Status Wychowanka

 Javier Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.08.2011
Skąd: Kozienice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2012, 01:22    Pytanie
Witam! Mam problem/pytanie. Chodzi mi o status wychowanka. Podam przykład by nie tłumaczyć zawile.

Sprowadzam młodego grajka, 17 lat. Trenuje on w moim klubie, i w wieku 21 lat, zgłaszając go do LM czy Ligi (Anglia), ma on status wychowanka klubu.

Pytanie. Czy jeśli sprowadzę zawodnika mającego w dniu podpisania kontraktu np 18 lat, i 150dni, 18 lat i 1 dzień, po trzech latach, będzie on miał status wychowanka, czy musi być w klubie przed dniem 18 urodzin?

Gram 3 sezon Newcastle, i trochę zapomniałem o inwestowaniu w przyszłość, a jest paru naprawdę fajnych newgenów, niestety +18lat.

Pozdrawiam!

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2012 08:44    #1
Na to pytanie to nie znam dokładnie odpowiedzi, choć przypuszczam, ze wtedy taki zawodnik nie będzie mógł zostać uznany za Twojego wychowanka, bo wszystko jest tam wyliczane co do dnia. Dodam jeszcze drugie pytanie? Czy jeśli wypożyczę takiego zawodnika na jakiś czas do innego klubu, to dni spędzone na wypożyczeniu będą się liczyć jako dni w moim klubie, czy nie? Bo jakoś zawsze zapominałem to oblukać podczas gry =)

 Damiaoo Młody aktywista

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.04.2009
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2012 09:01    #2
Wypożyczenie wlicza się w czas potrzebny do osiągnięcia statusu wychowanka, można zakontraktować piłkarza i wypożyczyć go na te trzy sezony i tak będzie miał status wychowanka naszego klubu.
A co do piłkarzy 18+ to też mogą dostać ten status, sprowadzam czasami talenty np z Brazylii i oni mogą przyjść dopiero po 18 urodzinach i dostają status wychowanka.

 tidididi Partyzant

Postów: 174
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2012 11:39    #3
[quote="Damiaoo"]Wypożyczenie wlicza się w czas potrzebny do osiągnięcia statusu wychowanka, można zakontraktować piłkarza i wypożyczyć go na te trzy sezony i tak będzie miał status wychowanka naszego klubu.[/quote]

Tego nie byłbym taki pewien. Mając sezon 2027/28 i prowadząc jeden z klubów, wypożyczyłem na jeden sezon 18 letniego zawodnika który przyszedł do mnie mając już ukończone 18 lat. Niestety, piłkarz ten nie otrzymał statusu wychowanka ani klubowego, ani krajowego.

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2012 20:47    #4
Status wychowanka otrzymuje zawodnik, który był zarejestrowany w klube przez 3 pełne sezony do 21 roku życia. W FMie wygląda to tak, że nawet jak gracz ma skończone 18 to w przypadku, gdy będzie w naszym klubie do 21 roku życia, otrzyma status wychowanka. Wypożyczenie NIE liczy się jako okres rejestracji w klubie, zatem wypożyczony gracz na pewno nie otrzyma statusu wychowanka klubu. Może dostać status wychowanka krajowego jeśli wypożyczy się go do drużyny z tego samego kraju co nasz klub! Takie są przepisy UEFA.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.09.2012 o godz. 20:48

Użytkownik uznał post za pomocny

"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 Javier Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.08.2011
Skąd: Kozienice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2012 20:58    #5
Dzięki za pomoc. A teraz jeszcze jedno pytanie, a żeby nie zaśmiecać forum tematami, do LM u19, by się dostać trzeba mieć akademię piłkarską, tak?

Cholera, u mnie coś nie ma opcji wybudowania, a w Scoucie sprawdzałem, mam na poziomie 19 juniorskie obiekty.

 panda20 Partyzant

Postów: 87
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2012 23:30    #6
W FM-ie 12 nie ma czegoś takiego jak akademia piłkarska. To obiekty młodzieżowe odpowiadają za rozwój młodych graczy, a system szkolenia młodzieży i siatka wyszukiwania juniorów za pojawianie się talentów (przynajmniej tak mi się wydaje).

Z kolei za dostanie się do NextGen Series, w FM-ie zwanym LM U-19, odpowiadają umiejętności graczy z rezerw/U-19. Nie chodzi tylko o wychowanków. Mogą to być również zawodnicy z zagranicy. Kiedyś prowadząc Wisłę Kraków nie miałem chyba żadnego Polaka w rezerwach (jedyni trzej odpowiedni na mój poziom Polacy, których wygenerowała gra trafili od razu do pierwszej drużyny dla lepszego rozwoju), a zakwalifikowały się one do rozgrywek i na luzie zdobyły tytuł.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.