Przyjęcie piłki, dużo strat

 elmoro Partyzant

Postów: 108
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2010
Skąd: K-ce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2014, 17:14    Pytanie
Moi piłkarze mają duże problemy z przyjęciem piłki, a co za tym idzie posiadaniem jej, grą na utrzymanie. Myślałem, że to problem słabego zespołu, dlatego zacząłem nową karierę Udinese żeby to sprawdzić, ale jest tak samo. Piłkarze z techniką 14-16 przyjmują tak, że piłka odskakuje im na metr, albo dwa i jest strata, nawet jak włączam utrzymanie, krótkie piłki, niższe tempo itp. to przegrywam w posiadaniu piłki i generalnie słabo wygląda gra, dużo strat, a bramki jak wpadają to po raczej przypadkowych szarpnięciach poszczególnych zawodników, albo stałe fragmenty (w końcówce 1 sezonu jestem na 10 miejscu). Nawet w Pucharze z drużynami z niższych lig gra wygląda źle, masa niedokładności, ganianie za piłką, którą przeciwnik rozgrywa jak po sznurku. Czy to kwestia treningu, czy taktyki? Gram 3-2-3-2 z dwoma bocznymi wysuniętymi obrońcami.

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2014 17:44    #1
Hmmm.... może spróbuj zastosować więcej dyscypliny i zmienić mentalność zespołu na zrównoważoną/sztywną. Wątpię żeby była to wina treningu/taktyki a po prostu jakości graczy. Ograniczyłbym więc ich poleceniami drużynowymi/indywidualnymi. Trening przedmeczowy ustawiłbym także na "gra w defensywie".

Użytkownik uznał post za pomocny

.

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2014 20:59    #2
Według mnie to problem z filozofią. Widocznie drużyna (atrybuty) jest nastawiona na kontry (tzn. wyróżniają się um. fizyczne u większości graczy), to uważam, że powinieneś zacząc grac na kontrę i długie podania. U mnie przynosi to dobre efekty, pod warunkiem, że mój napastnik jest kompletny fizycznie (więc w Udine siła, skocznośc, szybkośc i przyśpieszenie >12. min.). Jeśli chcesz grac finezyjnie, musisz raczej zbudowac techniczny zespół i osiągnąc zgranie (2 - 3 lata bez znacznych roszad). Jak masz manię krótkich podań to na dziś : trzymaj się pozycji, krótkie podania, ścisła dyscyplina, filozofia sztywna. Wbrew pozorom w ten sposób najłatwiej grac finezyjnie.

Użytkownik uznał post za pomocny

 elmoro Partyzant

Postów: 108
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2010
Skąd: K-ce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2014 22:57    #3
Dzięki za odpowiedzi. Wezmę to pod uwagę, podejrzewam że macie sporo racji. W nowym sezonie wyjdę z inną mentalnością i filozofią. Bardziej ich ogranicze. Jeśli chodzi o manię krótkich podań to nie do końca tak. Po prostu denerwuje mnie jak np. prowadzę 2:0 i chcę zwolnić tempo utrzymać piłkę, uspokoić grę, zmusić przeciwnika do biegania, a jest na odwrót u zawodników jest ostra panika i co przejmą piłkę to zamiast zwolnić to idzie dzida do przodu na pałę, albo szybkie podanie na dużym ryzyku i kończy się to najczęściej stratą. Tak samo jak gram z ostatnią w Parmą to chciałbym spokojnie kontrolować mecz i wypracować jakąś bramkę po np. prostopadłym podaniu (bo do tego są predestynowani napastnicy w Udine, szybcy, niscy), a tymczasem jest jedna wielka panika, przyjecia na 2 metry i straty. Dziś z Veroną (jeden ze słabszych zespołów w lidze) zremisowałem u siebie 1:1 posiadanie piłki 63% dla Verony... wyszedłem kontrolą, próbowałem ostrego odbioru, nękania rywali, krótsze krycie, skrócenie pola gry... Grałem płynnie cały sezon i kontrolą (przynajmniej u siebie) bo jednak technicznie i mentalnie ten zespół jest naprawdę na wysokim poziomie, ale może to mi się tak tylko wydaje, w sumie na tle innych Napoli, Roma, Milan nie wygląda to jednak tak dobrze.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.02.2014 o godz. 23:01

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.