Ten manifest użytkownika Craxa fan przeczytało już 1500 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

Cracovia jest już przygotowana do sezonu zasadniczego. Drużyna Gabriela Kałuży pokazała w ostatnich sparingach, że posiada mocną linię ofensywną i tak dla kontrastu, słabą linię defensywną. Kałuża zdaje sobie sprawę, że Cracovia będzie traciła sporo bramek, zwłaszcza na wyjazdach. Wszystkie cztery polskie kluby grają w europejskich pucharach i wszystkie zachowują szanse na awans. Najbardziej zaskoczył Ruch Chorzów, który wywiózł bezcenne zwycięstwo z Edynburga, co w kontekście rewanżu na Cichej, daje fantastyczną sytuację wyjściową. Zanim omówimy pierwszą kolejkę Ekstraklasy, zrelacjonujemy rewnżowe spotkania Lecha, Ruchu, Jagielloni i Wisły w pucharach europejskich. A później debiut Kałuży na stanowisku managera w oficjalnym spotkaniu przeciwko łódzkiemu Widzewowi.

1 sierpnia

Młoda Ekstraklasa

Kraków, przy ul. Józefa Kałuży - 63 widzów

Cracovia Kraków II - GKS Bełchatów II  4-1  (2-1)

Bramki - Grzesiak [2], Mroziński, Zwoliński (Cracovia) Bartosiak (Bełchatów)

Kontuzje - Zwoliński (Cracovia)

Piłkarz meczu - Radosław Grzesiak (Cracovia Kraków II)  [9,2]

Sędzia - Tomasz Garbowski (Kluczbork)

Kontuzje

• Przemysław Zwoliński (U-18) - nadwerężony kark (8 dni - 10 dni)

2 sierpnia

Kontuzje

• Rafał Budzyński (U-18) - zatrucie pokarmowe (4dni - 5 dni)

4 sierpnia

UEFA Liga Mistrzów

Mistrzowie, trzecia faza kwalifikacyjna. Rewanż.

Trondheim, Lerkendal

Rosenborg BK - Lech Poznań

Lerkendal to bardzo ciężki teren i wiedzą o tym najlepsze marki w Europie. Pomimo, że to jest początek sierpnia, panuje tutaj ziąb, gdyż Trondheim położone jest na północy Norwegii. Piłkarze Lecha, aby awansować, muszą strzelić tutaj conajmniej dwie bramki. Włoski arbiter Nicola Rizzoli rozpoczął spotkanie i "Kolejorz" ruszył do ataku. 2 min., rzut wolny bezpośredni dla Lecha. Odległość, dwadzieścia osiem metrów. Do piłki podchodzi Krivets i uderza mocno, podkręcając piłkę. Lech wychodzi na prowadzenie po pięknej bramce Białorusina. W 25 min. szansę na wyrównanie mają gospodarze, ale Kotorowski świetnie broni strzał Madsena. Pod koniec pierwszej połowy, drobnego urazu doznał Prica z Rosenborga i musiał opuścić boisko. Do przerwy Lech prowadzi, ale ta jedna bramka to za mało aby awansować. W 58 min. Dorsin zagrywa do Vika, a ten uderza w krótki róg bramki Kotorowskiego i zdobywa wyrównującą bramkę. Dalsza część spotkania to ataki Poznaniaków, skutecznie rozbijane w środkowej strefie boiska. W 83 min. z boiska zostaje wyrzucony Olsen za brutalny faul w ofensywie i gospodarze kończą spotkanie w dziesiątkę.  Żółte kartki zobaczyli Inge Høiland i Winsnes z Rosenborga, oraz Murawski z Lecha. Zawodnikiem spotkania został Sergey Krivets z Lecha. Koniec meczu i kolejny sezon bez polskiej drużyny w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Rosenborg w kolejnej rundzie zmierzy się z izraelskim Hapoelem Tel-Aviv, a Lech, mimo odpadnięcia, nie kończy przygody z pucharami. Mistrz Polski zagra w czwartej rundzie kwalifikacyjnej do fazy grupowej Ligi Europejskiej, a ich przeciwnikiem będzie niemiecki Bayer Leverkusen.

Rosenborg BK - Lech Poznań  1-1  (0-1)

5 sierpnia

Kontuzje

• Michał Goliński - Grypa (5 dni - 7 dni)

Transfery

Widzew Łódź

Przybyli - Gambo Muhammad z Kano Pillars za 95 tys.

Kadrowicze

Sześciu piłkarzy Cracovii zostało powołanych do reprezentacji.

Milos Budakowic (Serbia U-21), Bojan Puzigaca (Bośnia), Alexandru Suvorov (Mołdawia), Andraz Struna (Słowenia), Misdongarde Betoligar (Czad), Saïdi Ntibazonkiza (Burundi).

UEFA Liga Europy

Trzecia runda kwalifikacyjna. Rewanż.

Białystok, przy ul. Słonecznej

Jagiellonia Białystok - Karpaty Lwów

Jagielloni do awansu wystarcza bezbramkowy remis, więc Probierz decyduje się na bardziej defensywną taktykę. Pan Thorsten Kinhöfer rozpoczął spotkanie. W 7 min. z dystansu Uderza Shubin, a piłka po tym strzale, odbija się od któregoś z obrońców "Jagi", zmylając Sandomierskiego. Po Stracie bramki Jagiellonia musiała ruszyć do ataku i w 39 min. Frankowski wykorzystuje świetne prostopadłe podanie Burkhardta. Na Słonecznej mamy remis i do końca regulaminowego czasu gry, obie jedenastki grają zachowawczo, nie stwarzając sobie sytuacji podbramkowych. Początek dogrywki również spokojny i kiedy wydawało się, że zobaczymy konkurs rzutów karnych, w 116 min. goście ruszyli do ataku. Z prawego skrzydła dośrodkował Panchenko. Antonyuk sięgnął piłki głową i trafił w słupek. Futbolówka trafia pod nogi Shubina, który strzela do pustej bramki, zaliczając swoje drugie trafienie w tym meczu. Jagiellonia rusza do ataku wszystkimi siłami. W 119 min. z dystansu uderza Frankowski. Mazurenko broni strzał, ale wybija piłkę pod nogi Essomby, który zdobywa wyrównującą bramkę. Niestety zabrakło już czasu i Jagiellonia po ambitnej walce kończy przygodę z europejskimi pucharami. W kolejnej rundzie na zespół Karpat czeka FC Porto. Żółte kartki w tym meczu zobaczyli Frankowski, Gamla, Grzyb i Burkhardt z "Jagi", oraz Lucas i Nazaruk z Karpat. Piłkarzem meczu został strzelec dwóch bramek Mykhaylo Shubin z ukraińskiej drużyny.

Jagiellonia Białystok - Karpaty Lwów  2-2 ET  (1-1 HT)  (1-1 FT)

*   *   *

Chorzów, przy ul. Cichej

Ruch Chorzów - Hibernian Edynburg

Starsi kibice "Niebieskich" zaczynają sobie przypominać czasy, kiedy to Ruch pod wodzą Oresta Lenczyka wygrywał Puchar Intertoto. Chorzowianie wyeliminowali już dwie drużyny, a teraz mają niepowtarzalną szansę odprawić z kwitkiem trzeci klub. Arbitrem głównym tego meczu jest pan Eduardo Iturralde González z Hiszpanii. Wydawałoby się, że Ruch będzie starał się bronić dwubramkowej przewagi z pierwszego spotkania, ale Chorzowianie zaskoczyli w tym meczu chyba nawet samych siebie. 2 min., szybki atak Ruchu. Olszar podaje do Janoszki, a ten świetnym zwodem omija obrońcę Hiberniana i uderza technicznie po ziemi, strzelając bramkę. Szał radości na Cichej, bo goście już muszą strzelić trzy bramki, aby myśleć o awansie. A Ruch dalej atakuje i w 8 min. Olszar obsługuje wychodzącego z lewej strony Derbicha, a ten strzałem w długi róg podwyższa wynik. Po pięknej akcji zawodnika, który jest na wypożyczeniu z Cracovii, Chorzowianie już są prawie pewni awansu, ale nie zaprzestają ataków. W 11 min. Derbich podaje do Janoszki, a ten uderza zza linii obrony, zdobywając swoją drugą, a dla Ruchu trzecią, bramkę w tym spotkaniu. Szkoci na kolanach, a w Chorzowie euforia. Po tym nokaucie, "Niebiescy" uspokoili nieco grę i pozwolili gościom zaatakować. W 30 min. rzut rożny wykonuje Thornhill. Podaje na krótki słupek, gdzie jest Riordan, który uderzeniem głową zdobywa bramkę dla "Hibs". W 38 min. goście mogli zdobyć kontaktową bramkę, ale Kapo trafił z kilku metrów w poprzeczkę. Hibernians zdobyli kontaktowego gola dopiero w końcówce meczu, a dokładniej w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy to Kapo wykorzystał dobre dośrodkowanie Welsha. Żółte kartki w tym spotkaniu zobaczyli Derbich, Stawarczyk i Straka z Ruchu, oraz Aliadiére i Reynolds z "Hibs". Piłkarzem meczu został Łukasz Janoszka z Ruchu Chorzów. W kolejnej rundzie "Niebiescy" zmierzą się bułgarskim Levskim Sofia. Życzymy im powodzenia, bo ładnie zapisują się w historii polskiego futbolu.

Ruch Chorzów - Hibernian Edynburg  3-2  (3-1)

*   *   *

Kraków, Suche Stawy

Wisła Kraków - IFK Göteborg

Wisła, która wywiozła ze Szwecji korzystny remis, mogła już dzisiaj spokojnie grać rewanżowe spotkanie. Niestety, w końcówce spotkania, Krakowianie dali sobie strzelić dwie bramki i to może być nerwowy wieczór dla piłkarzy "Białej Gwiazdy". Niemiecki arbiter Felix Brych rozpoczął spotkanie i obie jedenastki rozpoczęły walkę. W 8 min. Andersson wyszedł sam na bramkarza Wisły, ale Pareiko nie dał się zaskoczyć. W 25 min. Wisła wychodzi na prowadzenie po bramce Kirma, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Małeckiego. W 30 min. rzut rożny dla Wisły wykonuje Kirm. Do piłki wyskakuje Chávez i strzałem głową podwyższa rezultat. W 36 min. Kirm minimalnie pudłuje z kilku metrów. Po zmianie stron w dalszym ciągu atakują Krakowianie. W 69 min. Melikson świetnie podaje do Kirma, który uderza z pierwszej piłki. Sjöström rzuca się i piąstkuje piłkę, która jeszcze odbija się od słupka. W końcówce spotkania Wiślacy cofnęli się do obrony, co próbowali wykorzystać zawodnicy Göteborga. Najpierw w 81 min. spudłował z kilku metrów Eriksson, a później, w 90 min., Pareiko kapitalnie obronił strzał Engströma. Wisła bez większych problemów awansowała do kolejnej rundy. W drużynie Göteborga urazów doznali Hysén i Larsson i musieli zostać zmienieni. Żółte kartki w tym meczu zobaczyli Napierała z Wisły, oraz Jacobsson, Mattsson i Gustafsson z Göteborga. W kolejnej rundzie zespół "Białej Gwiazdy" nie będzie już miał tak różowo, gdyż czeka na nich francuski Paris Saint-Germain.

Wisła Kraków - IFK Göteborg  2-0  (2-0)

6 sierpnia

Kontuzje

• Łukasz Merda (rezerwy) - złamany palec (6 tyg. - 7 tyg.)

Ekstraklasa  1 kolejka

Godz. 17:45

Śląsk Wrocław - Korona Kielce  2-0  (1-0)

Wrocław, Stadion Piłkarski "Oporowska" - 7903 widzów

Sędzia - Włodzimierz Bartos (Łódź) [5]

Bramki

1-0 Vuk Sotirovic'29

Nowak świetnie przechwytuje piłkę w środkowej części boiska. Biegnie z nią kilka metrów, po czym prostopadle zagrywa do Sotirovica, który bez problemów pokonuje Pilarza. Serb zapisuje się jako pierwszy strzelec bramki w sezonie 2010/11.

2-0 Vuk Sotirovic'48

Tym razem Sotirovic wykorzystuje prostopadłe podanie Dudka.

Piłkarz meczu - Vuk Sotirovic (Śląsk Wrocław)  [8,8]

Godz. 20:00

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk  2-2  (0-2)

Warszawa, Stadion Wojska Polskiego - 19920 widzów

Sędzia - Radosław Trochimiuk (Ciechanów)  [8]

Bramki

0-1 Piotr Wiśniewski'30

Surma uderza z ostrego kąta. Skaba broni, ale wybija piłkę przed siebie. Do bezpańskiej futbolówki podbiega Wiśniewski i Lechia wychodzi na prowadzenie.

0-2 Bédi Buval'43

Mohammed krótkim podaniem obsługuje Buvala, który potężnym strzałem w okienko podwyższa rezultat.

1-2 Miroslav Radovic'64

Lewą stroną pędzi Rybuś. Błyskawicznie dośrodkowuje na długi słupek, gdzie wbiega Radovic, strzelając kontaktowego gola.

2-2 Michał Kucharczyk'75

Radovic pięknie zagrywa z prawej strony do Kucharczyka, który uderzeniem z pierwszej piłki wyrównuje stan spotkania.

Sędzia - Robert Małek (Zabrze)  [8]

Wyjściowy skład - Kaczmarek - Struna, Jarabica, Trivunovic, Puzigaca - Radomski, Klich, Ntibazonkiza, Giza, Suvorov - Betoligar

Ławka rezerwowych - Gąsiński, Sasin, Wasiluk, Dudzic, Łuczak, Sacha, Krzywicki

Nieobecni - Suart, Goliński (kontuzje)

Widzew Łódź

Wyjściowy skład - Kaniecki - Ben Radhia, Lisowski, Ukah, Bieniuk - Djuric, Paraíba, Broź, Panka - Sernas, Muhammad

Ławka rezerwowych - Przybylski, Stratoń, Madera, Grzelak, Grzelczak, Kursa, Ceglarz

Nieobecni - Mielcarz, Pytkowski, Pinheiro, Ostrowski (kontuzje)

To mój pierwszy oficjalny mecz. Usatysfakcjonuje mnie nawet nikłe zwycięstwo. Chciałbym wygrać przed własną publicznością i udanie wejść w ten sezon...

17 min. Akcja Widzewa. Zablokowany strzał Lisowskiego.

19 min. Akcja Cracovii. Giza prostopadle podaje do Betoligara. Czadyjczyk uderza z ostrego kąta, a strzał broni Kaniecki.

20 min. Akcja Cracovii. Ponownie Giza, ale tym razem do Ntibazonkizy i znowu świetnie interweniuje Kaniecki.

26 min. Akcja Cracovii. Radomski świetnie podaje do wbiegającego na pozycję Suvorova. Mołdawianin uderza, a Kaniecki z trudem wybija piłkę na rzut rożny.

28 min. Akcja Cracovii. Prostpadłe podanie Radomskiego. Do piłki dopada Ntibazonkiza i strzela tuż obok prawego słupka.

30 min. Akcja Widzewa. Djuric zagrywa do Sernasa, a ten ogrywa Trivunovica i strzałem w długi róg pokonuje Kaczmarka.

0-1 Darvydas Sernas'30

38 min. Akcja Widzewa. Ben Radhia podaje do wbiegającego Muhammada, a ten mocnym strzałem podwyższa rezultat.

0-2 Gambo Muhammad'38

Piłkarze schodzą do szatni w ponurych nastrojach. Przegrywamy dwoma bramkami, a w ciągu dziesięciu minut zmarnowaliśmy cztery bramkowe sytuacje. Widzew natomiast swoje dwie wykorzystał. W przerwie dokonałem jednej zmiany. Słabo grającego obrońcę Trivunovica zastąpiłem Wasilukiem.

54 min. Paraíba (Widzew) zostaje sfaulowany przez Betoligara i opuszcza boisko na noszach.

54 min. Zmiana w Widzewie. Boisko opuszcza kontuzjowany Paraíba, a w jego miejsce wchodzi Grzelak.

60 min. Akcja Widzewa. Zablokowany strzał Sernasa.

62 min. Zmiana w Cracovii. Boisko opuszcza Betoligar, a w jego miejsce wchodzi Krzywicki.

67 min. Akcja Cracovii. Zablokowany strzał Suvorova.

76 min. Akcja Cracovii. Niecelny strzał Gizy.

76 min. Zmiana w Cracovii. Boisko opuszcza Suvorov, a w jego miejsce wchodzi Dudzic.

83 min. Panka (Widzew) ukarany żółtą kartką.

88 min. Zmiana w Widzewie. Boisko opuszcza Djuric, a w jego miejsce wchodzi Ceglarz.

90 min. Puzigaca (Cracovia) ukarany żółtą kartką.

90 min. Zmiana w Widzewie. Boisko opuszcza Muhammad, a w jego miejsce wchodzi Grzelczak.

Druga połowa wyglądała lepiej, jeżeli chodzi o grę w defensywie. Niestety, gorzej już było z ofensywą. Bardzo dobrze zagrał Radomski, który był w grze całe spotkanie. Przegraliśmy po wyrównanym spotkaniu w którym nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji w pierwszej połowie.

Piłkarz meczu - Gambo Muhammad (Widzew Łódź)  [7,4]

Cracovia Kraków - Widzew Łódź  0-2  (0-2)

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

Godz. 17:00

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów  0-2  (0-1)

Zabrze, im. Ernesta Pohla - 10814 widzów

Sędzia - Szymon Marciniak (Płock)  [9]

Bramki

0-1 Marcin Drzymont'30

Bramka po rzucie rożnym. Dośrodkowuje Wróbel, a głową uderza Drzymont.

0-2 Marcin Drzymont'74

Kopia pierwszej bramki. Rzut rożny, Wróbel, tym razem na dłuższy słupek. Drzymont strzałem głową zaskakuje Stachowiaka po raz drugi.

Żółte kartki

Magiera (Górnik) - Popek, Małkowski (GKS)

Piłkarz meczu - Marcin Drzymont (GKS Bełchatów)  [9,2]

Godz. 17:45

Polonia Bytom - Polonia Warszawa  0-2  (0-1)

Bytom, im. Edwarda Szymkowiaka - 5500 widzów

Sędzia - Paweł Gil (Lublin)  [9]

Bramki

0-1 Daniel Gołębiewski'24

Smolarek podaje piłkę do biegnącego Gołębiewskiego, a ten uderza potężnie z linii pola karnego.

0-2 Daniel Gołębiewski'57

Sadlok zagrywa prostopadłą piłkę do Gołębiewskiego, a ten uderzeniem w długi róg strzela swoją drugą bramkę.

Piłkarz meczu - Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa)  [8,8]

8 sierpnia

Transfery

Lech Poznań

Przybyli - Radosław Bartoszewicz z Górnika Łęcznej za 24 tys.

Kontuzje

• Konrad Wieczorek (rezerwy) - uraz łokcia (12 dni - 2 tyg.)

Warszawa, przy ul. Konwiktorskiej - 63 widzów

Polonia Warszawa II - Cracovia Kraków II  3-2  (3-1)

Bramki - Barszcz [2], Teodorczyk (Polonia) - Grzesiak, Kubicki (Cracovia)

Piłkarz meczu - Tomasz Barszcz (Polonia Warszawa II)  [8,8]

Sędzia - Michał Mularczyk (Skierniewice)

Godz. 14:45

Arka Gdynia - Ruch Chorzów  1-1  (0-0)

Gdynia, Narodowy Stadion Rugby - 3000 widzów

Sędzia - Hubert Siejewicz (Białystok)  [6]

Bramki

0-1 Maciej Jankowski'69

Jankowski wykorzystuje błąd Szmatiuka. Zabiera mu piłkę i strzela bramkę.

1-1 Júnior Ross'90+3

Bruma popisuje się pięknym dośrodkowaniem na głowę Rossa, a ten zdobywa wyrównującego gola w ostatniej akcji spotkania.

Glavina (Arka) - Olszar (Ruch)

Kontuzje

Bronowicki (Ruch)

Piłkarz meczu - Marciano Bruma (Arka Gdynia)  [7,8]

Godz. 15:00

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok  1-0  (0-0)

Lubin, Dialog Arena - 8753 widzów

Sędzia - Paweł Raczkowski (Warszawa)  [9]

Bramki

1-0 Piotr Malinowski'90+3

Nhamoinesu miękko dośrodkowuje z lewej strony boiska, a do piłki wyskakuje Malinowski, który strzela zwycięską bramkę.

Bartczak, Nhamoinesu (Zagłębie) - Makuszewski (Jagiellonia)

1-0 Nourdin Boukhari'23

Małecki ostro dośrodkowuje z prawej strony boiska, a Boukhari zdobywa bramkę pięknym uderzeniem ze szczupaka.

2-0 Rafał Boguski'44

Boukhari popisuje się prostopadłym podaniem do Boguskiego, który zdobywa bramkę do szatni.

2-1 Bartosz Ślusarski'69

Ślusrski strzela kontaktową i jak się okazuje honorową bramkę, po podaniu Roberta.

Garguła, Jaliens (Wisła) - Kikut, Kiełb, Bandrowski (Lech)

Piłkarz meczu - Nourdin Boukhari (Wisła Kraków)  [7,8]

Podsumowanie 1 kolejki

W ośmiu spotkaniach padło 18 goli, co daje 2,25 bramki na mecz. Sędziowie 15 razy sięgali po żółty kartonik, czyli było ich niewiele, bo tylko 1,87 na mecz. Czerwonych kartek w pierwszej kolejce nie było, co można zaliczyć na plus. Z racji, iż ta kolejka nie obfitowała w faule, żaden arbiter nie podyktował rzutu karnego. Nie uświadczyliśmy też bramek samobójczych. Osiem spotkań obejrzało 66965 widzów, czyli średnia frekwencja pierwszej kolejki wynosi 8370 widzów na mecz. Zainteresowanie przeciętne, ale szlagierowe spotkanie Wisły z Lechem, rozgrywane było jeszcze na Suchych Stawach, gdzie przybył komplet 6000 widzów. Takie spotkania na małych stadionach zawsze obniżają frekwencję.

3 zwycięstwa gospodarzy, 2 remisy i 3 zwycięstwa gości. Sensacji w pierwszej kolejce nie było, chociaż o wyjazdowym remisie Lechii, można mówić jak o małej niespodziance. Niespodzianką jest też wyjazdowe zwycięstwo Widzewa. Beniaminek z Łodzi pokonał Cracovię różnicą dwóch bramek, wykorzystując swoje dwie bramkowe sytuacje. Kolejna niespodzianka to wyjazdowe zwycięstwo Bełchatowa w Zabrzu. Zarówno Górnik, jak i Bełchatów, grali bardzo niedokładnie i brzydko. Akcji w tym spotkaniu było jak na lekarstwo, GKS strzelił obydwie bramki po rzutach rożnych. Z dobrej strony zaprezentowała się Arka, która ambitnie walczyła do końca i ugrała, rzutem na taśmę, remisik z groźnym Ruchem. Fornalik tłumaczył ten wynik zmęczeniem zawodników po niedawnym meczu z Hibernianem. Probierz również się w ten sam sposób tłumaczył, tylko, że Jagiellonia przegrała mecz bez walki, nie istniejąc na boisku. Tym sposobem "Jaga" została rozczarowaniem pierwszej kolejki. Drużyny Polonii Warszawa i Śląska Wrocław odrobiły swoje zadania domowe i pewnie pokonały swoich słabszych rywali. Szlagierowe spotkanie Wisły z Lechem zakończyło się, zgodnie z prognozami, minimalnym zwycięstwem gospdarzy, czyli Wisły. Zarówno Maaskant, jak i Bakero, tłumaczyli ten wynik przemęczeniem pucharowym. Nie wiadomo tylko z czego się tłumaczył Holender, skoro jego Wisła odniosła zwycięstwo.

Po pierwszej kolejce na prowadzeniu jest GKS Bełchatów, a w strefie spadkowej Korona Kielce i Polonia Bytom. Na zapleczu Ekstraklasy, po trzech rozegranych kolejkach, prowadzi GKP Gorzów Wlkp., a tuż za nimi MKS Kluczbork. W strefie spadkowej są Pogoń Szczecin, Warta Poznań, KSZO Ostrowiec Św. i... Odra Wodzisław. Odra, która zapowiadała powrót do Ekstraklasy, poniosła trzy porażki na starcie sezonu.