Ten manifest użytkownika Craxa fan przeczytało już 2302 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

Porażka w pierwszej połowie i zwycięstwo w drugiej. Tak można by było określić ostatnie ligowe spotkanie Cracovii. Słaba forma Trivunovica, który już drugi raz z rzędu został zmieniony w przerwie meczu. Reprezentant Bośni, po dość długich rozmowach z Kałużą, obiecał poprawę. Trivunovic będzie miał szansę na spełnienie swoich obietnic już w najbliższym spotkaniu z Polonią Warszawa. Wszak grający tam Gołębiewski prowadzi w klasyfikacji strzelców, a Smolarek ma największą ilość asyst. Zanim jednak zrelacjonujemy trzecią kolejkę, udamy się w trzy miejsca. Najpierw do Leverkusen, na spotkanie...

Bayer Leverkusen - Lech Poznań

Później odwiedzimy Paryż, przy okazji meczu...

Paris Saint-Germain - Wisła Kraków

A na końcu wracamy do kraju, a konkretniej do Chorzowa, na spotkanie...

Ruch Chorzów - Levski Sofia

Te trzy spotkania odbędą się w ramach eliminacji do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

16 sierpnia

Transfery

Śląsk Wrocław

Przybyli - Ringo z Muharraku za 400 tys.

Kontuzje

• Arkadiusz Radomski - naciągnięty mięsień uda (13 dni - 2 tyg.)

Nagrody

Marián Jarabica znalazł się w jedenastce drugiej kolejki.

19 sierpnia

UEFA Liga Europy

Czwarta runda kwalifikacyjna. Mecz pierwszy.

Leverkusen, BayArena

"Kolejorz" stoi przed arcytrudnym zadaniem, gdyż wywieźć z królestwa aspiryny korzystny rezultat, będzie bardzo ciężko. Bundesliga jeszcze nie wystartowała, ale "Aptekarze" zagrali już w pierwszej rundzie DFB-Pokal, gdzie gładko pokonali na wyjeździe Eintracht Trier [3-0]. Natomiast w najbliższą niedzielę mają ciężki wyjazd do Gelsenkirchen, gdzie zmierzą się z Schalke 04. Natomiast podopieczni Bakero odnotowali porażkę i zwycięstwo, zajmując obecnie dziewiątą pozycję w Ekstraklasie. Norweski sędzia Tom Henning Øvrebø rozpoczął zawody, których stawką jest awans do fazy grupowej tych rozgrywek. W 12 min. błąd popełnia Hyypiä. Ślusarski zabiera mu piłkę i uderza bez zastanowienia, ale Adler świetnie broni mocny strzał Lechity. W 27 min. Bayer wychodzi na prowadzenie po fantastycznej bramce Kießlinga, który wykorzystał dośrodkowanie Sama i strzelił gola głową z odległości piętnastu metrów. W 54 min. gospodarze strzelają juz drugą bramkę. Sam podaje do Renato Augusto, a ten mocnym uderzeniem nie daje szans Kotorowskiemu. W 63 min. Lech miał szansę na zdobycie kontaktowego gola, ale uderzenie Wilka wybronił Adler, a dobitka już była niecelna. W 67 min. Krivets znakomicie zagrywa prostopadłą piłkę do Ubiparipa, a młody Serb pokonuje Adlera uderzeniem w krótki róg. Żółte kartki w tym spotkaniu zobaczyli, Ballack z Bayeru i Kikut z Lecha. Piłkarzem spotkania został Renato Augosto z niemieckiej drużyny. Lech przegrał, ale dzięki bramce Ubiparipa, zachowuje spore szanse na awans.

Bayer Leverkusen - Lech Poznań  2-1  (1-0)

*   *   *

Paryż, Parc des Princes

Paryż, miasto romantyków i zakochanych. Zespół "Białej Gwiazdy" nie udał się jednak na randkę do stolicy Francji. Wisła pojechała tam po tęgie lanie, a przynajmniej tak spekulowano przed tym spotkaniem. PSG ugrali w Legue Une dwa remisy i zajmują dziewiątą pozycję, ale w niedzielę czeka na nich Girondins Bordeaux. Wisła zajmuje ósmą pozycję w polskiej Ekstraklasie. Arbitrem głównym tego spotkania jest Anglik Mike Jones. Kilka minut po pierwszym gwizdku, groźnej kontuzji doznał Cezary Wilk i Maaskant zmuszony był przeprowadzić pierwszą zmianę. Wisła grała w Paryżu jak równy z równym. W 35 min. wprowadzony za Wilka, Palijc, świetnie podaje do Meliksona, a ten technicznym uderzeniem zdobywa bramkę dla Krakowian. W 42 min, kontratak gospadarzy. Prawym skrzydłem pędzi Giuly. Francuz ostro dośrodkowuje, piłka odbija się od któregoś z obrońców Wisły. Do futbolówki dopada Erdinç i uderza z ostrego kąta, wyrównując stan spotkania. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Obie jedenastki wymieniały ciosy, ale nie stworzyły sobie żadnych sytuacji bramkowych. Żółtą kartkę zobaczył Maor Melikson z Wisły i również on został zawodnikiem spotkania. Wisła wywozi Bramkowy remis z Paryża, co jest fantastycznym rezultatem w kontekście rewanżu.

Paris Saint-Germain - Wisła Kraków  1-1  (1-1)

*   *   *

Chorzów, przy ul. Cichej

Ruch trafił w tej rundzie na zdecydowanie najłatwiejszego rywala, co nie znaczy, że Levski jest słabą drużyną. To jedna z najbardziej utytułowanych ekip z Bułgarii. Fornalik, przed tym meczem, zapowiedział, że Ruch będzie grał na zero z tyłu. Sedzią głównym tego sptkania jest Belg, pan Frank de Bleeckere. W 15 min. Olszar przedłuża głową podanie o bramkarza. Do piłki rusza Janoszka i po kilkumetrowym rajdzie oddaje strzał, który zostaje wybroniony przez Petrova. W 43 min. Straka dośrodkowuje z rzutu rożnego na długi słupek. Do piłki wyskakuje Olszar i uderza mocno głową powodując szał radości na Cichej. Ruch prowadzi do przerwy, a po przerwie "Niebiescy" bronią wyniku. W 71 min. Peskovic broni groźne uderzenie Dimova. W 78 min. ponownie Dimov i znowu kapitalnie Peskovic. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, z rzutu rożnego zagrywa Gadzhev. Do piłki wyskakuje Dimitrov i uderza mocno z odległości trzech metrów. Peskovic wyciąga się jak długi i piąstkuje piłkę do boku, gdzie wybija ją z linii bramkowej, Stawarczyk. W końcówce było bardzo gorąco, ale Chorzowianie odnoszą skromne zwycięstwo nad Bułgarami. Lekkiego urazu w tym spotkaniu doznał Derbich, a piłkarzem meczu został Gabor Straka z Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów - Levski Sofia  1-0  (1-0)

20 sierpnia

U-18

Kraków, przy ul. Józefa Kałuży - 18 widzów

Cracovia Kraków U-18 - ŁKS Łódzź U-18  1-4  (1-2)

Bramki - Kostrzewa (Cracovia) - Tomczyk [2], Góra (samobójcza), Kaczmarek (ŁKS)

Żółte kartki - Kaciczak (Cracovia) - Grzesiak, Żukowski, Kaciczak, Kosowski (ŁKS)

Sędzia - Marek Karkut (Warszawa)

Piłkarz meczu - Dawid Tomczyk (ŁKS Łódź U-18)  [8,8]

Ekstraklasa 3 kolejka

Godz. 17:45

Górnik Zabrze - Polonia Bytom  2-2  (1-1)

Zabrze, im. Ernesta Pohla - 12500 widzów

Sędzia - Paweł Gil (Lublin)  [8]

Bramki

0-1 Grzegorz Podstawek'22

Matawu podaje w tempo do Podstawka, który po krótkim rajdzie wyprowadza Bytomian na prowadzenie.

1-1 Tomasz Zahorski'32

Gasparik centruje piłkę w pole karne. Tam przejmuje ją Hanek, obrońca Polonii, ale futbolówkę zabiera mu Zahorski i strzela bramkę.

2-1 Tomasz Zahorski'71

Rzut wolny dla zabrzan wykonuje Pietrzak. Kieruje piłkę na krótki róg, wprost na głowę Zahorskiego, który strzela swoją drugą bramkę.

2-2 Grzegorz Podstawek'87

Fatalnie wznawia grę bramkarz Zabrzan, Stachowiak. Piłkę przejmuję Kobylik i podaje prostopadle do Podstawka, który bez problemów doprowadza do wyrównania.

Piłkarz meczu - Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze)  [8,8]

Godz. 20:00

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok  0-4  (0-3)

Warszawa - Stadion Wojska Polskiego - 20739 widzów

Sędzia - Włodzimierz Bartos (Łódź)  [9]

Bramki

0-1 Andrius Skerla'2

Rzut wolny dla Jagielloni. Z prawej strony dośrodkowuje Lato, a Skerla sięga piłki głową i wyprowadza "Jagę" na prowadzenie.

0-2 Jarosław Lato'6

Kontratak Jagielloni. Frankowski pędzi środkiem boiska i zagrywa piłkę na lewo do Laty, który strzela bramkę.

0-3 Jarosław Lato'21

Frankowski zbiega z piłką na prawe skrzydło i dośrodkowuje na długi słupek, a tam jest Lato, który strzela bramkę z kilku metrów.

0-4 Tomasz Frankowski'72

Niefortunna interwencja Rybusia we własnym polu karnym i Frankowski dobija "Wojskowych".

Sędzia - Paweł Raczkowski (Warszawa)  [9]

Diakhate [2] (Diakhate otrzymuje w 83 min. drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko. Arka w osłabieniu)

Czerwone kartki

Szmatiuk  (w 61 min., Smatiuk fauluje będącego na pozycji strzeleckiej Sernasa i pan Raczkowski wyrzuca z boiska zawodnika Arki), Diakhate (W 83 min. Konsekwencja dwóch żółtych kartek i Arka kończy mecz w dziewiątkę)

Piłkarz meczu - Emil Noll (Arka Gdynia)  [7,3]

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

Godz. 17:00

Korona Kielce - Lechia Gdańsk  1-0  (1-0)

Kielce, Arena Kielce - 10886 widzów

Sędzia - Marcin Borski (Warszawa)  [9]

Bramki

1-0 Andrzej Niedzielan'37 (rzut karny)

Po rzucie rożnym dla Kielczan, Szymanek fauluje któregoś z zawodników Korony we własnym polu karnym. Niedzielan pewnie egzekwuje jedenastkę.

Kozans, Deleu, Andriuskevicius, Szymanek, Surma (Lechia)

Piłkarz meczu - Paweł Golański (Korona Kielce)  [7,3]

Godz. 17:45

Cracovia Kraków - Polonia Warszawa

Kraków, przy ul. Józefa Kałuży - 4705 widzów

Sucho 25ºC

Sędzia - Mirosław Górecki (Katowice)  [8]

Wyjściowy skład - Kaczmarek - Struna, Jarabica, Trivunovic, Puzigaca - Szeliga, Giza, Klich, Sacha, Suvorov - Betoligar.

Ławka rezerwowych - Gąsiński, Sasin, Suart, Dudzic, Łuczak, Goliński, Krzywicki.

Nieobecni - Radomski, Ntibazonkiza (kontuzje).

Polonia Warszawa

Wyjściowy skład - Przyrowski - Mynár, Brzyski, Pietrasiak, Kokoszka - Andreu, Bruno, Mierzejewski, Sadlok - Gołębiewski, Smolarek.

Ławka rezerwowych - Gliwa, Rachwał, Gliński, Teodorczyk, Kokosiński, Jaroń, Piątek.

Nieobecni - Trałka, Gancarczyk, Sobiech (kontuzje), Onyszko (nieprzygotowany do gry).

Moi zawodnicy wychodzą na boisko uśmiechnięci i pewni siebie. Mam dobre przeczucia i wiem, że zagrają dobrze. Pod nieobecność Radomskiego, opaskę kapitańską przejmie Giza.

1 min. Akcja Polonii. Gołębiewski urywa się obrońcom i oddaje strzał, który zostaje pewnie obroniony przez Kaczmarka.

7 min. Akcja Cracovii. Suvorov schodzi do środka na pełnej szybkości. Mołdawianin oddaje strzał, ale minimalnie pudłuje.

10 min. Gołębiewski (Polonia) ukarany żółtą kartką.

11 min. Suvorov (Cracovia) ukarany żółtą kartką.

13 min. Akcja Polonii. Odrobinę niecelny strzał Mierzejewskiego.

18 min. Akcja Cracovii. Giza fantastycznie podaje prostopadłą piłkę do Betoligara, a ten strzela swoją pierwszą bramkę dla "Pasów".

1-0 Misdongarde Betoligar'18

20 min. Akcja Cracovii. Błąd obrońców Polonii. Kokoszka podaje do Pietrasiaka, nie widząc, że podanie przecina Suvorov, który pokonuje zaskoczonego Przyrowskiego.

2-0 Alexandru Suvorov'20

36 min . Brzyski (Polonia) ukarany żółtą kartką.

37 min. Akcja Cracovii. Szeliga zagrywa prostopadłą piłkę do wbiegającego Suvorova, jednak jego uderzenie broni z trudem Przyrowski.

39 min. Akcja Polonii. Zablokowany strzał Sadloka.

42 min. Akcja Polonii. Mierzejewski centruje ostrą piłkę w pole karne Cracovii. Ta odbija się od Trivunovica i trafia pod nogi Gołębiewskiego, który uderza, ale wysoko nad poprzeczką.

45+1 min. Rzut rożny dla Polonii. Mierzejewski dośrodkowuje z lewej strony boiska. Piłka ląduje na krótkim słupku, gdzie jest Pietrasiak, który uderza z główki. Piłka odbija się od poprzeczki i ląduję między zawodnikami obu drużyn. Gwizdek sędziego. Mirosław Górecki wskazuje na jedenasty metr i na Klicha jako winowajcę przy tym zdarzeniu. Jak się później okazało to była błędna decyzja arbitra. Pietrasiak wykonuje rzut karny. Kaczmarek wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał wybronić tego karnego.

2-1 Dariusz Pietrasiak'45+1 (rzut karny)

Bramka do szatni, którą straciliśmy przez złą decyzję sędziego podcięła skrzydła moim zawodnikom. Mimo korzystnego rezultatu, mam złe przeczucia. W drużynie Polonii jednej zmiany dokonuje Theo Bos. W drugiej połowie nie wystąpi już Andreu. Zamiast niego wejdzie Damian Jaroń.

48 min. Akcja Polonii. Pietrasiak wybija piłkę z własnego pola karnego. Do piłki dopada Bruno i ogrywając Trivunovica, ma już przed sobą tylko Kaczmarka, którego bez problemu pokonuje.

2-2 Bruno'48

55 min. Rzut rożny dla Polonii. Z lewej strony dośrodkowuje Mierzejewski. Piłka spada pod nogi Sadloka, a ten strzela bramkę z najbliższej odległości.

2-3 Maciej Sadlok'55

57 min. Suvorov (Cracovia) ogląda drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko. Cracovia osłabiona.

71 min. Rzut wolny dla Polonii. Mierzejewski wrzuca piłkę w pole karne Cracovii, wprost na głowę Smolarka, który mocnym uderzeniem podwyższa rezultat spotkania.

2-4 Euzebiusz Smolarek'71

77 min. Zmiana w Cracovii. Boisko opuszcza Struna, a za niego wchodzi Sasin.

79 min. Akcja Polonii. Bruno zagrywa piłkę na lewą stronę do Mierzejewskiego. Ten uderza, a Kaczmarek piąstkuje piłkę na rzut rożny.

79 min. Dwie zmiany w Polonii. Boisko opuszczają Pietrasiak i Bruno, a wchodzą za nich, Rachwał i Piątek.

82 min. Smolarek (Polonia) ukarany żółtą kartką.

82 min. Zmiana w Cracovii. Boisko opuszcza Puzigaca, a za niego wchodzi Suart.

85 min. Akcja Cracovii. Sasin dośrodkowuje na krótki słupek. Do piłki podbiega Klich i strzałem głową w krótki róg, pokonuje Przyrowskiego.

3-4 Mateusz Klich'85

88 min. Zmiana w Cracovii. Boisko opuszcza Giza, a za niego wchodzi Łuczak.

90 min. Akcja Polonii. Niecelne uderzenie, z ostrego kąta, Mierzejewskiego.

90+1 min. Akcja Cracovii. Łuczak podaje świetną prostopadłą piłkę do Betoligara, który minimalnie pudłuje, marnując dobrą okazję do wyrównania.

Obie jedenastki stworzyły świetne widowisko, jednak to Polonia wyjeżdża z Krakowa z kompletem punktów. Cracovia rozegrała świetną partię w pierwszej połowie. Niestety, bramka do szatni, podcięła skrzydła chłopakom. Później jeszcze strata Suvorova przelała czarę goryczy. Chłopcy przebudzili się w ostatnim kwadransie i strzelili bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie gry Betoligar zmarnował świetną sytację na wyrównanie. To był trzeci fatalny występ Trivunovica, więc Bośniak odpocznie sobie od pierwszego składu. Za niego wskoczy Wasiluk, gdyż prezentuje on się w miarę poprawnie. Ja ze swojej strony mam olbrzymi żal do arbitra, pana Góreckiego.

Piłkarz meczu - Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)  [8,7]

Cracovia Kraków - Polonia Warszawa  3-4  (2-1)

22 sierpnia

Transfery

GKS Bełchatów

Przybyli - Ekene Emigo z Enyimby za 65 tys.

Kontuzje

• Bruno Żołądź (rezerwy) - stłuczone udo (5 dni - 8 dni)

Młoda Ekstraklasa

Zabrze, im. Ernesta Pohla - 134 widzów

Górnik Zabrze II - Cracovia Kraków II  1-1  (1-0)

Bramki - Łysiak (Górnik) - Szołtysek (samobójcza) (Cracovia)

Żółte kartki - Szołtysek (Górnik) - Mierzejewski (Cracovia)

Kontuzje - Rabiej (Górnik)

Sędzia - Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Piłkarz meczu - Milos Kosanovic (Cracovia Kraków II)  [7,6]

Godz. 14:45

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów  4-0  (2-0)

Wrocław, Stadion Piłkarski "Oporowska" - 8346 widzów

Sędzia - Paweł Pskit (Łódź)  [9]

Bramki

1-0 Sebastian Dudek'28

Rajd Sotirovica przez pół boiska. Serb dobiega do linii końcowej boiska i zagrywa do wbiegającego Dudka, który lekkim strzałem otwiera wynik spotkania.

2-0 Vuk Sotirovic'36

Tym razem to Dudek obsługuje prostopadłym podaniem Sotirovica, a ten strzela bramkę w swoim stylu. Mocno i w długi róg.

3-0 Waldemar Sobota'62

Kolejny rajd Sotirovica zakończony wrzutką w pole karne. Nykiel źle przyjmuje piłkę, która trafia pod nogi Soboty i Peskovic trzeci raz wyciąga piłkę z siatki.

4-0 Sebastian dudek'73

Dudek zaczął, Dudek skończył. Tym razem wykorzystał wrzutkę Ringo po pośrednim rzucie wolnym.

Łukasiewicz, Wołczek (Śląsk) - Jakubowski (Ruch)

Kontuzje

Jakubowski (Ruch)

Piłkarz meczu - Sebastian Dudek (Śląsk Wrocław)  [9,5]

Godz. 15:00

Wisła Kraków - GKS Bełchatów  1-0  (1-0)

Kraków, Suche Stawy - 5885 widzów

Sędzia - Dawid Piasecki (Słupsk)  [7]

Bramki

1-0 Nourdin Boukhari'18

Kombinacyjna akcja Wisły. Po kilku podaniach w środku pola, piłka trafia na lewe skrzydło do Paljica, który podaje po ziemi do wbiegającego Boukhari'ego. Marokańczyk, bez najmniejszych problemów strzela, jak się później okazuje, zwycięską bramkę dla Wisły.

Chávez (Wisła) - Popek (GKS)

Piłkarz meczu - Dragan Paljic (Wisła Kraków)  [7,7]

Godz. 17:00

Zagłębie Lubin - Lech Poznań  4-0  (1-0)

Lubin, Dialog Arena - 8281 widzów

Sędzia - Hubert Siejewicz (Białystok)  [8]

Bramki

1-0 Piotr Malinowski'16

Prawym skrzydłem pędzi Wilczek. Dośrodkowuje głęboko na wbiegającego Malinowskiego, który uderzeniem z powietrza umieszcza piłkę w siatce.

2-0 Mariusz Ujek'57

Przepiękna bramka w Lubinie. "Miedziowi" rozgrywają sobie piłkę w środkowej części boiska. Osmanagic podaje do Ujka, a ten widząc wysuniętego Kasprzika uderza z trzydziestu pieciu metrów, zdobywając piękną bramkę.

3-0 Dusan Djokic'75

Nieporozumienie Arboledy i Djurdjevica wykorzystuje Djokic, który bez skrupułów ładuje piłkę w siatce. Poznaniacy myślami są chyba w rewanżowym spotkaniu z Bayerem Leverkusen.

4-0 Szymon Kapias'90+6

Rzut wolny dla Zagłębia. Z lewej strony piłkę wrzuca Malinowski, a Kapias strzałem głową, dokonuje dzieła zniszczenia.

Traore (w 21 min. Traore po wejściu wślizgiem, od tyłu, na nogi Wojtkowiaka, zostaje usunięty z boiska. Mimo osłabienia, Lubinianie wygrywają pewnie i zasłużenie)

Piłkarz meczu - Piotr Malinowski (Zagłębie Lubin)  [8,8]

Podsumowanie 3 kolejki

Oj działo się w tej trzeciej kolejce, działo, a nawet, jakby to określił słynny trener Zacharow, "się armaciło i to strasznie". Najpierw jednak porcja statystyk, czyli łyk działań matematycznych. W ośmiu spotkaniach trzeciej kolejki padło 25 goli, czyli 3,12 bramki na mecz. Sędziowie pokazywali żółty kartonik 18 razy, co daje 2,25 żółtej kartki, na spotkanie. Czerwone kartki, w tej kolejce, zobaczyło czterech zawodników. Arbitrzy również dwukrotnie wskazywali na "wapno" i dwukrotnie rzuty karne zostały wykorzystane. Osiem spotkań trzeciej kolejki Ekstraklasy obejrzało łącznie 74342 widzów, co daje 9292,75 widzów na mecz. Więcej bramek niż żółtych kartek, definiuje atrakcyjność sportową tej kolejki.

Czterokrotnie zwyciężali gospodarze, padły dwa remisy i dwukrotnie goście wracali do domu w dobrych humorach. W trzeciej kolejce padło też kilka sensacyjnych wyników. Jagiellonia zwycięża na Łazienkowskiej różnicą czterech bramek. Probierz wziął sobie chyba do serca uwagi prezesów i wziął się do pracy, zapominając o niepowodzeniu w Lidze Europejskiej. Natomiast "Kolejorz" zagrał w Lubinie radosny football, co zakończyło się potężnym laniem od solidnego Zagłębia. Jeżeli Lech w najbliższy czwartek nie awansuje do fazy grupowej Ligi Europejskiej, hiszpański szkoleniowiec może mieć kłopoty. Kłopoty może też mieć Kałuża, jak nie zacznie wygrywać ze swoją Cracovią. Kibice już mają dość tych hokejowych porażek. W derbach Śląska sprawiedliwy remis po kabarecie obrońców  i bramkarzy obu jedenastek. Remis również w Gdyni, gdzie Arka, po raz kolejny zagrała ambitnie i do końca, wywalczając jeden cenny punkt. Kolejna niespodzianka to skromne zwycięstwo Korony, nad dobrze spisującą się Lechią. Pomimo problemów dotyczących przejęcia klubu, Kielczanie walczą dzielnie o każdy punkt. Śląsk zaczyna się zbroić za zarobione pieniądze i nie spuszcza z tonu jeżeli chodzi o ligową rywalizację. Potężne manto jakie sprawili Ruchowi, umacnia Wrocławian na szczycie ligowej tabeli. Wisła, standardowo po najmniejszej linii oporu, zwycięża z Bełchatowem, ale w czwartek czeka ich niezwykle ważny mecz z PSG, więc Maaskant stara się rozsądnie rozkładać siły.

W tabeli prowadzi Śląsk z kompletem dziewięciu punktów, a tuż za nimi plasuje się Polonia Warszawa, która ma gorszą różnicę bramek. W strefie spadkowej dwie ekipy ze Śląska, Górnik i Polonia Bytom. W Pierwszej Lidze po pięciu kolejkach prowadzi Ruch Radzionków przed Flotą Świnoujście. Tabelę zamykają, Dolcan Ząbki, KSZO Ostrowiec Św., Odra Wodzisław i Warta Poznań.

3 kolejka, tabela

W klasyfikacji strzelców przewodzi Vuk Sotirovic ze Śląska Wrocław z czterema trafieniami, a na dugiej pozycji jest Daniel Gołębiewski z Polonii Warszawa, który strzelił trzy bramki.

A tak prezentuje się zestaw par czwartej kolejki polskiej Ekstraklasy.

(7) GKS Bełchatów - Arka Gdynia (12)

(9) Jagiellonia Białystok - Korona Kielce (10)

(6) Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (15)

(16) Polonia Bytom - Cracovia Kraków (14)

(13) Ruch Chorzów - Legia Warszawa (8)

(4) Widzew Łódź - Zagłębie Lubin (3)

(11) Lech Poznań - Śląsk Wrocław (1)

(2) Polonia Warszawa - Wisła Kraków (5)

Ciekawie zapowiada nam sie ta kolejka. Spotkanie Lecha ze Śląskiem pokaże prawdziwą siłę Wrocławian, gdyż "Kolejorz" może być podmęczony czwartkowym meczem z "Aptekarzami". Mecz w Łodzi to spotkanie dwóch drużyn, które nieoczekiwanie plasują się w czołówce Ekstraklasy. Na deser holenderski pojedynek "Czarnych Koszul" z "Białą Gwiazdą".

Ma nad czym myśleć Kałuża w tym tygodniu. Polonia Bytom to drużyna, którą trzeba ograć i zakończyć sierpień zwycięstwem. Jeden zdobyty punkt w trzech spotkaniach i czternasta pozycja, to wynik poniżej oczekiwań. Mamy niepowtarzalną szansę oglądać więcej niż jedną drużynę w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Czy to się jednak uda... ?