Wyszukiwanie piłkarzy

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2018, 21:55    #1
Prowadzę Pogoń Szczecin i chcę się wzmocnić w przerwie zimowej. Klikam na scouting, na wyszukiwanie piłkarzy, ale znajduje mi np. z ligi portugalskiej tylko kilkunastu piłkarzy, którzy i tak są zbyt drodzy.

Jak sprawić, aby wynalazło mi młodych, zdolnych zawodników z Portugalii, Hiszpanii czy Włoch?

Dodałem niedawno ligę portugalską do gry (w opcjach gry poszukałem), ale nie to niewiele dało.

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2018 22:03    #2
A czy masz scoutów, którzy posiadają wiedzę o Portugalii?

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2018 22:27    #3
W sumie chyba nie. Sam chciałem znaleźć sobie piłkarzy z Portugalii z listy zawodników, ale ta lista wygenerowana przez komputer jest bardzo skromna.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.01.2018 o godz. 22:41

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.01.2018 00:42    #4
To jedyne co Ci pozostaje to przeszukanie recznie kazdego klubu z portugalii.
Jednak mala szansa aby ktos 'solidny' chcial przyjsc do pogoni (solidny = taki ktory pisluzylby dluzej niz do pierwszego meczu w LM).

Albo zatrudnij trenera/skauta ... ogolnie kogokolwiek z pelna wiedza o portugalii

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.01.2018 08:25    #5
Ręcznie jak szukam to większość piłkarzy jest nieaktywna (nie można kliknąć w ich profil). Z nowym skautem pomyślę choć mam ograniczone możliwości finansowe przez zarząd.

Jeszcze mam pytanie- ostatni mecz zagrałem w połowie grudnia i jest przerwa zimowa. Kolejny mecz 10.lutego. Widzę, że zawodnicy dalej trenują, nie mają ustawionych urlopów automatycznie.

Czy powinien wysłać ich na urlopy na jakis czas czy w tej grze mogą normalnie trenować przez zimę i będą dobrze przygotowani do rundy wiosennej? Czy może w trakcie rundy zaczną narzekać, że są zajechani i zmęczeni, bo zimą nie wypoczęli? Jak to jest?

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.01.2018 23:31    #6
Teoretycznie powinni rozjechać się na urlopy automatycznie, możliwe, że zrobią to niebawem (nie pamiętam dokładnej daty gdy piłkarze w ekstraklasie zaczynają w grze urlopy), a jeśli nie to najwyraźniej trafiłeś na błąd. Ewentualnie nie mają tych zimowych urlopów (w obecnym FMie w Polszy nie grałem więc nie jestem pewien), ale jeżeli ich nie ma to nikt nie będzie narzekać, o to możesz być spokojny.
Co do scautingu wyjaśnię jak dokładnie działa ta lista którą "generuje" ci FM. Otóż wyświetla ona zawodników o których twój klub ma jakąkolwiek wiedzę, oraz domyślnie są zainteresowani grą dla klubu który prowadzisz (tutaj - Pogoni) co nie jest równoznaczne z tym, że ich obecny klub jest zainteresowany sprzedażą. To jaką wiedzę i na temat jakich krajów możesz łatwo sprawdzić, w dziale scauting masz zakładkę "wiedza" i tam wypisane są wszystkie kraje o których masz jakąś wiedzę. Wiedzę na temat dowolnego kraju można zdobyć na różne sposoby:
Zatrudniając członka sztabu z wiedzą na temat danego kraju.
Nawiązując współpracę z zagranicznym klubem (np. Lechia ma pewną wiedzę o portugali ponieważ współpracuje z SLB)
Dając zadanie skautowi by przeszukiwał dany kraj - po pewnym czasie on, a więc i klub nabędzie wiedzę o tym kraju.
Im większą masz wiedzę o danym kraju tym większa część atrybutów piłkarzy w nim przebywających zostaje odsłonięta. Jeśli wiedzy nie masz wcale, lub jest bardzo niewielka ręczne przeglądanie klubów z owego kraju raczej mija się z celem, ponieważ zdecydowana większość zawodników i tak będzie miała ukryte przed tobą atrybuty, a więc żeby dowiedzieć się konkretów na ich temat będziesz musiał tak czy inaczej prosić skautów o obserwację konkretnych piłkarzy. No bo powiedz, co ci da informacja, że napastnik ma wykańczanie od 2 do 14. Tyle że może mieć 11, więc na ekstraklasę będzie to bardzo fajna wartość, albo może mieć 5 i raczej zbyt dobrym napastnikiem z taką wartością wykańczania nie będzie.

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2018 12:34    #7
Dzięki za wyjaśnienie odnośnie wyszukiwania piłkarzy.

Ogólnie dziwna jest ta gra.

Moja posada trenerska jest zagrożona, bo miałem serie 9 meczów bez wygranej, ale ostatni mecz w grudniu wygrałem 2:0. No i przygotowuję się do rundy wiosennej, szukam transferów i co? Bach! 23.stycznia zostaję zwolniony.

Dlaczego nie zwolnionio mnie wcześniej w takim razie tylko 2 tyg. przed wznowieniem rozgrywek?!

Teraz to chyba muszę uruchomić jakiegoś starego save`a, bo nie chcę zaczynać gry od początku.

I w ogól dlaczego w styczniu nie mogę wypożyczać piłkarzy z innych klubów? Przecież okienko transferowe jest otwarte od 1.stycznia. W tej grze jest inaczej?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2018 13:50    #8
@jonathan11
Okienko transferowe w Polsce otwiera się 1 lutego i dopiero wtedy będziesz mógł ich wypożyczać.

A tutaj dość stary artykuł na ten temat http://www.przeg(...)971.html

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 28.01.2018 o godz. 13:52

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2018 21:41    #9
Na stabilność posady wpływ mają nie tylko (chociaż głównie) wyniki, ale i transfery jakie przeprowadzasz i to ile masz wolnych pieniędzy w budżecie płac. Mówisz że porobiłeś transfery, więc pewnie tych wolnych środków zrobiło się mniej i skrypt stwierdził, że czas cię zwolnić bo jest za głupi by pojąć, że masz jeszcze czas aby np. sprzedać kogoś zimą, a poza tym wzmocnienia są niezbędne. No niestety "inteligencja" każdej gry jest mimo wszystko mocno ograniczona i bywa to denerwujące.

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2018 08:34    #10
"Porobiłeś transfery" to za dużo powiedziane, ja dopiero chciałem porobić transfery i to bez szaleństw, bo tylko 2-3 nowych chciałem.

Tak naprawdę przed sezonem pozyskałem tylko Micanskiego dając mu 55 tys. zł/mies. Niby miałem ograniczenie do 30-35 tys., ale bardzo chciałem mieć normalnego napastnika i udało się go pozyskać.

Zimą wziąłem Czerwińskiego i chciałem Varelę z Wisły Płock- dogadałem się z jego klubem, ale Vareli mogłem raptem 9 tys. zł/mies. zaproponować, więc oczywiście jego agent mnie wyśmiał.

Wcześniej wziąłem Darka Fornalaka na trenera ogólnego płacąc mu- już nie pamiętam- ok. 6-7 tys. zł miesięcznie, więc sam widzisz, że nie szalałem z transferami.

Aha, i zima udało mi się sprzedać Gyurcso- dostałem 400 tys. zł od razu i trochę kasy w ratach. Poza tym "zszedłem" z jego chorej pensji- 70 tys. zł/mies, więc nieźle zaoszczędziłem bym powiedział.

Myślisz, że gdybym zimą nie pozyskał Czerwińskiego to nie zostałbym zwolniony?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.01.2018 o godz. 08:38

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.