FM 2019- dwa foldery w dokumentach

 Andthor Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.02.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2018, 14:27    Pytanie
Witajcie,
problem tyczy się FM 2019, ale z tego co pamiętam miałem podobny problem w FM 2017.

Mianowicie: W FM-a gram w domu na swoim laptopie. No i oczywiście pobrałem sobie facepaki, itp. Wszystko ładnie śmiga.
Jako, że gram też na kompie w pracy, to tu pojawia się problem. FM robi automatycznie dwa foldery w dokumentach o tej samej nazwie (tj. C:Users...DocumentsSports InteractiveFootball Manager 2019).
No i tu pojawia się problem, nie wiem który to ten właściwy. Co więcej zauważyłem, że FM np. trzyma część plików w jednym folderze, np. zapisy gry, a nazwę profilu i informacje o nim w drugim folderze.
Jednak z niewiadomych przyczyn nie działa mi facepack. Loga, stroje, itd. działają, twarze nie. Dlaczego?
Próbowałem tworzyć w obu folderach podfoldery graphics/... ale to nie działa.
Denerwuje mnie też to, że np. Hall of Fame zapisuje się tylko na jednym komputerze, a na drugim już jest inna. Czy ktoś miał już takie problemy? Poradziliście sobie z tym?
Niby można grać "bez twarzy", ale o wiele lepiej się gra z nimi...
Pozdrawiam

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
1
13.11.2018 14:55    #1
Mam tak od lat i... nie mam rozwiązania.

Wydaje mi się, że problem zaczął się od wklejenia do Dokumentów zgranego przed formatem folderu Sports Interactive, jeszcze zanim zainstalowałem od nowa któregokolwiek FM-a, czyli przed utworzeniem "oryginalnego" folderu. Po czym przy instalacji gra nie rozpoznała starego folderu i zrobiła drugi.

Próbowałem je łączyć, ale bezskutecznie. Mogę dać tylko wskazówki.

W jednym folderze "mniejszym" powinieneś mieć tylko plik od hall of fame i cache, plus kilka bzdetnych configów. Nie powinien cię on interesować poza sytuacją, gdy robisz jakiś format - wtedy możesz chcieć zgrać plik z danymi HoF.

W drugim folderze "większym" - właściwym - jest wszystko inne: save'y, grafiki, skiny, taktyki, dodatki editor data, generalnie wszystko co wrzucasz do gry albo w niej zapiszesz. Jego powinieneś używać.

Ja mam tak, że jeśli wchodzę w Dokumenty przez skrót na pulpicie, wtedy widzę oba foldery.
Natomiast gdy wejdę w Dokumenty przez "drzewko" w lewej szpalcie eksploratora (np. jak włączysz "Komputer" ), wtedy wyświeta mi się tylko jeden, ten właściwy folder Sports Interactive.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.11.2018 o godz. 14:57

Użytkownik uznał post za pomocny

twitter.com/Ceyvol

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
1
13.11.2018 17:32    #2
łap podpowiedź:

Użytkownik uznał post za pomocny

 Andthor Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.02.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2018 08:13    #3
Okej, dzięki za odpowiedź.
Faktycznie jest tak jak mówicie, nie zawsze widać ten jeden folder.
Jeżeli chodzi o brak wczytywania nowej skórki (czyli zdjęć piłkarzy, itd.) to pomogło odinstalowanie.
A tak to kopiowałem dokładnie folder z mojego domowego komputera i gdy już uruchomiłem FMa na drugim to podmieniłem utworzony folder.
Co ciekawe znów mam je dwa.
Co do Galerii sław, to sobie temat odpuściłem, jest to tylko dodatek, a nie kwintesencja rozgrywki.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.