Jak sprzedać gracza, któremu kończy się kontrakt

 zbbrow Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.08.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2012, 14:47    Pytanie
Hej,

przyszła zima, dwóch moich graczy nie chce przedłużyć ze mną kontraktu, więc chciałem ich tanio sprzedać. Jak tylko wysłałem oferty w świat to zgłosiły się kluby, które dogadują się już tylko z zawodnikiem w celu podpisania z nim kontraktu i sprowadzenia go za 6 miesięcy. W rzeczywistości często jest tak, że kluby korzystają z tej okazji i kupują zawodnika po bardzo okazyjnej cenie, żeby dołączył do nich wcześniej. Jak to wygląda w FM? Można w ogóle sprzedać gracza, któremu kończy się kontrakt w ciągu 6 miesięcy? :)

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2012 16:48    #1
Tak, to prawda, że kluby nieraz składają dość niskie oferty za graczy, którym kończy się kontrakt, lecz w LETNIM okienku, kiedy gracz ma jeszcze rok do wygaśnięcia (przykład - van Persie do Man U). Cena musi być na tyle niska, by nie odstraszyć kupców, jeśli klub planuje coś zarobić. Gdy będą żądać za dużo, kluby po prostu poczekają do zimy i rozpoczną rozmowy z zawodnikiem bez udziału kluby macierzystego. W zimie, kiedy gracz ma pół roku do końca umowy, może oficjalnie rozmawiać z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami, uzgodnić kontrakt i przejść za darmo po wygaśnięciu obecnego. W takiej sytuacji nikt Ci nie zapłaci, bo to marnotrawstwo pieniędzy. Lepiej poczekać pół roku i grajek przyjdzie za darmo. Jednym słowem - spóźniłeś się z tym kontraktem.

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.09.2012 14:42    #2
Witam

Zastanawia mnie czy w nowym FM ta sytuacja zostanie jakoś rozwiązana? Osobiście nie trawię tego typu akcji: nie chcę już grać u ciebie, ale przez te pół roku nie pogardzę pieniążkami z kontraktu. Przypomina mi to niektóre zachowania z polskiej E-klasy :). Może wypożyczenie takiego zawodnika do jakiegoś klubu filialnego by coś dało, a może zastosowanie środków dyscyplinarnych w rodzaju przesunięcia do rezerw, bo sugestia dotycząca wcześniejszego rozwiązania kontraktu skutkuje natychmiastowym obrażeniem się zawodnika na menedżera. Pozdr.

 maksiu106 Partyzant

Postów: 151
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.09.2012 08:15    #3
Zgodzi się na rozwiązanie kontraktu, jak przesuniesz go do rezerw, umieścisz na liście transferowej i do wypożyczenia, i ustalisz status na "niepotrzebny".

 Amikowiec Młody aktywista

Postów: 483
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.03.2010
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.09.2012 10:42    #4
A wiadomo czy w FM 13 doczekamy się prawa Webstera?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.