraz już tak będzie wyglądało transferowanie się w fm-ie? W rzeczywistym świecie takich transferów było może ze 2-3... Co tutaj jest nie tak?

 Jurgen82 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2011
Skąd: Nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2018 13:27    #10
Dobra bo widzę, że totalnie się nie zrozumieliśmy :)

Fakty z rzeczywistego świata. Na moment wypuszczenia wersji FM 17 czyli był to sezon 2016/2017 na świecie przeprowadzono tylko 2 transfery, które były powyżej 100 mln euro:) Był to Paul Pogba 105 mln euro i Gareth Bale 101 mln euro. I jeden i drugi w momencie transferu byli już pełno wartościowymi zawodnikami kluczowymi w drużynach do których przechodzili - nie zawodnikami, którzy za 3-4 sezon może będą się nadawali do pierwszego składu. Dlatego też powiedziałem, że wg mnie w grze zostało już coś przekombinowane i za byle Esmael Carvalho 17 letniego zawodnika z FC Porto, który na moment złożenia oferty miał statystyki takie, że bym nawet do u19 go nie wystawił, a przy negocjowaniu za niego krzyczeli 100 mln euro? To jest przegięcie o którym wspomniałem. Gianluigi Donnarumma jest już konkretnym zawodnikiem, pomimo tego, że miał w tym czasie 17 lat Milan wystawiał go do gry w pierwszym składzie. Tak więc solidny zawodnik i perspektywiczny, ale 200 mln euro? W rzeczywistym świecie najdroższy transfer bramkarza wyniósł 52 mln euro za Buffona, następny był Ederson za 40 mln(na moment wypuszczenia fm17 tego transferu nie było bo odbył się w sezonie 17/18) i Neuer za 30 mln. Czyli na całą historię piłki nożnej były 2 transfery godne zauważenia Buffon i Neuer cała reszta były poniżej 30 mln euro. Czy nie uważasz, że chęć sprzedaży Donnarumma za 200mln euro, nawet za 150 mln euro, nawet jakby się stargować bardzo mocno czego mi się nie udało do 120 mln euro, to i tak czy to wydaje Ci się realistyczne? Jeśli chodzi o Thomasa Lemara to na początku sezonu 16/17 jego wartość rynkowa wynosiła 14 mln euro(stan na dziś 60mln euro). Wszystkie te kwoty możesz sobie zobaczyć na transfermarket. Jest masa takich przykładów, gdzie próba kupna zawodnika, który ma dopiero 17 lat i nie jest super rozwinięty ale jest bardzo perspektywiczny w fm żądane są kwoty z kosmosu i wg mnie nierealne(stan na dziś transferów powyżej 100 mln euro odbyło się tylko 5)., a tu próbując kupić ze 30 zawodników z potencjałem dostawałem za każdym razem kwotę powyżej 100 mln euro. Dlatego wg mnie gra odbiega trochę od realnej piłki w tej kwestii, ale to tylko moja opinia nie musisz się z nią zgadzać. Dobra to jeśli chodzi o punkt dotyczący za wysokich kwot. Tekst, że można sobie kupić wielu zawodników nie koniecznie tych co sobie wypatrzę to jasne, że się da, bo jak tych nie mogłem to kupiłem wielu innych mniej mnie przekonujących i również nimi byłem w stanie zdobyć ligę i ligę mistrzów więc tu problemu nie ma.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 31.01.2018 o godz. 13:35

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2018 13:48    #11
@Foxyr

Ale po co od razu tak agresywnie? Może kolega Jurgen jest "niedzielnym graczem i kibicem" i średnio ogarnia sytuację na rynku (bez obrazy).

Osobiście przychyliłbym się do tego co powiedział @kondi. Jeśli dany klub nie chce sprzedać zawodnika, to go nie sprzeda i rzuci wówczas te "300mln", żebyś się tylko od ich gracza odczepił. Czynników determinujących wysokie kwoty za danych graczy może być pierdyliard. W najlepszym przypadku taki gracz ewentualnie może się zbuntować, że klub odrzucił "zakusy" na jego osobę i może wtedy da się go wyciągnąć za niższą kwotę, jeśli zawodnik poprosi o wystawienie na listę przez tę sytuację. Po pewnym czasie zawodnicy po prostu też nie przedłużają kontraktów z obecnymi klubami, gdyż chcą po prostu trafić do bardziej znaczącego klubu, więc warto sobie śledzić poczynania takich graczy. Cierpliwy zyskuje 2x :)

I pamiętajcie! Kochajcie się i szanujcie :D

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2018 15:35    #12
Faktycznie niepotrzebnie się zirytowałem.
Wracając do tematu, Jurgen - tak, wydaje mi się realistyczne, że Milan życzy sobie 150mln za Donnarumę. Tak, potrafię sobie wyobrazić, że za 16 ktoś krzyczy kwotę 100mln. Real jakiś czas temu dał za Viniuciusa Juniora 45mln. Na tym właśnie polega trudność przeprowadzania transferów, że dość rzadko pierwszy zawodnik którego sobie upatrzymy będzie tym, którego możemy pozyskać, bo zwykle taki piłkarz będzie na tyle ważny dla klubu którego barwy reprezentuje, że owy klub zawoła jakąś astronomiczną kwotę, bo zwyczajnie nie będzie to w ich interesie pozbywać się tego piłkarza za równowartość jego wyceny. Ta gra była by łatwa i nudna, gdybym mógł pozyskać Lemara za 45mln, a Donnarumę za 50. Mogę za to aktywować klauzulę wykupu Rulliego i poszukać sobie Florina Tanase.

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2018 17:11    #13
Nad niektórymi transferami trzeba więcej popracować więc moi poprzednicy dają dobre rady. Jeśli klub chce zaporową cenę za swojego gracza weź trochę na luz i zacznij wojnę podjazdową wszak w dzisiejszej piłce wszystkie chwyty dozwolone. Zacznij paplać w mediach że bardzo jarają Cię jego umiejętności, ponawiaj oferty kupna itp. Jest szansa, że sam zawodnik zacznie naciskać swój klub że chce odejść i cena spadnie. Nie zawsze da się kupić wybranego zawodnika w czasie jednego okienka transferowego. Patrz sagi transferowe Aubameyanga czy Alexisa Sancheza którzy mieli oferty już dawno temu a odeszli dopiero teraz.

 taczek Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2011
Skąd: Pułtusk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2018 17:54    #14
Czy wam też się nie wyświetla po strzeleniu gola kto strzelił lub kto otrzymał kartkę. U mnie tylko jak padnie pierwsza bramka w meczu napisany strzelec i asystent i w porównaniu z poprzednimi wersjami nie jest napisany który gol w sezonie ktoś rozwiązał ten problem ??

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.