Doświadczenie menedżera

 Sn4k3 Wróg ludu

Postów: 78
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 3
0
28.08.2012, 12:47    Pytanie
Witam,

Mam pytanie odnośnie doświadczenia ustawianego podczas procesu kreowania menedżera. Otóż na co ono wpływa? Co oznacza doświadczenie "automatyczne"? Jaka jest różnica między "reprezentantem kraju" a "niedzielnym piłkarzem" i w jakich aspektach gry się ona uwidacznia?

 kopacz Młody aktywista

Postów: 279
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.11.2008
Skąd: żywiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2012 13:04    #1
różnica jest taka że jako reprezentant kraju masz reputacje o wiele wyższą niż niedzielny piłkarz i łatwiej ci znaleźć pracę

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2012 14:03    #2
Jako reprezentant kraju na starcie zaczynasz z reputacją kontynentalną. Oznacza to, że choćbyś spadł z ligi Realem Madryt i tak dostaniesz potem fuchę w dobrym klubie. Niedzielny piłkarz zaczynając w niskiej lidze zaczyna od reputacji 'mało znany'. Wielokrotnie musi udowadniać, że zdobyte przez niego trofea nie były wygrane na farcie. Mimo licznych sukcesów bardzo wiele czasu zajmuje mu objęcie posady w bardziej znanej marce. Wybranie doświadczenia automatycznego sprawi, że manager otrzyma doświadczenie adekwatne do ligi/klubu, który objął. Doświadczenie ma również wpływ na rozmowy motywacyjne. Zawodnicy nie chcą słuchać jakiegoś trampkarza, zupełnie inaczej reagują, kiedy przemawia do nich dawna gwiazda reprezentacji. Oczywiście później się to zmienia, po prostu trzeba udowodnić swoją wartość. Osobiście polecam grę na doświadczeniu 'niedzielny piłkarz'. Rozgrywka jest wtedy najciekawsza, a zdobyte trofea i oferty z lepszych klubów mają wtedy wyjątkowy smaczek.

 Sn4k3 Wróg ludu

Postów: 78
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 3
0
28.08.2012 15:27    #3
@Valdi91

hm. sprawdziłem to, co napisałeś i muszę przyznać, że albo u mnie jest jakiś bug albo po prostu tak musi być, jak jest. już wyjaśniam sytuację. otóż specjalnie zaczynałem grę 5 razy żeby sprawdzić czy rzeczywiście jest tak, jak mówisz z tą reputacją. wyniki? (obejmowałem za każdym razem Stomil Olsztyn (1 liga polska)) najpierw ustawiłem 'doświadczenie' na najwyższe i rzeczywiście miałem reputację kontynentalną. jedziemy dalej. na kolejnych czterech stopniach doświadczenia (zawodowiec, amator, niedzielny piłkarz i automatyczne) miałem zawsze (!) reputację ustawioną jako krajowa i jej wartość na 'pasku' była bardzo podobna. o co chodzi?

 Rumcais Partyzant

Postów: 86
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2011
Skąd: Gniezno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2012 16:38    #4
W sumie ciekawe. ;) Pewnie FM na swój sposób to wszystko przetwarza. Nie wszystko w nim jest najlogiczniejsze.

 Sn4k3 Wróg ludu

Postów: 78
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 3
0
28.08.2012 16:49    #5
Wygląda więc na to, że w naszym kraju zawodowiec i piłkarz niedzielny to to samo pod względem reputacji :D Przynajmniej FM jest w ten sposób zaprogramowany :P

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2012 20:46    #6
Mi się wydaje, że tylko 'reprezentant kraju' i 'niedzielny piłkarz' robią różnicę. Reszta to zapychacze, żeby gracz myślał, że ma więcej opcji.

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2014 17:49    #7
Podepnę się pod temat, bo mam podobne pytanie, ale odnoszące się do najnowszej odsłony FMa. Nie posiadam jeszcze swojej kopii, ale bardzo intryguje mnie opcja wyboru licencji i rozdysponowywania atrybutów naszej postaci przed rozpoczęciem rozgrywki. Jestem ogromnym entuzjastą gry 'od zera do bohatera' zastanawia mnie, więc jak wygląda rozgrywka przy braku licencji trenerskiej i doświadczeniu 'niedzielny piłkarz'? Domyślam się, że przy rozpoczęciu gry jako bezrobotny, brak licencji oznacza, że żaden, nawet najgorszy klub nie zgodzi się podpisać z nami umowy dopóki nie wyrobimy odpowiednich papierów. Czy nasza postać z czasem sama odbywa poszczególne kursy trenerskie czy wyboru kiedy i jaki kurs zrobi zależy od nas? Z czasem gdy nasza postać zdobywa doświadczenie, rozwijane są również zapewne atrybuty naszej postaci - czy punkty rozdzielamy sami czy wybór dokonuje się automatycznie? Podzielcie się waszymi wrażeniami jeśli chodzi o ten aspekt gry :)
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2014 18:10    #8
[quote="Viique"]Podepnę się pod temat, bo mam podobne pytanie, ale odnoszące się do najnowszej odsłony FMa. Nie posiadam jeszcze swojej kopii, ale bardzo intryguje mnie opcja wyboru licencji i rozdysponowywania atrybutów naszej postaci przed rozpoczęciem rozgrywki. Jestem ogromnym entuzjastą gry 'od zera do bohatera' zastanawia mnie, więc jak wygląda rozgrywka przy braku licencji trenerskiej i doświadczeniu 'niedzielny piłkarz'? Domyślam się, że przy rozpoczęciu gry jako bezrobotny, brak licencji oznacza, że żaden, nawet najgorszy klub nie zgodzi się podpisać z nami umowy dopóki nie wyrobimy odpowiednich papierów. Czy nasza postać z czasem sama odbywa poszczególne kursy trenerskie czy wyboru kiedy i jaki kurs zrobi zależy od nas? Z czasem gdy nasza postać zdobywa doświadczenie, rozwijane są również zapewne atrybuty naszej postaci - czy punkty rozdzielamy sami czy wybór dokonuje się automatycznie? Podzielcie się waszymi wrażeniami jeśli chodzi o ten aspekt gry :)[/quote]

nawet bez doświadczenia i licencji dostaniesz pracę, wszystko zależy ile i jakie ligi masz ustawione, ale zazwyczaj będzie to klub o bardzo niskiej reputacji. Jak chcesz robić kurs to musisz poprosić o to zarząd, ale jeśli nie mają kasy to Cię nie puszczą, i atrybuty rozdziela za Ciebie gra

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 01:03    #9
ja zagrałem na szybko karierę 2 trenerami na jednym save, jeden prowadził klub a drugi był bezrobotny, miałem dużo lig ustawionych i od razu po mnie zgłosiła sie Arka i kilka innych klubów polskich czy zagranicznych -.- Doświadczenie zerowe a tu rozmowa kwalifikacyjna z Arką. Nie przyjęli mnie bo prowadziłem rozmowy z wieloma klubami i za dużo chyba chciałem wprowadzić zmian, ale tak czy inaczej trochę biednie że w polskiej lidze szukają trenera no name'a.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution