Słaba skuteczność napastnika.

 Fishu6 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.11.2013, 22:53    Pytanie
Witam!

Problem jaki mam nie należy do tych z kategorii: "...fatalna obrona..." , "Przegrywam nawet z Polską...". Jest OK. Wygrywam, gra się klei aż miło popatrzeć. Gram Barcą - tradycyjnie po wyjściu nowego FM obejmuje jaką pierwszą właśnie tą ekipę. Jednak do rzeczy.
Nigdy nie miałem problemów z ustawieniem Messiego, zawsze na szpicy, obojętnie jaka rola, bramki strzelał seriami. A teraz?! Średnia 7.40, 13 bramek w 26 meczach. Próbowałem jako Lisa, Kompletnego, fałszywą 9 czy prawdziwą 10 i nic. Nawet na prawym skrzydle jako schodzący i brak efektów. Leo jest u mnie na 4 miejscu w klubie z ilością bramek (1. jest Pedro - miesza rywalami jak szatan i gra lepiej niż za najlepszych czasów w Barcy!) Sama gra Argentyńczyka wygląda żałośnie: otrzymuje podanie - rajd/obrót z piłką - i... strata na pierwszym obrońcy. A jak dojdzie do strzału to nad poprzeczką lub obok. I tak w kółko. Jedynie co, to dobrze karne strzela 100%.

Proszę FM-owe o poradę, wskazówkę którą mógłbym wykorzystać w tej sytuacji.
Pozdrawiam.

 Willson Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.11.2013 23:01    #1
Tu nie ma wskazówki. Chciałoby się aby zawodnicy grali tak jak w prawdziwym świecie.
Obserwuję grę Messiego i Ronaldo od kilku edycji FM i nigdy nie strzelali tylu bramek co w realu.
Mimo wszystko poczekałbym na łatkę i po łatce przejrzał jeszcze raz taktykę i ustawienia.
Centrum wróciło....zobaczymy.


Kiedyś redaktor LCM cm4.pl

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.11.2013 23:25    #2
Też gram Barsą właśnie skonczylem pierwszy sezon mam ten sam problem, w 37 meczach w lidze strzelil 22 gole z czego 3 z karnego tylko5 asyst ocena srednia za mecz 7.16 !!! bywały mecze że miał średnią 5.3 w meczu i tylko 1 strzał przez cały mecz !!! Prowadze też reprezentacje Argentyny tam go wystawiam jako Ofensywnego Pomocnika z rolą Enganche w 7 meczach 3 bramki 5 asyst srednia 7.47. Od nowego sezonu będe miał w napadzie Lewego i Lukaku to Messiego wystawie za napastnikiem skoro w tej grze tak słabo radzi sobie z przodu to moze chociaz pare razy zbłyszczy i coś dogra do napastników...

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2013 11:01    #3
Może trzeba grać na niego? Spróbuj ustawić mu częste rajdy jego ulubioną stroną (nie wiem jaką ma, wole Ronaldo oglądać :d), może on ma być rozgrywającym (lub holującym piłkę). Coś zapewne da się w ustawieniach zaawansowanych pomieszać. Grając w poprzednie wersje aż takiego problemu nie miałem z napastnikami, ale nie jesteś pierwszy, który ma problem z odwzorowaniem gry Argentyńczyka - kilku ludzi pisało już że nawet na jego optymalnej pozycji, jak jest wypoczęty, świeży i ze znakomitym morale potrafi mieć 5.5 i partaczyć jak nasi ligowcy.
A co do gry CR7 i Messiego - FM chyba ich nigdy dobrze nie odwzoruje, widziałem raz czy dwa screeny jak komuś udało się dobić Portugalczykiem do 90 goli (O.o) w jednym sezonie. Ale to popadanie ze skrajności w skrajność i najpewniej jakiś bug silnika - ustawienia, jakie podał zastosowałem u siebie i Portugalczyk uzbierał około 40 goli (nie licząc reprezentacji) na sezon. Więc za duży rozrzut, żeby to był przypadek.

 Fishu6 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2013 19:01    #4
Panowie. W poprzednich edycjach nigdy nie miał problemów z ustawieniem Leo. Zawsze, ale to zawsze przez pierwsze 3-4 sezony był Złoty But albo przynajmniej pierwsza 5, to samo Złota Piłka. Teraz widzę to w czarnych barwach. Najgorszym jest to, że Ney czy Sanchez lepiej sobie radzą na szpicy pomimo że FM-owe umiejętności mają jednak trochę gorszę od Messiego. I co ciekawe... sama ich gra wygląda lepiej, mniej strat, ciekawsze i skuteczniejsze rajdy. Próbowałem już wszystkiego. Ręce mi opadły...

Niewiem. Trzeba czekać na łatkę. Gra ma dalej wiele problemów. Najgorszy jest niestety - sam silnik meczowy. "Złoty środek na rzuty rożne", czy sytuacja która zdarzyła mi się dwukrotnie: samobójczy hat-trick obrońców, na szczęście dla mnie korzystny. :D

Pozdrawiam.

 MightyNasus Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2013 15:39    #5
w fm2014 jak gram jednym napastnikiem też słabo strzelają, jak gram dwoma, ich skuteczność diametralnie się poprawia

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution