ARTYKUŁY

Już od trzech lat Football Manager udostępnia nam opcję przesyłania pięknych akcji, bramek czy wybranych przez siebie wydarzeń boiskowych na konto w serwisie YouTube. Nie trzeba już używać programów do zrzucania obrazu (np. Fraps), ani kombinować później z edycją lub konwersją (Video Freemake Converter). Teraz za pomocą prostych narzędzi możemy pochwalić się światu swoimi dokonaniami na wirtualnych stadionach. Ale co musimy zrobić, żeby ramkę z takim filmem umieścić w manifeście? Postaram się Wam to wyjaśnić w możliwie przystępny sposób w tym krótkim poradniku!

Zakładam oczywiście, że już wysłaliście własną bramkę na YouTube'a. W tekście jako przykład niech posłuży więc film z finału Copa America z mojego zapisu gry w Football Managerze 2013. Po wpisaniu w wyszukiwarkę linku do nagrania należy dokonać następujących czynności:
 

 
Wciskamy przycisk udostępnij (1), następnie umieść (2) i wycinamy z okienka (3) link - ten i tylko ten adres pozwoli nam na umieszczenie filmu w manifeście! To bardzo ważne, ponieważ link z okna adresowego przeglądarki nie zadziała! Następnie przechodzimy do edytora tekstu w manifeście, gdzie musimy wcisnąć przycisk "iframe", który do pola tekstowego doda nam ramkę filmu z YT.


Teraz ukaże nam się okno ustawień ramki filmu z YouTube. Tutaj wklejamy skopiowany przez nas link (1), a także ustawimy sobie szerokość i wysokość okna wideo (2) - zalecam format 575x350, dzięki któremu w manifeście film prezentuje się schludnie i nie ma rozciągnięcia pionowego. Zaznaczamy również wyrównanie do środka (3) i zatwierdzamy nasz wybór przyciskiem OK.


I to już właściwie wszystko - po zatwierdzeniu okna "właściwości elementu IFrame", w Waszym manifeście będzie można zobaczyć rameczkę z YouTube'a, powinno to wyglądać jak na screenie poniżej:
 
 
I to tyle z mojej strony, eFeManiacy. Mam nadzieję, że skorzystacie z mojej porady w swoich manifestach, dzięki czemu będzie można obejrzeć całą masę cudownych bramek, składnych akcji oraz niesamowitych wydarzeń! W wielu przypadkach łatwiej jest przecież umieścić skrót z meczu na YT, niż opisywać spotkanie przy wykorzystaniu zdjęć i tekstu - ale co kto lubi, czyli dla każdego coś miłego!

Dziękuję za uwagę i do przeczytania!

Słowa kluczowe: manifesty poradnik YouTube zachi

Zobacz także

  • Kategoria
  • Tytuł materiału
  • Autor
  • Kiedy
FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update 2016 Jedyny w Polsce dodatek do FM 2016 umożliwiający grę w II, III, IV oraz V lidze!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
FM 2016 Revolution Update Aktualizacje składów do FM 2016, ze szczególną myślą o polskich graczach.
Talenty do FM 2016 Znajdziesz u nas ponad 300 nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
FM 2017 - co już o nim wiemy? Pierwsze spekulacje i przecieki na temat nowej gry Sports Interactive.
Copyright © 2002-2017 by FM Revolution