Kilka pytań - FM 2014

 slaviu Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.03.2014, 00:31    Pytanie
Gram w Brazylii, Sao Paulo. Drużyna świetna technicznie, wielu kreatywnych zawodników w środku pola, brak skrzydłowych i niscy, szybcy napastnicy. Styl gry więc nasuwa się sam, gram 4-1-2-1-2, chciałem wykorzystywać przede wszystkim kreatywny środek pola - wiele prostopadłych piłek do bardzo szybkich napastników (najczęściej gram płynnie, kontrolą, krótkimi podaniami, zagraniami na wolne pole, probowałem zmieniać szersze i węższe pole gry, ale nie widzę żadnych zmian w grze po taki kombinacjach), ale po jednym sezonie mam kilka problemów (wygrałem Lige Stanową - Paulistao, w Brasileirao byłem 3):

1. Boczni obrońcy są non stop pod grą i wszystkie akcje idą bokami, mimo że mam ustawioną grę środkiem. Efektem jest to, że np. taki Ganso w całym sezonie ma 3 asysty i ocenę 6,72... a bocznie obrońcy w trakcie meczu mają ok 20-30 dośrodkowań czyli w sumie w granicach 40-60 w zależności od przeciwnika. Pomijam fakt, że połowa z tych dośrodkowań wylatuje poza boisko, z drugiej połowy nie mam pożytku bo mam niskich graczy z przodu. Mimo to boczni obrońcy mają lepsze oceny, bo są cześciej przy piłce, jednak niewiele z tego wynika. Akcje rozgrywane są tak, że środkowy pomocnik podaje bocznemu obrońcy ten trochę drybluje i dośrodkowuje. Próbowałem ich ograniczyć (dawałem rzadsze dośrodkowania, rzadsze strzały, ale bez żadnych efektów). Co z tym zrobić, jakie polecenia dać by zespół zaczął grać środkiem?

2. Drugi problem z bocznymi obrońcami jest taki, że oddają też sporo strzałów, jak są blizej pola karnego to w 90% zamiast posłać jakąś mocną piłkę po ziemi w pole karne walą z ostrego kąta (oczywiście mam ustawione ostre dośrodkowania i ograniczam w poleceniach indywidualnych obrońcom strzały).

3. Rzuty rożne. Na nowej łatce nie zdobyłem jeszcze bramki z rzutu rożnego, co więcej kilka straciłem, po nieudolnym rozegraniu szła kontra i bramka. Próbowałem na krótki słupek, krótkie rozegranie, ale jest jeden główny problem. Większość dośrodkowań z cornera trafia w boczną siatkę... czy to ma związek z łatką? mam gościa z rożnymi 15, także chyba powinno to lepiej wyglądać?

4. Wspomniane niskie oceny. Mimo, że wygrałem Paulistao to najwyższe oceny w zespole mają obrońcy, boczni to w ogóle kosmos mają po 7,60/7,50 a środkowi nieco ponad 7. Reszta zespołu totalna padlina, jedynie Luis Fabiano ma 7,24 i Osvaldo 7,04. Środek pomocy nieistnieje, najlepszy z pomocników legitymuje się średnią 6,82... Czy to jakiś problem z wyważeniem ocen w samym FMie czy ja mam problem z taktyką? Na ogół gram tak: DM - rygiel, ŚP - wysunięty rozgrywający atak, ŚP - pomocnik długodystansowiec, OPŚ - ofensywny pomocnik atak.

 SalutaryVermin Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.02.2014
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.04.2014 06:56    #1
Pewnie masz "Kompletny boczny obrońca" - oznacza to że on cały dosłownie cały czas idzie do przodu.
Lepiej bocznym zmień "Wysunięty boczny obrońca" i na "Wsparcie"
Pozdrawiam.
Jeżeli nie kumasz opiszę szczegółowo na pw.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.