Problem z napastnikiem

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2013, 12:29    Pytanie
Witam, na początku zaznaczam,że chodzi o FM 2011, gram Lechem już kilka długich sezonów ( z sukcesami ) ale, mam aktualnie problem z napastnikiem. Jest newgenem, pochodzi z Brazylii, 25 lat, dobry technicznie, szybki ,wysokie atrybuty wykańczania sytuacji i opanowania. Gram 2 napastnikami, drugi jest młodym argentyńczykiem i ustawiam mu rolę- kompletny napastnik-wparcie. I radzi sobie dobrze. Jednak mam problem z tym brazylijczykiem, który jest bardzo nieskuteczny, owszem strzela bramkę na mecz, ale marnuje około 5 setek w meczu a i tak dostaje wysokie noty. Jemu ustawiłem środkowy napastnika-atak. Nawet nie mogę go zbesztać za niewykorzystane sytuacje bo ma dobre oceny. A jak skrytukuję to się obraża- bo z natury to taka gwiazdka. Jakby ktoś miał jakieś rady z góry dzieki ;)

 Miodek Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2013 00:45    #1
Ot cały urok FM11. Przegrałem w niego (i gram nadal) wiele godzin więc co nieco na ten temat wiem. Jedną z wciąż niewyjaśnionych rzeczy w tej wersji jest łatwość marnowania setek przez zawodników. Trudno powiedzieć czemu tak jest, może to celowo silnik został tak napisany aby nie było zawodników ze 100 golami na sezon.
Możesz spróbować nauczyć go ulubionych zagrań: plasowane strzały bądź mijanie bramkarza. Szczególnie to pierwsze -moje ulubione sprawdza się przy dobrych technicznie zawodnikach.
Generalnie jednak ja bym się tutaj nie martwił skoro masz zawodnika strzelającego co mecz.

Użytkownik uznał post za pomocny

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2013 11:26    #2
No też to zauważyłem, łatwość w marnowaniu sytuacji. Próbowałem go uczuć ulubionych zagrań,ale on wie swoje i nie chce się niczego uczyć. Martwię się w sytuacji kiedy gram w europejskich pucharach z mocnym rywalem i mam zaledwie pare sytuacji bramkowych w których się znajduje właśnie on i niestety wybiera kiepskie rozwiązania. A wiadomo z mocnymi rywalami, jak sie chce coś ugrać trzeba strzelać co się ma.

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2013 15:11    #3
Gdyby taki zawodnik wykorzystywał wszystko, jak leci, nie miałby najmniejszej ochoty przychodzić do polskiej ligi =) Mógłbyś screena jego profilu dać =)

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2013 13:23    #4
Oto jego profil

http://image(...)uty4.png

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 18.03.2013 o godz. 13:25

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2013 14:10    #5
Rzeczywiście niezły grajek, ale już sam analyser polygon mówi, że nie jest to jakiś wybitny, światowej klasy snajper. Nie ma się do czego przyczepić u niego, może do atrybutu Decyzje, ale grać w piłkę rzeczywiście potrafi. Z tego co kojarzę, Paweł Brożek kiedyś u mnie wyglądał podobnie, był tylko sporo szybszy i skoczniejszy, ale za to gorszy technicznie... Ma jakieś 60 procent celnych uderzeń, być może przeciętny atrybut decyzji sprawia, że strzela często w bramkę i bramkarza =) może pokombinowanie z nauczeniem go plasowanych strzałów, albo przeciwnie - strzelaniem z całej siły coś by zmieniło, choć gol co mecz to moim zdaniem i tak dobrze =) Albo nie wszystko mu wychodzi, gdy się nieco zmęczy, a fizycznie wygląda tak sobie =)

PS - na polską ekstraklasę to i tak świetny zawodnik, co pewnie wiesz sam =)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.03.2013 o godz. 14:11

Użytkownik uznał post za pomocny

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2013 14:21    #6
No wiem, że na polską ekstraklasę jest świetny :) i radzi sobie dobrze, ale mam problem w lidze mistrzów, próbuję coś zdziałać tam, ale brak skuteczności mi w tym przeszkadza. Sytuacje się zdarzają, nawet z faworytami do wygrania ligi mistrzów,ale jak sie nie wykorzystuje za bardzo to o czym mowa. Dobrze,że mi sie ten drugi 18 latek rozkręcił i prowadzi w klasyfikacji strzelców LM, ale teraz po odpadnięciu, chyba go zaraz wyprzedzą.
Zawsze w obwodzie mam mocnych psychicznie i doświadczonych Lewego ( wrócił do Lecha) i Soldado, ale niestety są już wiekowi :D

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2013 21:56    #7
A tu profil tego 18 latka, za którego wg mediów mają płacić mi 11 mln funtów ;d
http://image(...)ilat.png

 Miodek Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.03.2013 15:58    #8
Ou, ten to dopiero koks. Potencjał -10 jak nic. Ja bym za wszelką cenę go trzymał jak najdłużej
Co to pierwszego gostka, może to ten typ zawodnika co prędzej wykorzysta pół okazji bramkowej niż setkę. Spotykałem się w grze z takimi grajkami a jednego mam nawet obecnie w mojej karierze. Wsadzi głowę tam, gdzie nie wsadzi nogi żaden z dwóch kryjących go obrońców i zdobędzie gola. Taka spryciula.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution