Bardzo wysokie kwoty transferów

 Jurgen82 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2011
Skąd: Nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018, 00:46    Pytanie
Cześć,

mam pytanie odnośnie transferów. Gram w FM17, nie robiłem w pierwszym sezonie transferów bo miałem super skład w Bayernie i nie było mi to potrzebne. Po 1 sezonie zrezygnował z grania Ribery, Lahm, odszedł z hukiem Costa, Bernat i postanowiłem udać się na rynek transferowy i tu jest szok!! co nie zaczynam negocjować jakiegoś grajka to mi nagle wyskakują z cenami powyżej 100 mln euro :) To jest jakiś bug? są na to jakieś patche czy teraz już tak będzie wyglądało transferowanie się w fm-ie? W rzeczywistym świecie takich transferów było może ze 2-3... Co tutaj jest nie tak?

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018 07:17    #1
Jako że to FM17 żadnych poprawek nie będzie. Poza tym FMem delikatnie wyprzedza rzeczywistość i imo wychodzi mu to nieźle, faktycznie ogromne transfery są czymś coraz powszechniejszym i będzie ich więcej, chyba że UEFA wymyśli faktycznie skuteczne FFP. Tak czy inaczej nie każdy transfer w FMie tak wygląda, ale żeby oszczędzić to trzeba się wysilić. Na dobry początek polecam Hiszpański rynek - Bawarczycy lubią hiszpanów :p - w LaLiga jest obowiązek wpisania w kontrakt klauzuli odstępnego, warto posprawdzać kto ma jaką. W innych krajach klauzula pojawia się rzadko, więc musisz szukać zawodników na liście transferowej, niezadowolonych, albo bardzo dobrych w niewielkich klubach. Właśnie w FM17 wyciągałem Gudettiego z Vigo za 20mln. KOGO?! No ja wiem, że Johny nie jest mega gwiazdą (chociaż wczoraj strzelił Barcelonie :p), ale w FMie nie patrzysz na nazwiska tylko na atrybuty, Guidetti ma je świetne, w moich dwóch klubach zostawał królem strzelców serieA i Ligue1. Warto też sprawdzać długość trwania kontraktów piłkarzy, bo jak ma do końca niewiele czasu to większa szansa, że zejdą z ceny. A no i większa szansa, że oddadzą zawodnika z zaplecza zespołu który prawie nie gra, niż swojego kluczowego piłkarza. Warto też sprawdzać jak radzą sobie wielkie marki innych lig, jeśli Juve jakimś cudem nagle nie wejdzie do LM to jest całkiem prawdopodobne, że taki Dybala będzie chciał odejść. Jak się postarasz i dopisze fart to i Amiriego wyjmiesz za kilka milionów, mi się prawie udało go ściągnąć do drugiej bundesligi jak się wkurzył na swój klub, ale niestety w drugiej bundeslidze nie ma hajsu na takie wypłaty jakiej on sobie zażyczył, ciężko jednak podać konkretnych piłkarzy których na pewno wyciągniesz z danego klubu bo to często zależy od tego jak potoczy się rozgrywka i jeśli Barca pozyska nagle Dybalę i Icardiego to pewnie dość łatwo będzie wyciągnąć Suareza, ale jeżeli Luis pozostanie ich jednym obok Paco snajperem to próba wykupienia go jest raczej nieopłacalna, bo krzykną se 100mln, a gość ma 30 lat i trzeba wtedy szukać innego napadziora, np. Bellotiego, bo Toro pewnie nie gra w pucharach, a może wspomniany Icardi zażądał transferu bo Inter skończył poza LM?...

 Jurgen82 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2011
Skąd: Nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018 10:39    #2
Raczej ktoś nie dopracował pewne elementu gry niż wyprzedził jego czasy. Takie coś jak mówisz miałoby sens jakbym chciał wyciągnąć Neymara albo Messiego, ale jak chcę wyciągnąć 16 letniego zawodnika który ma w potencjale wysoko ale obecnie jest bardzo słaby? Znalazłem na forum młode talenty które warto kupić i to jest praktycznie niemożliwe jak nie masz na transfer 100 mln :) bez jaj że za 16 latka ktoś tyle da w realnym świecie. To samo tyczy się już trochę rozwiniętych 22 latków którzy mogli by wejść od razu do składu. Czy teraz w FM żeby kogoś kupić to trzeba będzie czekać aż ten gracz będzie chciał odejść z klubu ? To już będzie chore....

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018 10:50    #3
Im bogatszy jesteś tym więcej kasy chcą od Ciebie kluby. W normalnej piłce też jest to na porządku dziennym (zwłaszcza w lidze polskiej) :)

 Jurgen82 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2011
Skąd: Nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018 11:00    #4
Jasne i jakby ktoś chciał za 16 - latka 10mln euro to bym się podrapał po głowie i powiedział a dobra masz:) ale 120 mln euro ? Nie wmawiajcie mi że to normalne :) Nie ma żadnych patchów poprawiających ten ewidentny błąd gry ?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018 11:21    #5
No przecież w FM-ach zawsze były ceny jak z kosmosu :) A ja nie mówię, że to normalne tylko przytoczyłem Ci przykład, że jak grasz jakimś znanym i bogatym klubem to od Ciebie będą kluby żądać większe kwoty za transfery niż od kogoś kto ma mniej kasy i jest mniej znany.
PS. Też zauważyłem, że jak jakiś młody talent ma potencjał na poziomie 4-5 gwiazdek to kluby żądają za niego kilkaset milionów, czyli inaczej mówiąc nie chcą go po prostu sprzedać bo odstraszą żądaniami za takowego zawodnika.

 Jurgen82 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2011
Skąd: Nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018 11:41    #6
W sumie Twój ostatni argument przemawia do mnie najbardziej :)

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2018 15:09    #7
To sie jeszcze przyznaj ktorego mlodego talenta chciales wyciagnac. Zauwaz ze czolowe portugalskie kluby (pelne mlodych talentow) zaspiewaja ogromne sumy za swe talenty.
22latek ktory wszedl by od razu do skladu Bayernu? Takiego to ja bym za mniej niz 100mln nawet nie patrzyl czy sprzedawac.

Zreszta, zagrasz yroche. Pojawia sie newgeny na poziomie swiatowym w klubach angielskich to zobaczysz ze za mniej niz 40mln ich nie kupisz.

Takie wskazowki:
1) Przed podaniem pierwszej oferty, dodaj opcje procentu od nastepnego transferu (i zysku) i wywal je z negocjacji --- w ten sposob SI nie bedzie mogl tegobwstawic, a cene poda taka sama jakby byla z jedna z tych klauzul.
2) Pierwsza cena minus to co Ty oferowales to troche mniej niz dwokrotnosc tego za ile tego zawodnika sa w stanie sprzedac.
Czyli: zawodnik 'wart' 1.0mln i taka rzucasz oferte, klub odpowiada ze chce 15 mln to znaczy ze za kwote odrobine wyzsza niz 8mln to pojdzie. (Nie dotyczy pilkarzy wystawionych na liste transferowa)

 Jurgen82 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2011
Skąd: Nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2018 18:28    #8
Różnych:) Tego co kupiłem to nazywa się Thomas Lemar(ledwo 21 lat), gość spoko z potencjałem ale negocjowali za niego praktycznie 150mln euro, skończyło się na 100mln bo byłem pod ścianą(Ribery nagle skończył karierę a Costa przyfoszył że skład się nie zaczyna od niego i nie dało się go zatrzymać bo płakał codziennie).A jeśli chodzi o młodszych to na przykład:
1. Bramkarz Gianluigi Donnarumma - gość ma ledwo 18 lat a krzyczeli sobie za niego prawie 200mln... dałem sobie spokój
2. Esmael Carvalho - 18 lat potencjalny na przyszłość lewy obrońca - tak samo 100 mln:) po chamsku trochę podpuściłem że jestem zainteresowany itp. gość wymusił wystawienie na listę transferową i go zapisałem za 22 mln:P ale potrwało to z pół roku - ale taki zawodnik który na ten moment nie nadawałby się może do 2 ligi niemieckiej za 100 mln? duże nadużycie :)

i takich przykładów mógłbym jeszcze wiele wypisać, ceny tutaj są mega przesadzone. W drugą stronę to samo, jakiś chiński klub się zgłosił po 31 letniego Rafinha i zapłacił za niego 20mln euro, City się zgłosiło po Bernata za 50 mln euro(sprzedałem bo wtedy jeszcze nie wiedziałem, że tu ceny są x2:P jakbym wiedział wcześniej to bym wydusił za niego 100mln:P)

Albo mnie ubawił transfer Mitchell Weiser do Realu Madryt za 26 mln euro :) Ja rozumiem, że w każdym klubie potrzebny jest zawodnik, który będzie biegał po piłkę jak wypadnie za stadion ale za taką kasę ? :)

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 30.01.2018 o godz. 18:40

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2018 23:14    #9
Donnaruma XD LEMAR XD
Jeszcze trzeba było poprosić o Gabiego Jezusa z City, Marcusa Rashforda, i Mbappe xD Serio dziwi Cię że ktoś za nich krzyczy takie kwoty? POWAŻNIE? P O W A Ż N I E?
Skład jakim wywalczyłem se mistrza Francji Stade Rennes, od bramki:
Szczęsny - 15mln
Silvan Widmer - 30mln
Dayot Upamecano - 50mln
Cesar Montes - 30,5mln
Piotr Żmuda (newgen) - 7,75mln (średnia ocen 7,27)
Torerria - 9,5mln + Benjamin Andre
Cataldi - 15mln
Alena - 24mln
Lozano - 20mln
Filipe Anderson - 40mln
Guidetti - 13,5mln (król strzelców)

Kaj te transfery po 100mln? Bo mój rekord w tym klubie to chyba 90 za Yannicka Carrasco, ale tylko dlatego że jest wychowankiem francuskich klubów, a takowy był mi niezbędny by zgłosić skład do LM, gdyby nie te przepisy znalazł bym kogoś tańszego na 100%.
Jasne, można sprowadzać sobie Donnarumy i Mbappe i płacić za nich jakiś chory hajs, nikomu nie bronię, ba, sam mam na kompie save z FM16 w którym za Ruganiego dałem ponad 100mln bo chciałem go mieć w Arsenalu i zresztą nie był to mój jedyny transfer do Kanonierów który przepłaciłem, bo ściągałem tam Dybalę, Florenziego, Correę, Veratiego i masę podobnych nazwisk :p Ale jak się chce i chwilę poświęci na szukanie to można se złożyć naprawdę tani skład. Wystarczy się nie fiksować na jednego piłkarza. Jak za K2 krzyczą 200mln w Neapolu to ich olewam i sprawdzam jaka jest klauzula Jimeneza z Atleti. W 18 bodaj 65mln jak u Laporte, to biere. Albo szukam jeszcze taniej po ogórkowych ligach i słabych klubach, albo jeszcze się dopytam ile by chcieli w Lipsku za swojego kapitana, Orbana. Pewnie dużo, bo kapitan, ale spytać nie zawadzi... a może Milan da normalną cenę za Romagnollego? Albo Manolas jest do wyjęcia z Romy? Rozumiesz o co mi chodzi? Nie jeden piłkarz, lista zawodników, chodzisz i pytasz, wysyłasz skautów tylko po to, żeby się upewnić że nie ma klauzuli odstępnego aż znajdziesz kogoś w normalnych pieniądzach.
Tak btw Żmuda to nie jedyny newgen w tym składzie. Dużo grał pewien ŚO, kupiony z Atalanty za 11mln, za zmiennika dla Żmudy który przyleciał prosto z Brayzli dałem 14, a o miejsce w składzie z Gudettim walczył belg kupiony za 25mln. Na prawej obronie i środku pomocy w rotacji wykorzystywałem dwóch wychowanków, oraz... Krcyhowiaka. Paryżanie oddali go za 2mln, a krótko po transferze graliśmy z nimi dwa mecze w przeciągu trzech dni. Obydwa wysoko wygrane, w obu Krycha strzelił po bramce (lubię takie historie :p). Z innych ciekawych zmienników był jeszcze Odegard, Real go oddał za 46mln, Zuma za 40mln z Chelsea, albo Florin Tanase, rumun podebrany Mainz za 14mln... że już nie pomnę ściągania na wolnym transferze Elnenego, czy Ricardo Kischny.
Ale nie, lepiej wklepać w wyszukiwarkę największe talenty FM17 i płakać, że wysokie kwoty se kluby krzyczą. I zapewniam, że żadnym tam magikiem czy cziterem nie jestem i zapewne większość graczy FMa może pochwalić się podobnymi transferami w swoich karierach.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.