Kondycja piłkarzy

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2013, 21:30    Pytanie
Ostatnio zainteresowałem się atrybutem kondycji (gram fm12) i chciałbym zapytać jakie macie przyzwyczajenia co do tego atrybutu? Zarówno jeśli chodzi o wartość procentową przed spotkaniem, jak i wartość w trakcie meczu kiedy przeprowadzacie zmiany.

Szukałem jakiegoś punktu zaczepienia - jakiegoś tematu na forum, poradnika czy nawet w instrukcji do gry, ale nie znalazłem żadnego schematu. Może ktoś ma coś takiego, w tym kierunku?

Osobiście wystawiam zawodnika do gry jeśli jego kondycja kształtuję się nie niżej niż 93-94%, a zmiany w trakcie przeprowadzam gdy zawodnikowi spada kondycja poniżej 70-71%.

Jestem ciekawy Waszego zdania.. :)

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2013 22:45    #1
U mnie podobnie. Wystawiałem zawodnika, jeśli miał min. 90, a zdejmowałem jak spadało poniżej 70-ciu. Bywały jednak bardzo wyczerpujące mecze z dogrywkami, a także wymuszone zmiany (czerwone kartki, kontuzje) i nie wszystkich zmęczonych dało się zmienić. No ale to pewnie wiesz ;).

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013 00:21    #2
Sporo zależy od ligi ;) w bardzo niskich ligach, gdzie są słabi gracze, jakbyś miał zmieniać zawodników poniżej 70% kondycji to byś musiał całą kadrę wymieniać podczas meczu :P a i czasem ciężko skleić kadrę z grajków powyżej 90% kondychy, chyba że masz szeroką kadrę to wtedy inna bajka

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.05.2013 o godz. 00:24

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013 06:02    #3
Jestem jeszcze ciekaw jak kondycja wpływa na rzeczywistą grę zawodnika? Czy lepiej jest przeprowadzić zmianę za zawodnika, który ma 69% kondycji? Czy może lepiej ściągnąć takiego, który ma ocenę 5.8?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013 13:33    #4
Ja ściagam zawodników z niską oceną ale najpierw staram się sprawdzić z czego to wynika. Raz pomylilo mi sie przed meczem i obroncom dalem dalekie pilki przy czym zaden nie miał atrybutu podania wyzej niz 7 :D Szybka korekta i ocena sie wyrownala do pozycji wyjsciowej 6.9.

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013 17:32    #5
Znalazłem coś takiego w oryginalnej, papierowej instrukcji do Football Manager 2011 autorstwa Macieja "Guandi" Śliwińskiego:

"O czym jeszcze warto pamiętać podczas spotkania? Przede wszystkim o kondycji zawodników. Staraj się na bieżąco kontrolować jej poziom i reaguj natychmiast na wszystkie problematyczne sytuacje. Gracz, któremu kondycja spadnie do poziomu 60-65% jest praktycznie bezużyteczny i narażony na kontuzję podczas spotkania. Nie będzie brał udziału ani w akcjach ofensywnych, ani w destrukcji, powodując w rzeczywistości osłabienie zespołu."

Czy rzeczywiście się tak dzieje? Czy nawet jeśli to gwiazda zespołu ma kondycję na poziomie 65% to warto zmienić zawodnika? Jakie są wasze obserwacje? :)

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013 19:57    #6
W wyjsciowym skladzie bez problemu mozesz wystawiac graczy z kondycha nawet ponizej 90, jesli jest w dobrej formie to na prawde warto dac mu zagrac przez 45 min, bo moze wtedy ustalic wynik z gory, a na wchodzacym za niego zmienniku nie ciazy presja wyniku - mozna smialo powiedziec mu by zagral na luzie, bo mamy juz prowadzenie.

Zmiany - no tak, to prawda, ze gracz z kondycha 60 jest juz niemalze bezuzyteczny (chyba, ze to plejmejkier z podaniem 16/18, wtedy lepiej go zostawic na dluzej, a wprowadzic swiezynke co potrafi wykorzystac jego podania) poziom gry pilkarza, jakosc, mozna podniesc poprzez motywacje, ale sil mu nie dodamy. 65 - 69 natomiast, oplaca sie go zostawic jeszcze przez 10, nawet 15 minut jesli caly mecz gral naprawde dobrze, z pewnoscia poderwie sie do gry jeszcze conajmniej raz, a jak sie poszczesci to padnie bramka z takiej akcji.

Przyklad mialem wczoraj:
Mecz pucharowy, 75 minuta, 0-1 w plecy, dwie zmiany przeprowadzone z powodu kontuzji. Na boisku jest 2 graczy z notami 6.0 - gra slabo i 5.7 - zawinil przy bramce. Do tego niemal caly atak wyczerpany, kondycha srednio 69/70, rozgrywajacy 64, ale nota 7.1. Zostawiam go na boisku, nie robie zmian. 91 min. pada bramka po asyscie tego ziomeczka i dogrywka. Teraz go zdejmuje, tych z niskimi notami motywuje "nie tracisz wiary" i przez reszte dogrywki noty im wzrosly do 6.9 i 6.8. (i tak przegralem w karnych ;p)

Jak wszysctko w tej grze, wszystko zalezy od Ciebie, to Ty ziomeczku jestes szefem i robisz co chcesz ;D

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 17.05.2013 o godz. 20:00

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013 22:15    #7
[quote="sCan"]Znalazłem coś takiego w oryginalnej, papierowej instrukcji do Football Manager 2011 autorstwa Macieja "Guandi" Śliwińskiego:

"O czym jeszcze warto pamiętać podczas spotkania? Przede wszystkim o kondycji zawodników. Staraj się na bieżąco kontrolować jej poziom i reaguj natychmiast na wszystkie problematyczne sytuacje. Gracz, któremu kondycja spadnie do poziomu 60-65% jest praktycznie bezużyteczny i narażony na kontuzję podczas spotkania. Nie będzie brał udziału ani w akcjach ofensywnych, ani w destrukcji, powodując w rzeczywistości osłabienie zespołu."

Czy rzeczywiście się tak dzieje? Czy nawet jeśli to gwiazda zespołu ma kondycję na poziomie 65% to warto zmienić zawodnika? Jakie są wasze obserwacje? :)[/quote
To nieprawda. U mnie jak gwiazda ma nawet kondycję niską, to zostawiam. Nie ma znaczącej różnicy w grze. Przed chwilą gola na 3:2 dla mnie strzelił gracz z najniższą kondychą na całym boisku(56%) :)

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 11:47    #8
Co z pozycją bocznego obrońcy?

Np. Lucas Digne? Mam zamiar zrobić z niego najlepszego lewego obrońcę na świecie w mojej karierze w Leverkusen. Daję mu tym samym jak najwięcej grać i nie chcę go zmieniać w trakcie meczu choć stosunkowo szybko się męczy.

Czy boczny obrońca z kondycją poniżej 69% będzie brał udział w ofensywie? Jak myślicie? :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 12:17    #9
Musisz ustawic trening kondycyjny dla calego zespolu zeby sie tyle nie męczyl, poza tym im wiecej gra sie meczy pod rzad tym samym graczem wzrasta mu poziom zmeczenia organizmu i w dluzszej perspektywie moze Ci sie okazac malo przydatny mimo 5/5 gwiazdek w zespole :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.