Problem taktyczny atak-pomoc

 rahit Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2012, 23:18    Pytanie
Mam pewien problem w analizie pomeczowej mam często, że między moimi pomocnikami i napastnikami jest duża przerwa, co znacznie utrudnia atakowanie, w jaki sposób mogę rozwiązać ten problem?

Formacja jaka gram to 3-5-2.

Z góry dziękuję za pomoc.

 bastirk Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.12.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2012 07:21    #1
Możesz zmienić taktykę na 1-3-4-1-2.

Ewentualnie może masz ustawione role zawodników w środku pola na OBRONA ?

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2012 07:40    #2
Albo jednemu z napastników daj rolę wsparcia.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.10.2012 o godz. 07:41

 misiek993 Partyzant

Postów: 149
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2012 10:24    #3
Sprawdź w indywidualnych ustawieniach pomocników jakie jest ich nastawienie i porównaj z napastnikami. Jeśli jest za duża różnica to postaraj się jakoś ją zmniejszyć. Proponowałbym też przesunięcie jednego z pomocników na pozycję OPŚ albo ustawienie tym pomocnikom którzy chcesz, żeby podłączali się pod akcje ofensywne szukanie gry.

 rahit Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2012 19:22    #4
Dziękuję za odpowiedzi, to najprawdopodobniej (po Waszych wyjaśnieniach) jest tym że pomocnicy mieli role obronne.

Korzystając z okazji jakie atrybuty powinien mieć dobry odgrywający i tak naprawdę jaką funkcje on pełni i z tego co sie zorientowałem to odgrywającymi są sami napastnicy?

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2012 14:04    #5
Atrybuty - takie, jakie podświetlone masz w taktyce =) Ma być to wielki chłop, coś w stylu naszego Grzegorza Rasiaka, albo Romana Giertycha =) wysoki, skoczny i silny. A do tego twardy, i nie przebierający w środkach. Ma przetrzymywać piłkę, podawać ją do nadbiegających za akcją zawodników, i rozdeptać wszystko co się rusza w polu karnym (wsparcie). Ewentualnie strzelać z całej siły gdzieś w stronę bramki rywala, i wygrywać pojedynki w powietrzu z obrońcami drużyny przeciwnej, strzelając z główki po dośrodkowaniach ze skrzydeł (atak).

Jeśli w składzie brak Ci nadającego się do tego zawodnika, możesz też ustawić w zaawansowanych opcjach taktyki, który zawodnik ma pełnić rolę odgrywającego - masz na przykład w ataku cofniętego napastnika i lisa pola karnego. Jeśli lis pola karnego, zawodnik zazwyczaj niski i drobny, ale szybki zostanie wybrany jako odgrywający, będzie (przynajmniej powinien) ogrywał obrońców, i wykładał piłkę cofniętemu napastnikowi, któremu wystarczy dokładać nogę i zdobywać bramki.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 31.10.2012 o godz. 14:08

 rahit Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.11.2012 20:46    #6
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, gram obecnie widzewem i albo ja jestem taki słaby, albo oni:) wiekszośc porad przeczytana i wcielona w zycie, a efektów jak nie było tak nie ma:).

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.