4-2-3-1 Liverpool problem z wysuniętym rozgrywającym

 ASSE Wróg ludu

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 3
0
08.12.2015 11:31    #11
[quote="Karek"]Czyli ustawić grę szeroko a przygotowanie akcji atakami środkiem pola tak ? Role cofniętego rozgrywającego chciałbym zostawić...
Nie bardzo rozumiem "daj rozgrywającego dla Cou " ? Możesz rozwinąć ?
Coutinho ma staty tak dobre w tym fmie, że szkoda nie wykorzystać jego potencjału....[/quote]

Nie zauważyłem,ze już masz na rozegraniu Cou. Zmień mimo wszystko role cefniętemu rozgrywającemu.Rozpoczyna akcje od tyłu,wszystko przez niego przechodzi a że gra jest zbugowana to pewnie już na swojej połowie robi przerzut na bok,jeśli jedynym rozgrywającym w drużynie będzie Cou,który gra wyżej niż cofnięty rozgrwający to większa szansa,że zamiast przerzutu dzięki skillom na błyskotliwość zasadzi jakies prostopadłe podanie

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015 11:36    #12
Okej, pokombinuje coś... może dwóch ustawie na pomocnik odbierający piłkę, jeden ze wsparciem drugi z obroną.
Albo w domu zobacze czy cofnięty rozgrywający ma jakąś opcję, żeby zagrywał piłki środkiem pola, może wtedy będzie grał częściej do Cou.
A odnośnie napastnika ? jak go lepiej ustawić ? KN czy LPK ?

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 08.12.2015 o godz. 11:44

 ASSE Wróg ludu

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 3
0
08.12.2015 12:53    #13
[quote="Karek"]Okej, pokombinuje coś... może dwóch ustawie na pomocnik odbierający piłkę, jeden ze wsparciem drugi z obroną.
Albo w domu zobacze czy cofnięty rozgrywający ma jakąś opcję, żeby zagrywał piłki środkiem pola, może wtedy będzie grał częściej do Cou.
A odnośnie napastnika ? jak go lepiej ustawić ? KN czy LPK ?[/quote]

To zależy kogo, ja bym Daniela ustawił na fałszywej 9 ale taki Benteke to już KN. Nie ustawiaj dwóch odpierających piłkę,drugiego daj długodystansowca z wyjściem na wolne pole,będzie wspierał atak i łatał dziury.Niestety ale narazie to zamiast bawić się ekranem taktycznym to trzeba wykorzystywać bugi w silniku meczowym...

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2015 13:11    #14
Dybala i Barbosa - KN czy LPK ?

 ASSE Wróg ludu

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 3
0
08.12.2015 13:19    #15
[quote="Karek"]Dybala i Barbosa - KN czy LPK ?[/quote] U mnie Dybala świetnie się sprawdzał na KN ale to było w 15 i grał w trójce napastników. I barbosa i Dybala odnajdą się wszędzie poza odgrywającym i defensywnym napastnikiem,od taktyki zależy jak ich ustawić. Albo spróbuj Cou jako fałszywy napastnik a Dybala na lisa

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.12.2015 18:44    #16
A jak ustawić bezpośredniość podań do mojej taktyki? Więcej bezposrednich, mieszane czy krótkie ?

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.12.2015 20:07    #17
Jeszcze jedno - jak to jest z treningiem zmiany pozycji. Przykładowo - kupiłem Thiago Maię - pozycja naturalna defensywny pomocnik, kompetentny pomocnik środek. ustawiłem pozycje/rolę na pomocnik środek - pomocnik odbierający piłkę i gra na takiej pozycji cały czas. Wchodzi z ławki, gra w pucharach, ogrywa się. Minął jeden sezon, jest już listopad kolejnego sezonu a pozycja środkowego pomocnika u niego dalej tylko kompetentny. Podobnie mam z jeszcze 3ema zawodnikami. Np w FMie 14 pół sezonu wystarczyło, żeby gracz z kompetentnego na danej pozycji stał się uzdolniony, a jeden sezon, żeby z uzdolnionego był już naturalny.

 ASSE Wróg ludu

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 3
0
10.12.2015 10:22    #18
[quote="Karek"]Jeszcze jedno - jak to jest z treningiem zmiany pozycji. Przykładowo - kupiłem Thiago Maię - pozycja naturalna defensywny pomocnik, kompetentny pomocnik środek. ustawiłem pozycje/rolę na pomocnik środek - pomocnik odbierający piłkę i gra na takiej pozycji cały czas. Wchodzi z ławki, gra w pucharach, ogrywa się. Minął jeden sezon, jest już listopad kolejnego sezonu a pozycja środkowego pomocnika u niego dalej tylko kompetentny. Podobnie mam z jeszcze 3ema zawodnikami. Np w FMie 14 pół sezonu wystarczyło, żeby gracz z kompetentnego na danej pozycji stał się uzdolniony, a jeden sezon, żeby z uzdolnionego był już naturalny.[/quote]

To jest idiotyzm w FM 16,tak samo mam z Zivkovicem,drugi rok gra w napadzie,to już bez ustalania traningu powinien się świecic na zielono. w 15 była opcja trening nowej pozycji i jakoś to szło a tutaj jest chaos

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2015 14:01    #19
Niby ma ustawioną role/pozycję na pomocnik środek ale nic z tym się nie dzieje....

 Karek Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.12.2015 09:25    #20
No to teraz mam ze skrajności w skrajność... Cou gra super, prawie 30 asyst 11 goli, dybala na KN gol co 80 minut :) Ale teraz skrzydłowi grają słabiej - średnia ocena między 7.10 a 7.20. Zmieniłem podania z bezpośrednich na mieszane i dałem nieco głebiej linię obrony, podania po ziemi (bez ataku środkiem pola i bez atakiem skrzydłami). Sezon wcześniej jak miałem bezpośrednie podania to skrzydłowi grali o niebo lepiej... dziwny ten FM16...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.