4-2-3-1 Liverpool problem z wysuniętym rozgrywającym

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015, 09:49    #1
Hej,
Pierwszy sezon za mną (zdobyte mistrzostwo :)).
Moja taktyka to 4-2-3-1, kontrola, płynny
Dokładne ustawienie
BR-bramkarz obrona
BO- automatycznie
SR- środkowy obrońca obrona
WPP- walczący o piłkę pomocnik obrona
CR - wsparcie
Skrzydłowi - wsparcie (lewa i prawa strona)
Ofensywny pomocnik - Wysunięty rozgrywający - atak
Kompletny napastnik albo lis pola karnego
Polecenia dla drużyny
wyższe tempo, dość szeroko, linia obrony normalna, gra na spalonego, gra przy przeciwniku wyżej, krótsze krycie, przeszkadzaj bramkarzowi, rozegranie piłki po ziemi, podania na wolne pole, więcej bezpośrednich podań, więcej swobody, podania w pole karne, kąśliwe dośrodkowania, rajdy między obrońcami, szukanie gry.
Problem mam z wysuniętym rozgrywającym (coutinho). W całym sezonie miał 9 goli i raptem 5 asyst (o firmino który grał w pucharach to nie wspomnę bo jeszcze gorzej)- co zrobić, żeby z niego więcej wycisnąć? Z 4 czy 5 goli to strzelone fartem po zamieszaniu w polu karnym. Ustawienia dla pozycji WR - szukanie gry, przetrzymuj piłkę, więcej bezpośrednich podań, wyjścia na wolne pole (czasami dawałem jeszcze graj wyżej)
Najbardziej boli brak współpracy w napastnikiem, baaaardzo mało podań prostopadłych i asyst do napastnika.
Grałem tą taktyką (i ustawieniami dla WR) w FM14 i tam WR był motorem napędowym całego zespołu - 15 goli i 20 asyst to było minimum. i genialna współpraca z napastnikiem i większość asyst do napastnika. Oba skrzydła mają lepsze statystyki - Lallana 14 goli i 9 asyst i Embolo po prawej stronie 12 goli i 13 asyst. Ktoś ma jakiś pomysł ?

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015 10:03    #2
Nowy FM, jak i każdy poprzedni przed pierwszymi poważniejszymi patchami, głównie bazuje na grze skrzydłami i golach po dośrodkowaniach (nie oznacza to, że gra środkiem jest niemożliwa, ale dużo trudniej skonstruować skuteczną taktykę), dlatego cały ciężar gry spoczywa na skrzydłach i środku pola, który to rozprowadza piłki na boki. Tak więc wysunięty pomocnik najnormalniej w świecie jest pomijany w akcjach, ot taki mankament początkowej wersji silnika gry. Mozna na siłę próbować gry środkiem pola, tylko po co?

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015 10:13    #3
Patch 16.1.1.
Trochę mnie zmartwiłeś, miałem zamiar pograć kilka dobrych sezonów a jak wyjdzie nowy patch to nie uśmiecha mi się zaczynać wszystkiego od nowa :P
A taktykę i polecenia dla drużyny jak oceniacie ? Coś można zmienić, żeby lepiej wykorzystać WR nie tracąc jakości ze skrzydeł ?
P.S. Propo skrzydeł masz rację chyba - tottenham grał atakującymi skrzydłami a z ofensywnym pomocnikiem jako wsparcie i ich skrzydła miały powalające statystyki i tottenham 3 miejsce w lidze.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.12.2015 o godz. 10:19

 ASSE Wróg ludu

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 3
0
08.12.2015 10:27    #4
Dlatego obecna rozgrywka nie ma sensu,trzeba czekać na patcha. Co to za przyjemność oglądać lagi na szkrzydła jak ja chcem poklepać w środku pola ? Na becie fajnie to wyglądało szkoda,że znowu wszystko spierdolili

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015 10:47    #5
Da się grać środkiem pola, tylko taktyka musi być stricte do tego przystosowana. Moim zdaniem nawet jest to lepszy sposób na obecnym etapie rozwoju silnika gry, bo zmusza do jakiegoś wysiłku (gra skrzydłami jest praktycznie gwarantem sukcesu).

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015 10:56    #6
A ktoś wie kiedy wyjdzie kolejny patch ?

 ASSE Wróg ludu

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 3
0
08.12.2015 10:56    #7
[quote="PavS"]Da się grać środkiem pola, tylko taktyka musi być stricte do tego przystosowana. Moim zdaniem nawet jest to lepszy sposób na obecnym etapie rozwoju silnika gry, bo zmusza do jakiegoś wysiłku (gra skrzydłami jest praktycznie gwarantem sukcesu).[/quote]

No ja gram tylko i wyłącznie środkiem pola ale jest to środek tyko na papierze bo wszystko leci do bocznych obrońców.4-3-3 z trzema fałszywyi 9 w środku pola Grenier z Imbulą na regiście Samper a debile zamiast grac tiki take,prosopadłe piłki do przodu to rorzucają gre na skrzydła co jest absurdem biorąc pod uwage zalecenia drużynowe i indywidualne

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015 11:06    #8
Straszna lipa z tymi środkiem pola... aż mi się grać odechciało... a co do poleceń drużyny coś byście zmienili ? czy jest ogólnie ok ?

 ASSE Wróg ludu

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 3
0
08.12.2015 11:16    #9
[quote="Karek"]Straszna lipa z tymi środkiem pola... aż mi się grać odechciało... a co do poleceń drużyny coś byście zmienili ? czy jest ogólnie ok ?[/quote]

Jeżeli nie jesteś w stanie wytrzymać do łatki to ustaw sobie polecenia gra środkiem ale na full szeroko. Ja tak ustawiłem w 4-3-3 z trzema napastnikami i w porównaniu z grą"wąsko" zacząłem stwarzać więcej sytuacji. Albo zmieni role cofniętemu rozgrywającemu,daj rozgrywającego dla Cou i wtedy do niego będzie szła większa ilośc piłek. Ja ofensywnemu pomocnikowi zawsze daje rolę fałszywego napastnika,zbiera piłki w środku pola,wbiega z drugiego tempa,coś jak Gerrard za Beniteza

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015 11:25    #10
Czyli ustawić grę szeroko a przygotowanie akcji atakami środkiem pola tak ? Role cofniętego rozgrywającego chciałbym zostawić... (zakupiłem pogbe za 90 baniek :D, bo musiałem cana sprzedać bo chciał odejść a city wyłożyło 60 mln za niego :))
Nie bardzo rozumiem "daj rozgrywającego dla Cou " ? Możesz rozwinąć ?
Coutinho ma staty tak dobre w tym fmie, że szkoda nie wykorzystać jego potencjału....
Jak ustawić napastnika do tego ustawienia ? kompletny napastnik czy lis pola karnego ? Mam Dybalę i Barbose - tu zależy mi głownie na jak największej ilości strzelanych bramek

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 08.12.2015 o godz. 11:29

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.