Upadek świetnej serii.

 daiman Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2013, 18:22    Pytanie
FM14 jest po prostu fatalny, oczywiście wielu recenzentów zachwyca się, że to podrasowana 13, że interfejs bardziej przejrzysty, itp. Jednak nie wspominają o tym co najważniejsze, czyli przebiegu meczów. Oto co mnie zawiodło:
- praca obrony, po prostu dramat, ona w ogóle nie istnieje. Testowałem kilka zespołów, od słabszych do najsilniejszych i zawsze obrona to najsłabsza formacja. Praktycznie niezainteresowani tym co się dzieje na boisku, oceny zawsze mniej jak 6,0. Zmiany taktyki nie dają najmniejszych efektów, nie ma czegoś takiego jak pressing, czy ścisłe krycie, napastnicy ekipy przeciwnej zawsze mają max swobody.
- skuteczność moich napastników, zwłaszcza jeśli chodzi o grę głową. Jeden z moich napastników oddaje średnio po 15 strzałów w polu karnym głową, grając ok 30 spotkań rocznie, wychodzi 450 prób. Nie zdobył ani jednego gola tym sposobem. Oczywiście atrybut gra głową: 18, więc powinien raczej sobie z tym elementem radzić, uradowałyby mnie już choć ze dwa trafienia.
- sytuacja nie wygląda lepiej przy oddawaniu strzałów nogą, często marnują tak idiotycznie 100% sytuacje, że twórcy powinni się wstydzić, że wypuścili taką grę.
- bramkarze ekipy przeciwnej, istni geniusze, bronią rzeczy niemożliwe, ale nie będę się nad tym rozpisywać
- po rozegraniu już kilu sezonów, zauważyłem pewną zależność. Po stracie zawodnika(oczywiście nie mojego) drużyna przeciwna zaczyna grać lepiej! Mam tak za każdym razem, a najlepiej jest to widoczne, gdy domiuję w meczu. Przykładowo, grałem Man Utd przeciwko Mlada Boleslav, czyli wygrywałem do 15 minuty 2:0, do momentu kiedy to właśnie gracz przeciwny nie otrzymał czerwa. Mecz skończony 2:4:D dla Mlady, poezja. Moi zawodnicy nie byli w stanie stworzyć praktycznie ani jednej ofensywnej akcji.

Można by tu jeszcze wiele wymieniać. Nie chcę hejtować, nie to jest moim zamiarem. Gram w FM od pierwszej edycji i zawsze byłem wielkim fanem, ale 14 będzie chyba ostatnią, na razie zostawiam tą grę, poczekam na jakieś sensowne łatki, które może pomogą.
Ciekaw jestem czy ktoś ma podobne problemy:)
Pozdrawiam.

 lipeusz Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2013 18:41    #1
Też miałem na początku problem z obroną. Jednak ogranie się obrońców w taktyce i zgranie jest bardzo ważne. Oceny obrony są moim zdaniem dobrze wyważone i przypominają te z prasy piłkarskiej, trochę gorzej jest z ocenami pozostałych formacji. Teraz przynajmniej widać kto sknocił, a nie że nawet jak jesteś w strefie spadkowej to średnia grajków między 6,5-7.

Co do napastników: miałem w 4 lidze szkockiej kolesia 208cm: wyskok 19, gra głową 13; wykańczanie i opanowanie poniżej 10, technika i decyzje 4. Nastrzelał tony goli głową jak i nogą i to nawet w pucharze przeciwko mocniejszym zespołom.

Odniosę się też do bramkarzy, otóż grałem Widzewem i to Mielcarz był właśnie geniuszem przez praktycznie cały sezon. W innych rozgrywkach nie spotkałem tego problemu.

Jak dla mnie ta część jest najlepsza od dawna i mam nadzieje że po najbliższej łatce będzie bliska ideału. Głownie podoba mi się to że piłkarze w końcu grają w ataku "z zębem", oraz brak suwaków.

Najgorsze są tylko 2 bugi które mają być poprawione, przez nie straciłem trochę punktów, ale trochę też zyskałem: niskie dośrodkowania z kornerów na krótki słupek 99% kończy się golem i łapanie piłki przez bramkarza poza polem karnym.

Trochę się rozpisałem: ale sam na początku nie byłem w ogóle przekonany do nowej części jednak dałem jej szansę i bawię się dobrze jak nigdy :)

 kamil_radek Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2010
Skąd: Siemiatycze
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2013 18:58    #2
Racja jest dobrze a obrona to taktyki sporo trzeba dopasować i nie jest źle moze być po latkach jeszcze lepiej :)

 daiman Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2013 19:18    #3
Być może, po kolejnych próbach zmian w taktyce coś się poprawi w obronie. Jednak cały czas mam wrażenie, że pressing, ani ścisłe krycie nie działają. Zawodnicy cały czas zachowują się jak przy kryciu na dystans i do tego zostawiają spore luki w formacji. Także słabo u mnie wygląda z trzymaniem szyku. Próbowałem nawet ustawienia z 5 obrońcami i też cały czas się rozbiegali gdzieś po kątach, nie trzymając formacji, mimo nałożonych poleceń:) Może po prostu muszę się przyzwyczaić do braku suwaków i działania na samych instrukcjach, bo w 2013 nie grałem, a z tego co pamiętam w 12 jeszcze były.

 Perszing Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 11:46    #4
witam podziele sie z wami przebiegiem mojej kariery, gry zespolu negatywnej tak jak piszecie i o dziwo odwrotnej (w drugim sezonie doznalem tylko 2-3 porazek), dlatego ze moze ktos z was odkryje co jest nie tak, i sam tez bede staral sie to odkryc jezeli mi sie uda to napewno zaloze nowy temat o tym na forum bo praktycznie nikt nie odpowiada z tych ktorym ta gra idzie na wypasie tak jak mi szła przez jakis czas ;)

Otoz zaczalem sezon klubem FC Koln i bylo dokladnie tak samo jak piszecie katastrofa totalna i wszelkie zmiany taktyki na marne (zakladałem tez temat o tym) w polowie albo lekko ponad sezonu nie wytrzymalem i odszedlem podpisujac potem kontrakt z RC Lens. Wyniki podobne jak w FC Koln ale ciut lepiej grali. Skonczylem sezon na 8 miejscu (Ligue 2). Podczas wakacji sciagnalem paru trenerów z atrybutami najwiekszymi jakie tylko byly dostepne by na te 3,5 lub 4 gwiazdki i wiecej byl conajmniej jeden trener do szkolenia ofensywy, defensywy itp itd, baza treningowa na maxa i od razu treningi stały sie efektywne (a baza treningowa na starcie rozbudowana do maximum). Sprowadzilem kilku młodych zawodnikow ktorzy calkiem niezle sie rozwineli w ciagu drugiego sezonu i rozwijaja sie nadal. Drugi sezon wysmienity prawie same wygrane! W sezonie przegralem 2-3 razy wiec wynik miazdzacy. Morale zespolu bardzo wysokie i pewny awans do Ligue 1. W czasie wakacji sprowadzilem do zespolu Juanmi z Malagi, zarzad podniosl liczbe sztabu wiec doszli nowi trenerzy, scouci itp. Zarzad zwiekszyl naklady na mlodziez do maksimum. W Ligue 2 w Pucharze Francji doszedlem az do cwiercfinalu co jest prawie niemozliwe, pokonujac przy tym zespoly z Ligue 1 takie jak AS Saint Etienne czy Olympique Lyon i inne a przegralem z PSG az 4-1 gdzie szans nie mialem, PSG zdobywali lige, puchary juz chyba 3 raz z rzedu. Co do nowego sezonu bylem pewny ze na spokojnie znajde sie w gornej czesci tabeli lecz z tego co widze i co stało z moim zespołem zanosi sie na caly sezon porazek! Aktualnie jestem w okresie przygotowawczym gdzie przegrywam kazdy mecz i to z takimi przeciwnikami ze z bez wysiłku i motywacji mogliby wygrac z 5-0 ale zespol przegrywa 0-2 nie stwarzajac nawet zagrozenia. No i to co pisalem na poczatku ze moze kogos naprowadze lub sam zdolam to odkryc i sie podziele tym z wami bo ja jestem niemal pewny ze to jest wina czegos innego. Bo skoro taktyka ulozona starannie i szczegolowo nie dziala a wczesniej dzialała elegancko i zmiany nie przynosza efektu to musi tu byc zupelnie inny problem tylko jaki? Moim zawodnikom juz nawet przed przygotowaniami do sezonu strasznie spadly morale, rozmowy motywacyjne nie przynosza najmniejszego efektu. Z tego co wiadomo nawet pogoda ma wlyw na na gre zespołu tylko szkoda ze najgorsze zespoly graja wtedy jak Real i Barca. Mogliby nad tym popracowac i pozniej wydac gre zeby byla bardziej realistyczna bo to co sie dzieje czasami na boisku to jakis zart.. najgorsza krytyka to za mało.

 Szakall Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.12.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 14:53    #5
Daiman problemem takich jak ty jest brak cierpliwosci wszystko chcesz na tacy idz graj w cos innego Bo na Fm to ty siwe nie znasz Akurat 14 jest super 13 była zrypana

 nawax Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2013 08:50    #6
Czy wiadomo już coś o tym kiedy wyjdzie łatka?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution