Informacje o blogu

Don't call me, Junior!

Cracovia Kraków

LOTTO Ekstraklasa

Polska, 2010/2011

Ten manifest użytkownika Craxa fan przeczytało już 1436 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

Z dnia na dzień Cracovia jest coraz bardziej zgrana i zaczyna przypominać zespół. Niespełna miesiąc przyszło czekać młodemu managerowi na swoje pierwsze zwycięstwo. W najbliższym czasie zespół Kałuży zmierzy się ze słabszym TOP Oss i mocniejszą Spartą Rotterdam. Na początek relacja z Superpucharu Ekstraklasy, a na koniec omówimy rewanżowe spotkania polskich drużyn w pucharach europejskich.


16 lipiec.

Spotkania towarzyskie

Godz. 19:00

KSZO Ostrowiec Św. - Polonia bytom  0-2  (0-1)

Ruch Radzionków - GKS Bełchatów  1-2  (1-2)


17 lipiec.

Spotkania towarzyskie

Godz. 15:00

Arka Gdynia - Baník Ostrawa  3-0  (1-0)

Korona Kielce - SK Kladno  1-3  (0-2)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków  3-2  (2-1)

Ruch Chorzów - FC Slovácko  0-3  (0-3)

Godz. 17:00

Bohemians Praga - Polonia Warszawa  0-2  (0-0)

Superpuchar Ekstraklasy

Finał

Warszawa, Stadion Wojska Polskiego

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

Już od pierwszego gwizdka sędziego Pawła Gila, Lech rzucił się do ataku. Natomiast Jagiellonia rozbijała te ataki w środowej strefie boiska. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji bramkowej, a strzałów było jak na lekarstwo. Dopiero w 59 min. Lech stanął przed szansą wyjścia na prowadzenie. Ubiparip podaje prostopadłą piłkę do Wilka, a ten trafia w słupek. Piłka wyszła w pole, ale przytomnie łapie ją Sandomierski. W 66 min. ponownie Wilk. Zawodnik Lecha oddaje strzał z ostrego kąta, Sandomierski paruje piłkę do boku. Dobija Kiełb, ale bramkarz "Jagi" popisuje się niesamowitym refleksem i przerzuca piłkę nad poprzeczką. Bezbramkowy remis w regulaminowym czasie gry. O zdobyciu trofeum zadecydować miała dogrywka lub rzuty karne. W 98 min. Ubiparip podaje piękną prostopadłą piłkę do Bandrowskiego. Pomocnik Lecha strzela i znowu kapitalnie broni Sandomierski. Juz do końca dogrywki nic istotnego się nie wydarzyło i o superpucharze zadecydować miał konkurs jedenastek. Pierwsi strzelają Lechici, a konkretniej Bosacki. Kapitan Lecha pewnie wykonuje rzut karny, tak samo ja chwilę później Lato. W drugiej serii nie mylą się Wołąkiewicz i Skerla. Trzecia seria. Do piłki podchodzi Murawski, ale Sandomierski wyczuwa jego intencje i broni karnego. Pejovic strzela i "Jaga" wychodzi na prowadzenie. W czwartej serii nie trafiają, Kiełb, a chwilę później Gamla. Ostatnia seria. Bandrowski strzela i trafia. Jeżeli teraz piłkarz Jagielloni strzeli to drużyna z Białegostoku zwycięży. Ostatnim wykonawcą rzutu karnego jest Kupisz i to on swoim pewnym strzałe zapewnił Jagielloni, Superpuchar Ekstraklasy. Piłkarzem meczu został Grzegorz Sandomierski.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań  0-0  (rzuty karne 4-3)


18 lipiec.

Następny przeciwnik

TOP Oss

Ten holenderski klub został założony w 1928 roku. W swojej historii nic szczególnego nie osiągnął. Swoje spotkania TOP Oss rozgrywają na liczącym 4700 miejsc, stadionie Heesen Yachts Stadion.

 

18 lipiec 2010.

TOP Oss - Cracovia Kraków

*   *   *

Oss, Heesen Yachts Stadion -659 widzów.

Sucho 25ºC, godz. 14:30

Sędzia - Ivan Bebek (Chorwacja, Rijeka)

*   *   *

TOP Oss

Wyjściowy skład - Wevers - Wegh, Joosten, Menzo, van der Werff - Moutawakil, de Ridder, van Meel, Klomp - de Visser, Dekker.

Ławka rezerwowych - Plat, Janssen, Slager, Bruning, Pluim, Litjens, van der Weg.

Cracovia Kraków

Wyjściowy skład - Kaczmarek - Struna, Trivunovic, Polczak, Janus - Radomski, Klich, Ntibazonkiza, Giza, Suvorov - Betoligar.

Ławka rezerwowych - Gasiński, Sasin, Jarabica, Wasiluk, Kosanovic, Szeliga, Łuczak, Urbaniak, Goliński, Dudzic, Krzywicki.

Nieobecni - Suart, Puzigaca, Sacha (kontuzje).

*   *   *

11 min. Akcja Cracovii. Obrońcy "Pasów" wybijają piłkę z własnego pola karnego. Do piłki dobiega Betoligar i pędzi z nią przez pół boiska. Napastnik widząc wysuniętego bramkarza, lobuje go z dwudziestu metrów.

0-1 Misdongarde Betoligar'11

13 min. Akcja Cracovii. Giza zagrywa prostopadłą piłkę do Suvorova, a ten minimalnie pudłuje.

16 min. Akcja Cracovii. Radomski podaje w tempo do Betoligara. Napastnik uderza, a Wevers paruje piłkę na rzut rożny.

 

 

23 min. Akcja TOP Oss. Moutawakil podaje z lini końcowej boiska do wychodzącego na pozycję de Riddera. de Ridder uderza w krótki róg nie dając szans Kaczmarkowi.

1-1 Jonathan de Ridder'23

32 min. Akcja Cracovii. Radomski fantastycznie podaje do Betoligara, a ten strzela tuż obok prawego słupka.

40 min. Akcja Cracovii. Ntibazonkiza  wbiega w pole karne na pełnej szybkości. Klomp spóźnia się ze wślizgiem i Burundyjczyk pada na murawę. Jedenastkę na bramkę zamienia Giza.

1-2 Piotr Giza'40 (rzut karny)

44 min. Akcja Cracovii. Niecelne uderzenie Klicha.

45 min. Akcja Cracovii. Rajd Ntibazonkizy zakończony mocnym strzałem, ale tylko w boczną siatkę.

Do szatni schodzimy w dobrych humorach. W końcu zaczęli strzelać zawodnicy z podstawowego składu. Zmieniam całą jedenastkę.

48 min. van der Weg (TOP Oss) ukarany żółtą kartką.

48 min. Rzut wolny dla Cracovii. Łuczak szybko rozgrywa do Szeligi, a ten błyskawicznie podaje do wychodzącego na pozycję Krzywickiego. Krzywicki uderza z dziesięciu metrów i trafia w poprzeczkę.

54 min. Rzut rożny dla Cracovii. Goliński dośrodkowuje z prawej strony. Na długi słupek wbiega Jarabica i wyskakuje do piłki. Uderza głową i strzela kolejną bramkę dla Cracovii.

1-3 Marián Jarabica'54

57 min. van Meel (Top Oss) ukarany żółtą kartką.

59 min. Akcja Cracovii. Urbaniak dośrodowuje piłkę wprost na głowę Krzywickiego, który uderza i trafia w poprzeczkę. Piłka wychodzi w pole prosto pod nogi Dudzica, który bez problemu strzela do pustej bramki.

1-4 Bartłomiej Dudzic'59

60 min. Akcja TOP Oss. Błąd obrońców Cracovii, którzy nie złapali Moutawakila na spalonym. Jednakże Moutawakil nie wykorzystuje świetnej sytuacji, gdyż potwornie pudłuje.

63 min. Rzut rożny dla Cracovii. Jarabica tym razem minimalnie chybia po dośrodkowaniu Wasiluka z lewej strony boiska.

64 min. Akcja Cracovii. Wevers z problemami broni strzał Urbaniaka.

68 min. Akcja TOP Oss. Zablokowane uderzenie Litjensa. Poprawia Bruning, ale Gasiński pewnie chwyta piłkę.

Po ostatnim gwizdku, wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Świetna gra, świetny wynik i co najważniejsze, coraz lepsze zgranie moich zawodników.

*   *   *

Piłkarz meczu - Misdongarde Betoligar (Cracovia Kraków)  [8,2]

TOP Oss - Cracovia Kraków  1-4  (1-2)

 

Transfery

Polonia warszawa

Odeszli - Bartłomiej Makowski do MKS Kluczbork za 18 tys.

 


 

19 lipiec

Transfery

Widzew Łódź

Przybyli - Sylwester Patejuk z Podbeskidzia Bielsko-Białej za 30 tys.

Lechia Gdańsk

Przybyli - Tomasz Grusczyński z F91 Dudelange za darmo.


21 lipiec

Następny przeciwnik

Sparta Rotterdam

Spartę i Cracovię łączą conajmniej  trzy rzeczy. Są w cieniu drużyny z tego samego miasta, grają w koszulkach w biało-czerwone pasy i są najstarszymi klubami ze swoich krajów. Sparta została założona w 1888 roku i od tego czasu zdobyła sześć razy mistrzostwo Holandii i trzy razy krajowy puchar. Sparta swoje spotkania rozgrywa na liczącym 11000 miejsc, stadionie Sparta Stadion.

 

21 lipiec 2010

Sparta Rotterdam - Cracovia Kraków

*   *   *

Rotterdam, Sparta Stadion - 3077 widzów.

Sucho 21ºC, godz. 20:45

Sędzia - Alberto Undiano Mallenco (Pampeluna, Hiszpania)

*   *   *

Sparta Rotterdam

Wyjściowy skład - Seliga - Boakye, Delgado, Knol, Touzani - John, Slijngard, Rutjes, Okoli - van der Bergh, Godee.

Ławka rezerwowych - Wilson, Voskamp, de Haas, de Visser, van Wijk, Vaessen, Verhoeven, Veenstra.

Cracovia Kraków

Wyjściowy sklad - Kaczmarek - Struna, Trivunovic, Polczak, Janus - Radomski, Klich, Ntibazonkiza, Giza, Suvorov - Betoligar.

Ławka rezerwowych - Gasiński, Sasin, Jarabica, Wasiluk, Kosanovic, Szeliga, Łuczak, Urbaniak, Goliński, Dudzic, Krzywicki.

Nieobecni - Suart, Puzigaca, Sacha (kontuzje).

*   *   *

10 min. Radomski (Cracovia) ukarany żółtą kartką.

21 min. Akcja Sparty. Slijngrad wchodzi w pole karne i podaje do van der Bergha, a ten uderza po ziemi w długi róg bramki.

1-0 Ricky van der Bergh'21

25 min. Akcja Sparty. Trivunovic podaje do Polczaka, kiedy nieoczekiwanie zza pleców Piotrka wyskakuje John i ładuje piłkę do siatki.

2-0 Joshua John'25

26 min. Akcja Cracovii. Prawym skrzydłem pędzi Ntibazonkiza. Dośrodkowuje na długi słupek, a do piłki wyskakuje Suvorov i uderza głową, trafiając do siatki.

2-1 Alexandru Suvorov'26

31 min. Akcja Cracovii. Strzał Ntibazonkizy, tuż obok lewego słupka.

31 min. Akcja Sparty. van der Bergh centruje piłkę w pole karne. John uderza głową, ale pewnie interweniuje Kaczmarek.

35 min. Akcja Sparty. Slijngard dośrodkowuje z lewej strony boiska. Piłkę przyjmuje Godee i omija obrońców, błyskawicznie oddając strzał w długi róg bramki.

3-1 Joey Godee'35

39 min. Akcja Cracovii. Giza lobuje Selige, ale piłka spada na poprzeczkę.

43 min. Akcja Cracovii. Kopia pierwszej bramki. Ntibazonkiza dośrodkowuje na długi słupek, a Suvorov strzela swojego drugiego gola.

3-2 Alexandru Suvorov'43

45+1 min. Rzut rożny dla Sparty. Z prawej strony centruje Godee. Piłkę przejmuje van der Bergh i uderza, ale Struna wybija ją głową z linii bramkowej.

Kiedy zawodnicy schodzili na przerwę do szatni, cały stadion bił im brawa za to niesamowite widowisko. Akcja za akcję. Bramka za bramkę. Ja jestem zadowolony z postawy skrzydłowych i pomocników. Kulała obrona, a zwłaszcza Polczak, który był najsłabszym ogniwem w pierwszej odsłonie. Zmieniam cały skład i liczę na podobne widowisko po przerwie.

46 min. Akcja Sparty. Złe wybicie piłki obrońców Cracovii.  Rutjes wygrywa w powietrzu i kieruję piłkę w pole karne, a tam jest niepilnowany Godee, który strzela swoją drugą bramkę.

4-2 Joey Godee'46

50 min. Akcja Sparty. Uderzenie van der Bergha znakomicie obronione przez Gasińskiego.

53 min. Rzut rożny dla Sparty. Z prawej strony dośrodkowuje Godee, a Voskamp uderzeniem głową podwyższa rezultat.

5-2 Johan Voskamp'53

69 min. Akcja Cracovii. Z lewej strony dośrodkowuje Kosanovic, a w polu karnym najwyżej wyskakuje do piłki Łuczak, strzelając bramkę.

5-3 Wojciech Łuczak'69

71 min. Akcja Cracovii. Niecelny strzał Łuczaka.

81 min. Akcja Cracovii. Z prawej strony podaje Urbaniak. Piłkę przejmuje Krzywicki. Świetnym zwodem omija dwóch zawodników Sparty i strzela po ziemi tuż przy prawym słupku.

5-4 Marcin Krzywicki'81

87 min. Akcja Cracovii. Dudzic przejmuje piłkę i rusza z kontrą. Wchodzi w pole karne, a tam niefortunnie interweniuje Knol. Rzut karny dla "Pasów". Do piłki podchodzi Szeliga, ale trafia w słupek, marnując szansę na remis.

88 min. Akcja Cracovii. Strzał Sasina obroniony przez Selige.

89 min. Akcja Sparty. Po dośrodkowanie Boakye, najbliżej do piłki miał Jarabica. Słowak próbuje wślizgiem wybić futbolówkę na róg, ale niestety pakuje ją do własnej bramki.

6-4 Marián Jarabica'89 (bramka samobójcza)

Któż by pomyślał, że po świetnej pierwszej połowie, druga będzie jeszcze lepsza. Gospodarze strzelili cztery bramki, które były raczej efektem przypadku, niż składnej akcji. Za większość z nich winę ponosi Polczak, który się już po tym spotkaniu całkowicie zdyskwalifikował jako zawodnik pierwszego składu. To Jarabica będzie wraz z Trivunovicem grał na środku obrony. Słowak jest szybszy, a co najważniejsze pewniejszy, a w dodatku jest zagrożeniem przy stałych fragmentach gry. Jarabica ostatnio strzela regularnie, a że czasem swojaki, to już inna historia.

*   *   *

Piłkarz meczu - Joey Godee (Sparta Rotterdam)  [8,8]

Sparta Rotterdam - Cracovia Kraków  6-4  (3-2)

 

UEFA Liga Mistrzów

Mistrzowie, druga faza kwalifikacyjna. Rewanż.

Aktobe, Stadion Centralny

Aktobe FK - Lech Poznań

Porywisty wiatr i lekki deszcz przywitał piłkarzy "Kolejorza" w Kazachstanie. Sędzią głównym tego spotkania jest pan Manuel Gräfe z Niemiec. Jako pierwsi zaatakowali Lechici. Już w 6 min. Ślusarski mógł zdobyć bramkę, ale bramkarz gospodarzy sparował strzał na rzut rożny. Później to zespół z Aktobe ruszył do ataku. W 16 min. Kirov wykorzystuje podanie od Kusainova i uderzeniem w długi róg pokonuje Burica. Poznaniacy wyrównują w 20 min., kiedy to Rudnevs wykorzystał ostre dośrodkowanie Wilka. W 25 min. Kazachowie ponownie obejmują prowadzenie. Kirov uderza głową po dośrodkowaniu Alieva. Lech wyrównuje w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Rzut rożny wykonuje Krivets, a Ślusarski strzałem głową oddala marzenia Kazachów o awansie. Po zmianie stron atakują już tylko Lechici. W 63 min. Kusainow fauluje w polu karnym Rudnevsa, a jedenastkę na bramkę zamienia Krivets. W 69 min. bramkarz Aktobe wypiąstkował groźny strzał Arboledy, a minutę później pokazał klasę wyciągając uderzenie Kikuta. Golkiper Aktobe skapitulował po raz czwarty w 78 min. po uderzeniu Kikuta w krótki róg bramki. Żółte kartki zobaczyli Golovskoy z Aktobe i Wilk z Lecha. Piłkarzem meczu został Artjoms Rudnevs z Lecha Poznań. "Kolejorz" w kolejnej rundzie zmierzy się z norweskim Rosenborgiem.

Aktobe FK - Lech Poznań  2-4  (2-2)


22 lipiec

Transfery

GKS Bełchatów

Przybyli - Maciej Nalepa (wolny transfer)

UEFA Liga Europy

Druga runda kwalifikacyjna. Rewanż

Nova Gorica, Sportni Park

ND Nowa Gorica - Ruch Chorzów

Przed rewanżowym spotkaniem, Chorzowianie są pewni jednego. Chcąc awansować muszą strzelić w Słowenii conajmniej jedną bramkę. Rosjanin Igor Yegorov rozpoczął mecz i obie jedenastki rozpoczęły walkę o trzecią rundę kwalifikacyjną. W 15 min. Klun strzela bramkę dla Goricy, po tym jak Peskovicovi piłka wyślizgnęła się z rąk. Po kardynalnym błędzie bramkarza, Ruch jest w olbrzymich opałach. W 19 min. Jakubowski pięknie zagrywa z rzutu rożnego, ale strzał Grzyba chwyta Zagar. Minutę później ten sam bramkarz broni kapitalnie strzał Janoszki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było też tym razem. W 34 min. niecelny strzał Balazica, trąca głową Grodzicki, pakując w ten sposób piłkę do własnej bramki. Kiedy sytuacja "Niebieskich" była już tragiczna, to szansę na dobicie Ruchu miał Zigon w 40 min, ale tym razem Peskovic w pełni zrehabilitował się za swój błąd z piętnastej minuty. Przed meczem Chorzowianie potrzebowali bramki, a po pierwszej odsłonie potrzebowali już ich dwóch. 63 min. kontratak Ruchu. Piech zagrywa piłkę do wbiegającego Janoszki, a ten tym razem się nie myli. Ruch odrabia część strat, a do końca pozostało jeszcze troszkę czasu. To były trzy zabójcze minuty dla Słoweńców, gdyż w 66 min. Janoszka wrzuca piłkę "na aferę". Do piłki wyskakuje Vukcic i zaskakuje własnego bramkarza. W ciągu trzech minut losy spotkania się odwracają, gdyż w tym momencie to Ruch jest bliższy awansu. Chorzowianie cofają się do obrony, co mogło ich zgubić w 90 min.  Peskovic i Stawarczyk nie zrozumieli się i Zigon stanął przed pustą bramką, ale trafił w boczną siatkę. Ruch szczęśliwie awansował, a Zigon długo nie mógł dojść do siebie po ostatniej akcji meczu. Żółte kartki zobaczyli Zec i Mlakar z Nowej Goricy, oraz Grzyb i Bronowicki z Ruchu. Piłkarzem spotkania został Łukasz Janoszka z zespołu "Niebieskich". W kolejnej rundzie Chorzowianie trafili już na ciężkiego rywala. Jest nim Hibernian Edynburg ze Szkocji.

ND Nowa Gorica - Ruch Chorzów  2-2  (2-0)

*   *   *

Druga runda kwalifikacyjna. Rewanż.

Turku, Veritas Stadion

TPS Turku - Wisła Kraków

Przed tygodniem Maaskant skrytykował pracę arbitra Chrisa Foya i zapowiedział srogi rewanż na fińskiej drużynie. Tym razem sędzią głównym tego spotkania będzie inny Anglik, Mike Dean. Wisła ruszyła do ataku tak jak obiecał holenderski szkoleniowiec. W 24 min. Berglund popisuje się znakomitą paradą po strzale Małeckiego. W trzeciej minucie doliczonego czasu, Berglund ponownie świetnie broni, tym razem uderzenie Kirma. Mike Dean doliczył, aż siedem minut do pierwszej części spotkania, co przyniosło szczęście Wiślakom, gdyż w szóstej minucie doliczonego czasu, Kirm strzela bramkę dla Wisły, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jirsaka. W 63 min. Małecki podaje piłkę do Meliksona, a ten strzałem po ziemi pozbawia Finów złudzeń. Gwóźdź do trumny Turku wbija w 68 min. Genkov, wykorzystując prostopadłe podanie Meliksona. "Biała Gwiazda" straciła po tym spotkaniu Branco i Cyzia, którzy doznali urazów. Żółtymi kartkami karani byli tylko piłkarze Wisły, Bunoza, Małecki i Cyzio. Piłkarzem meczu został Maor Melikson z krakowskiego zespołu. Maaskant obietnicy dotrzymał, a Wisła w kolejnej rundzie zmierzy się ze szwedzkim IFK Göteborg.

TPS Turku - Wisła Kraków  0-3  (0-1)


Drużyna Gabriela Kałuży coraz lepiej sobie radzi. Zaczęli grać ofensywny i widowiskowy futbol. Środek pomocy i skrzydła to najmocniejsze atuty Cracovii. Bramkarze i napastnicy grają co najwyżej poprawnie. Kuleje tylko obrona, więc Kałuża przenosi Polczaka na ławkę rezerwowych i linia defensywna Cracovii będzie słowacko-bałkańska.


W kolejnym wpisie pierwsze mecze juniorów i rezerw. Do grona trzech drużyn biorących udział w europejskich pucharach, dołącza Jagiellonia. Przedstawimy pary pierwszej kolejki Ekstraklasy, a także...

Na stadion przy ul. Kałuży powracają Bojarski, Ankowski, Księżyc, Świstak, Radwański i Szwajdych.

 

 

Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ
FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.