Gra sieciowa problem

 gumol Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.02.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.02.2012, 22:10    Pytanie
Witam. Chciałem z kolegą pograć przez sieć w FM'a 2012 ale niestety natknęliśmy się na masę problemów. Na początku zaznaczę, że mamy tę samą wersję FM'a zarejestrowaną i aktualizowaną przez Steama, ponadto obydwaj używamy routerów. Hostować miałem ja (mam netię, a w związku z tym zewnętrzne IP). Czytałem o tym, że używając routera trzeba otworzyć niektóre porty, niestety nigdzie nie znalazłem które dla FM'a 2012. Próbowałem tych dla starszych FM'ów aż do 2011 włącznie i nie działa. Po nieudanych próbach metodą tradycyjną łączyliśmy się przez Hamachi, Tunngle i Remobo. Udawało się nawiązać połączenie, jednak dla gracza dołączającego do gry pojawiał się problem w postaci strasznego spowolnienia jej działania. Praktycznie nie da się grać bo czeka się na przejście do kolejnego okna 10 sekund. Od razu zaznaczę, że prędkość netu nie jest problemem bo ja jako host mam 12 mb, a kolega 5 mb.

Czy ktoś wie jakie porty przekierować dla FM'a 2012?
lub
Czy ktoś zna jakieś sposoby na płynną grę przy użyciu wymienionych programów, lub podobne sprawniejsze programy?

Błagam o pomoc, męczymy się już z tym około miesiąca. Z góry dziękuję

 gumol Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.02.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.02.2012 22:18    #1
dodam jeszcze, że mam komputer z 4-rdzeniowym procesorem po 2,4ghz i 4 gb ramu, więc niemożliwe, żeby zamulało nawet z jedną ligą

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.02.2012 22:34    #2
Skorzystam z tematu, by się pod niego podpiąć. Również od dłuższego czasu borykam się z problemem rozgrywki LAN. Mam stałe IP (prędkość połączenia 12 Mb/s), kumpel ma Neostradę (6 Mb/s) i w ogóle nie możemy się ze sobą połączyć. Próbowaliśmy powyłączać zapory systemu Windows, firewall'e, nawet łączyć się przez Hamachi, jednak bez skutku. Czego byśmy nie zrobili, zawsze wyświetla się "Połączenie z serwerem niemożliwe". We wcześniejsze wersje graliśmy i śmigało, nie wiem, czemu teraz jest inaczej. Kolega tutaj wspomniał o jakichś portach, które trzeba otworzyć. Więc podpinam się pod pytanie autora, jakie to porty i jak je otworzyć?

 gumol Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.02.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.02.2012 22:45    #3
Dla uściślenia porty trzeba otworzyć jeśli ma się router albo switcha. Jeśli masz modem z wyjściem na 1 kompa to porty nie są problemem

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.02.2012 22:52    #4
Mam router. A te porty to musi otworzyć wyłącznie hoster, czy wszyscy gracze biorący udział w rozgrywce?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.02.2012 o godz. 22:55

 gumol Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.02.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2012 12:53    #5
Wydaje mi się, że tylko hoster, ale w sumie mogą wszyscy, bo nie jest to trudne i dodatkowo są programy którymi sprawdzisz, czy porty są prawidłowo otwarte, chociażby PfPortChecker. Problem jednak w tym, że i tak nie wiemy które porty.

A może ktoś używa hamachi, tunngle'a itp i nie ma z nimi problemu i poradzi co zrobić, żeby gra nie muliła?

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2012 21:31    #6
To jak, pomoże ktoś z tymi portami? Chyba jest wśród nas ktoś posiadający router, kto gra w FM12 przez neta i wie jakie porty otworzyć :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.02.2012 o godz. 21:38

 Robert128 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2007
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.03.2012 13:11    #7
Mamy już rozwiązanie z mulącym się FM-em? Razem z kolegą też gramy przez siec nie było nigdy z tym problemów (graliśmy w 10 i 11). Wszystko z połączeniem jest ok bo możemy normalnie uczestniczyc w rozgrywce. Problem jest prawdopodobnie taki sam jak u założyciela tego tematu. Jeśli zakładam gre to mojemu kumplowi strasznie wolno chodzi gra... Zmiana pozycji dla piłkarza trwa ponad minutę. Gdy graw FM nie przez siec wszystko śmiga bardzo płynnie. Jak można rozwiązac ten problem?

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.03.2012 13:55    #8
Być może pomoże tutaj wspomniane wcześniej otwarcie tych tajemniczych portów, których wszyscy tak zazdrośnie strzegą, że nikt ich nie chce ujawnić. Próbowałem pytać na innym forum o FM, ale tam też 0 odpowiedzi.

 majcherczyk Partyzant

Postów: 61
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.09.2007
Skąd: Żagań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.03.2012 13:59    #9
'Dobry' internet to pojęcie względne - w Polsce prędkość Upload jest bardzo ograniczona nawet przy teoretycznie super-szybkim internecie (dla przykładu Neo 20mb/s oferuje prędkość uploadu tylko 2mb/s). Do płynnego działania gry sieciowej to 2mb/s nie zawsze wystarcza :) Jak grałem z 2 znajomymi to gdy ja hostowałem (2mb/s uploadu) gra była praktycznie niemożliwa. Gdy zahostował kolega mieszkający w akademiku (około 100mb/s uploadu), który miał gorszego kompa ode mnie, dopiero dało się grać :) Oczywiście niektórym działa to i przy wolniejszych internetach, ale nie mam pojęcia jak i dlaczego :P

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.