FM 2008 vs. 2012

 strysio Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2012, 12:02    #1
Witam!

CMy i FMy zawsze "katuję" cyklicznie. Tym sposobem zagrywałem się w CM 97/98, CM 4, FM 2005 a teraz FM 2008. Na wszystkie wersje wydawane dookoła zwracałem tylko powierzchowną uwagę (wiecie - siła przyzwyczajenia, znajomość mechanizmów oraz piłkarzy w bazie).

Mimo iż nie narzekam na FM 2008, jest dla mnie szczytem ewolucji CM i FMa, to jednak czuć już tą archaiczność, chociażby w strukturze ligi czy europucharów.
Czy warto przerzucać się na FM 2012? Najbardziej przyciąga mnie ku niej dynamiczna zmiana taktyki z pomiędzy trzech wytrenowanych (czy jakoś tak), oraz dynamiczna zmiana reputacji ligi. Odstraszają, naturalnie, wszelkiej maści rozmowy z mediami, które tylko kradną bezcenny czas.

Pytanie do was, doświadczonych CMmaniaków, zostać przy leciwym 2008, czy przerzucić się na 2012? Czy jest duży skok jakościowy, a grywalność została jeszcze bardziej "pogłębiona"? Z góry mówię - nie chodzi mi o statystyki czy fakty, jest sporo recenzji w sieci. Bardziej chodzi mi o feeling.

Pozdrawiam!

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2012 13:14    #2
FM 12 to wersja bogatsza i ja nie wyobrażam sobie grać regularnie w starszą wersję, choćby 09 czy 10. Zależy czy bardziej odpowiadają ci CeeMy i pierwsze FMy 05-08 czy wolisz 3d i dalszy rozwój gry, bo nastąpił i to znaczny, a wszelkie updejty nie do końca odwzorowują składy i często są zrobione niewłaściwie.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.