Blog użytkownika caddoc przeczytało już 4011 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

Ostatnie publikacje

Po powrocie z urlopu zostałem mile zaskoczony przez zarząd. Po ustaleniu, że naszym celem powinien być awans do Ligi Europejskiej dostałem dosyć pokaźny budżet, dzięki czemu mogłem wzmocnić skład Les Verts. Kilka dni później otrzymałem propozycję nowego kontraktu, którą zaakceptowałem. Z zapałem zabrałem się za transfery i przygotowanie mojej drużyny do sezonu. Co zaoowocowało aż 28 transferami, w tym 5 do klubu. Niewątpliwie hitem tego okienka było sprowadzenie Bony’ego Wilfrieda na zasadzie wymiany, która wyniosła AS Saint- Etienne £4,200,000 plus w odwrotną stronę podążył, niezadowolony z roli rezerwowego, Lynel Kitambala. Wcześniej do klubu dołączył Karim Ait Fana za kwotę £3,900,000, Yaya Sanogo przyszedł za darmo, po wygaśnięciu kontraktu z drużyną AJ Auxerre oraz wzmocnił nas Lucas Andersen z duńskiego Aalborg Boldspilklub za £400,000. Następnym zawodnikiem, który dołączył do klubu został Laurentiu Branescu, czyli bardzo utalentowany bramkarz z drużyny Juventusu Turyn. Na ten transfer zostało przeznaczone £1,300,000. Łącznie wydaliśmy £9,800,000. Dodatkowo z wypożyczenia wrócił szwajcar Gelson Fernandes, który znalazł uznanie w moich oczach i dołączył do kolegów z pierwszego zespołu. W międzyczasie niestety musieliśmy się rozstać z naszym filarem ofensywy w poprzednim sezonie czyli Aubameyangiem. Juventusowi bardzo zalezało na sprowadzeniu Gambijczyka, gdyż za ten transfer ASSE otrzymało aż £12,000,000 z czego £7,000,000 zostało rozłożone na 24 raty. Kibice byli rozczarowani sprzedażą gwiazdy naszego zespołu, ale ta oferta była zbyt dobra by ją odrzucić. Oprócz Gambijczyka w letnim okienku transferowym odeszło 22 piłkarzy, z którymi pożegnałem się bez żalu. Za wszystkie transfery z klubu, łącznie wpłynęło do kasy aż £27,000,000. Media widziały nas na 6 miejscu, czyli tak jak w poprpzednim sezonie.

5.08.2012 Czyli dzień, na który czekali wszyscy fani drużyny ASSE. Pierwszy mecz sezonu ligowego zagramy z drużyną FC Lorient. W tamtym sezonie na Stade Yves Allainmat rozgromiliśmy ekipę gospodarzy, aż 5:1. Obecnie po dużej przebudowie drużyny zwycięstwo będzie bardzo dobrym wynikiem na początek i pozwoli im uwierzyć w siebie.

5.08.2012 FC Lorient – AS Saint- Etienne 1:3 (1:1)
14’ 1:0 Ismael Traore (Mathieu Coutadeur)
37’ 1:1 Bony Wilfried (Nathan Sinkala)
65’ 1:2 Karim Ait Fana (Lucas Andersen)
85’ 1:3 Bony Wilfried (Diego Suarez)

Składy i oceny pomeczowe.

Zawodnik meczu- Bony Wilfried, nowy nabytek gości pokazał się w tym meczu z dobrej strony, strzelając wspaniałą bramkę, która całkowicie zmieniła nastroje zawodników schodzących do szatni po 45 minutach gry. W 85 minucie meczu zdobył swojego drugiego gola i przypieczętował zwycięstwo AS Saint- Etienne.

Nasza gra w tym meczu nie zachwyciła, a do otrzymania czerwonej kartki przez przeciwnika, byliśmy drużyną slabszą. Na pewno cieszy to, że nowi zawodnicy rozegrali fajne zawody, z kolei bardzo słaby mecz zagrał skrzydłowy Max Gradel.

11.08.2012 Naszym pierwszym przeciwnikiem przed własną publicznością będzie Dijon FCO. Apetyty fanów zostały rozbudzone zwycięstwem na inaugurację z drużyną Lorient. Mecz z 17 drużyną poprzedniego sezonu ma być spacerkiem i łatwymi trzema punktami.

Zawodnik meczu- Kara, czyli najbardziej obiecujący zawodnik sezonu 2011/2012, był pewnym punktem swojej drużyny, będąc przeszkodą niemalże nie do przejścia dla zawodników gości.

Dominowaliśmy, ale bardzo słaba postawa w ofensywie, spowodowała, że nie potrafiliśmy zatrzymać trzech punktów na Stade Geoffroy Guichard. Skrzydłowi zaliczyli mnóstwo strat i nie stanowili żadnego zagrożenia pod bramką rywali, a Bony Wilfried zmarnował wiele sytuacji bramkowych w 1 połowie, w drugiej był kompletnie niewidoczny. Dużego pecha miał Diego Suarez, który trzykrotnie uderzył z dystansu w poprzeczkę.

14.08.2012 Wielki cios dla naszej drużyny, podczas treningu Nathan Sinkala złamał nogę, przewidywany czas leczenia kontuzji- 5 miesięcy.

19.08.2012 Gramy z Les Dogues na wyjeździe, to będzie pierwszy poważny sprawdzian w tym sezonie. LOSC Lille zajęło w poprzednim sezonie 5 miejsce, jeden punkt za nami. W letnim okienku transferowym wymienili środek obrony- do Arsenalu odszedł Marko Basa(£4.5mln), a do Sevilli odszedł Aurelien Chedjou(£5,5mln). W zamian do klubu dołączył Mapou Yanga Mbiwa z Montpellier Herault SC(£5,75mln), atak wzmocnił Maruane Chamakh(wypożyczenie £850tys.).

19.08.2012 LOSC Lille Metropole – AS Saint- Etienne 1:3 (1:1)
16’ 1:0 Dimitri Payet (Florent Balmont)
45+2’ 1:1 Kara (Diego Suarez)
58’ 1:2 Diego Suarez
88’ 1:3 Kara (Diego Suarez)

Zawodnik meczu- Kara, strzelec dwóch goli po rzutach rożnych. Wiele razy ratował naszą drużynę przed strata gola w tym meczu.

Mecz w pierwszej połowie bardzo wyrównany, w drugiej połowie to my byliśmy drużyną lepszą i groźniej atakowaliśmy. Świetny mecz rozegrał Diego Suarez, autor gola i dwóch asyst. Po raz kolejny bardzo słabo nasza prawa strona w ofensywie. Postanowiłem wzmocnić nasze prawe skrzydło. Również trochę zawiódł Bony Wilfried.

- Cześć Marcel, nasi scouci mają kogoś wartościowego na prawe skrzydło?
- Wszyscy z nich są zgodni, że olbrzymim wzmocnienie byłoby sprowadzenie Ryada Boudebouza z tegorocznego spadkowicza, FC Sochaux.
- Racja, świetny zawodnik, już w poprzednim sezonie wpadł mi w oko, ale łatwo go nie będzie zakupić. Ile trzeba by było za niego zapłacić?
- Mówi się o 8 może 10 milionach euro.
- Cholera to o 8 czy 10, bo to ma jednak różnice.
- Osiem powinno wystarczyć, by go wyciągnąc z tamtego bagna, dalej nie rozumiem jak mając takich zawodników jak Boudebouz czy Martin oni spadli z ligi. Tyle, że jest jeden problem odnośnie jego.
- Jaki?
- O niego będzie walczyć wiele klubów, w sezonie 2011/2012 zaprezentował się naprawdę korzystnie.
- Z kim będziemy musieli o niego rywalizować?
- Z tych poważniejszych kandydatów to zainteresowane nim jest FC Porto, Spartak Moskwa, Lazio Rzym, Lokomotiv Moskwa i West Ham.
- Ciężko będzie. Jakieś alternatywy w razie jakby ten transfer nie wypalił?
- Sidney Sam, Niemiec z Bayeru Leverkusen, 23 lata, szybki, dobry drybling, błyskotliwy. Poza tym ma świetny strzał z dystansu. Jego byłoby znacznie łatwiej zakupić, jest na liście transferowej i Aptekarze chcą za niego otrzymać £3.4mln.
- Musimy mu się bliżej przyjrzeć. Zajmij się tym. Ja spróbuję sprowadzić Boudebouza. To narazie wszystko.
- Już się robi szefie.

21.08.2012 Rozmowy z Ryadem Boudebouzem zakończyły się fiaskiem, Algierczyk wybrał ofertę West Hamu.

23.08.2012 Mecz czwartej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Zmierzymy się z Dinamo Mińsk, na stadionie imienia Darida Kuncewszczyna w Mińsku. Wyprawa na Białoruś wcale nie musi zakończyć się łatwym zwycięstwem.

23.08.2012 Dinamo Mińsk – AS Saint- Etienne 1:1 (1:0)
42’ 1:0 Nikolay Osipovich (Stephane Kingue)
77’ 1:1 Bony Wilfried (Josuha Guilavogui)

Zawodnik meczu- Bony Wilfried, najbardziej aktywny w ataku, gola strzelił dosyć przypadkowo, ale był zdeterminowany by zmienić losy tego meczu.

Słaby mecz w naszym wykonaniu, minimalna przewaga naszej drużyny, prawy skrzydłowy potrzebny natychmiast. Karim Ait Fana również się nie popisał w tym meczu. Czas zacząć rozmowy z Leverkusen o Sidney Samie.

24.08.2012 Do naszego składu dochodzi Sidney Sam, były już zawodnik Bayeru Leverkusen, za £3,400,000.

26.08.2012 O godzinie 17:00 na Stade Geoffroy Guichard będziemy podejmować drużynę AS Nancy Lorraine. Drużyna ta póki co gra bardzo dobrze, czego odzwierciedleniem są remisy z OM i PSG oraz zwycięstwo z SC Bastią na inaugurację rozgrywek. Ja nie wyobrażam sobie natomiast byśmy przed własną publicznością uzyskali wynik inny niż zwycięstwo z 16 drużyną poprzedniego sezonu.

26.08.2012 AS Saint- Etienne – AS Nancy Lorraine 2:0 (1:0)
24’ 1:0 Aleksandar Lazevski (sam.)
43’ 2:0 Kara (Karim Ait Fana)

Zawodnik meczu-  Kara, Senegalczyk nie pozwalał na dużo ofensywie gości w swojej stefie boiska, strzelił gola na 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po raz udowadnia, że jest kluczowym zawodnikiem drużyny gospodarzy.

Gra wyglądała w porządku, aż do czerwonej kartki Guilavogui. Później incjatywę przejęło Nancy, ale na szczęście udało nam się utrzymać bezpieczne prowadzenie. Martwi po raz kolejny brak goli ze strony moich napastników. Niezły debiu zaliczył Sidney Sam, wielokrotnie stwarzając zagrożenie pod bramką rywali.

30.08.2012 Drugi mecz czwartej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej, rewanż z Dinamo Mińsk na naszym stadionie, tym razem musimy wygrać i pokazać, że nie powinno być wątpliwości kto jest lepszą drużyną.

30.08.2012 AS Saint- Etienne – Dinamo Mińsk 2:0 (1:0)
45+2’ 1:0 Bony Wilfried (Max Gradel)
84’ 2:0 Kara (Karim Ait Fana)

Zawodnik meczu- Kara, ponownie ten środkowy obrońca, dopuszczał jedynie do nielicznych prób z dystansu, kolejny gol głową po rzucie rożnym.

Zdecydowanie lepszy występ niż w pierwszym meczu z drużyną ze wschodu Europy. Bony Wilfried w końcu się przełamał, strzelając gola głową po rzucie wolnym wykonanym przez Maxa Gradela. Po raz kolejny słabo Mbaye Niang i po raz kolejny czerwoną kartkę dostał Josuha Guilavogui. Młody Francuz poniósł dotkliwe konsekwencje finansowe za bezmyślny faul.

Zawodnik miesiąca ASSE- Kara, ten środkowy obrońca zaliczył bardzo dobry miesiąc, strzelając 4 gole w 6 meczach, świetny w defensywie, szalenie groźny w ofensywie podczas jego wypadów pod bramkę przeciwnika na stałe fragmenty gry.

Po losowaniu grup Ligi Europejskiej oprócz nas w grupie G znalazł się Tottenham, Lech Poznań oraz Budapest Honved FC. Awans powinniśmy wywalczyć bez większych problemów, natomiast o pierwsze miejsce będzie niesamowicie trudno.

Wraz z pierwszym dniem września, zakończyło się okienko transferowe. Nie udało mi się jedynie zrealizować transferu Ryada Boudebouza. Olbrzymim sukcesem jest zatrzymanie Senegalczyka Kara i młodego Chorwata Sime Vrsaljko. Za obu zawodników wpłynęły ciekawe oferty, jednak postanowiłem je odrzucić, a sami zawodnicy, nie protestowali. Za transfery do klubu zapłaciliśmy £13,2mln. Z klubu odeszli zawodnicy za łączną kwotę £27mln.

2.09.2012 Tego dnia zmierzymy się z AJ Auxerre na Stade de I’Abbe- Deschamps. Póki co drużyna gospodarzy zgromadziła 6 punktów w 4 meczach, zwyciężając z PSG na wyjeździe. Nie można ich lekceważyć.

2.09.2012 AJ Auxerre – AS Saint- Etienne  1:2 (1:1)
14’ 0:1 Bony Wilfried (Sime Vrsaljko)
28’ 1:1 Stephane Ruffier (sam.)
71’ 1:2 Bony Wilfried (Karim Ait Fana)

Zawodnik meczu- Bony Wilfried, Iworyjczyk strzelił dwie bramki i był jasnym punktem słabo grającego dzisiaj ASSE.

AJ Auxerre na szczęście nie wykorzystało naszego gorszego dnia, zwycięstwo zawdzięczamy głównie fatalnej skuteczności gospodarzy, którzy nawet nie potrafili wykorzystać rzutu karnego (Stephane Ruffier obronił). Kolejny fatalny mecz w wykonaniu Mbaye Nianga, jego zmiennik Yaya Sanogo, wiele lepiej nie zagrał.

15.09.2012 Przyszedł czas na podjęcie na naszym stadionie beniaminka i pierwszego kandydata do spadku, drużynę En Avant De Guingamp. Zawodnicy jednokrotnego mistrza Francji, zaczęli od zwycięstwa z Caen, ale potem było już tylko gorzej. Porażki z Montpellier, OM i PSG kolejno 1-2, 0-3 i 0-3 oraz remis 1-1 z Bastią na pewno nie napawają kibiców przyjezdnych optymizmem.

15.09.2012 AS Saint- Etienne – En Avant De Guingamp 5:1 (2:0)
24’ 1:0 Bony Wilfried (Diego Suarez)
41’ 2:0 Bony Wilfried (Kara)
48’ 3:0 Bony Wilfried (Diego Suarez)
61’ 3:1 Mustapha Yatabare (Lionel Mathis)
64’ 4:1 Lucas Andersen (Diego Suarez)
70’ 5:1 Lucas Andersen (Jonathan Brison)

Składy I oceny pomeczowe.

Zawodnik meczu- Bony Wilfried, strzelec trzech bramek, świetne zawody w jego wykonaniu, takich występów po nim oczekiwałem gdy sprowadzałem go do drużyny.

Świetny występ przed własną publicznością, kompletna deklasacja. Chwilowe rozprężenie w szeregach defensywy sprytnie wykorzystali goście, ale nie było mowy o wyniku innym niż 3 punkty. Genialne zawody w wykonaniu Diego Suareza i Lucasa Andersena, teatr trzech aktorów.

20.09.2012 Pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Europejskiej przed nami. Zmierzymy się z węgierskim Budapest Honved FC. Zagramy na Stade Geoffroy Guichard. Inny wynik niż 3 punkty nie wchodzi w grę.

20.09.2012 AS Saint- Etienne – Honved 3:0 (0:0)
58’ 1:0 Bony Wilfried (Lucas Andersen)
81’ 2:0 Bony Wilfried (Karim Ait Fana)
84’ 3:0 Bony Wilfried (Gelson Fernandes)

Zawodnik meczu- Bony Wilfried, kolejny hat-trick w wykonaniu bardzo utalentowanego byłego zawodnika Vitesse. Pokazał kolegom ze swojego zespołu jak powinno się strzelać na bramkę przeciwnika.

Nam strzelać (celnie) nie kazano tak mogłaby być zatytuowana pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy. Mnóstwo zmarnowanych sytuacji, na szczęście po ostrej rozmowie w szatni, Bony Wilfried ustrzelił trzy gole w drugiej części meczu.

Drugi mecz w grupie G zakończył się wynikiem Tottenham – Lech 4:0.

23.09.2012 Z Bony’m Wilfriedem w obecnej formie i tak fatalnie spisującym się FC Nantes(5 porażek i remis), na Stade Louis Fonteneau jedziemy tylko i wyłącznie po 3 punkty. Każda strata punktów będzie fatalnym wynikiem.

25’ 0:1 Bony Wilfried (Diego Suarez)
33’ 0:2 Bony Wilfried (Diego Suarez)
40’ 0:3 Bony Wilfried (Karim Ait Fana)
45+2‘ 1:3 Damien Le Tallec (Vincent Bessat)
50‘ 1:4 Bony Wilfried (Sidney Sam)

Zawodnik meczu- Bony Wilfried, niesamowity mecz w wykonaniu Iworyczyka, który jest w wybornej formie (13 bramek w ostatnich 5 meczach). Już stał się ulubieńcem kibiców, a jak tak dalej będzie grał to kto wie, może przebije byłą gwiazdę ASSE- Salifa Keitę.

O ile podczas pierwszych minut meczu, ktoś mógł się zastanawiać kto ma przewagę, to Bony Wilfried rozwiał wszelkie wątpliwości już przed przerwą, kto zdobędzie trzy punkty w tym meczu. Dobry mecz w wykonaniu Diego Suareza.

26.09.2012 Kontynuując wspaniałą passę pięciu zwycięstw z rzędu podejmiemy tego dnia OGC Nice, które po 7 kolejkach zajmuje 8 miejsce z 10 punktami na koncie. My natomiast po 7 kolejkach jesteśmy na czele tabeli mając 19 punktów. Cel na ten mecz to podtrzymać wspaniałą passę i zdobyć trzy punkty.

26.09.2012 AS Saint- Etienne – OGC Nice 3:0 (3:0)
14’ 1:0 Sidney Sam (Gelson Fernandes)
22’ 2:0 Kurt Zouma (Kara)
43’ 3:0 Kurt Zouma (Jonathan Brison)

Zawodnik meczu- Kurt Zouma, młodziutki, bo 17-letni stoper, wychowanek ASSE rozegrał wspaniałe zawody, zdobywając dwie bramki. Koledzy dali mu również strzelić karnego w drugiej połowie, dając mu szansę na hat-tricka, lecz niestety ten pomylił się i uderzył w poprzeczkę.

Świetny mecz w wykonaniu Les Verts, którzy już po pierwszej połowie ustalili wynik meczu. Ozdobą tego meczu jest wspaniała bramka, którą zdobył Sidney Sam. Jest to jego pierwsze trafienie w nowym klubie i pozwoli mu uwierzyć w siebie. Tym razem gorszy mecz rozegrał Bony Wilfried, przerywając swoją passę niesamowitych występów.

30.09.2012 Ostatni mecz września rozegramy na wyjeździe z drużyną Stade Brestois 29, która w osmiu meczach zdobyła jedynie 2 punkty. Nie możemy sprawić zawodu naszym kibicom i musimy wygrać ten mecz, bo OL depcze nam po piętach.

30.09.2012 Stade Brestois 29  – AS Saint- Etienne  0:2 (0:1)
28’ 0:1 Kurt Zouma (Diego Suarez)
63’ 0:2 Bony Wilfried (kar.)

Zawodnik meczu- Kurt Zouma, po raz kolejny tem młody stoper zostaje zawodnikiem meczu, strzelając bramkę i wywalczając rzut karny, który na gola zamienił Bony Wilfried. Obrona ASSE działała bez zarzutu, również dzięki dobrej grze młodego Francuza.

Mecz do jednej bramki, gospodarze nie stworzyli żadnego zagrożenia dla Stephane Ruffiera. Już w pierwszych minutach kilka razy groźnie uderzał Bony Wilfried, ale dzisiaj nie mógł wstrzelić się w bramkę. Łatwe trzy punkty dopisane na konto.

Zawodnik miesiąca ASSE- Bony Wilfried, 13 bramek w 6 meczach, niesamowita forma 23-latka. Piłkarz miesiąca Ligue 1 oraz Król strzelców miesiąca Ligue 1. 10 bramek w 5 ligowych występach, dało mu prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Sidney Sam zdobył Bramkę miesiąca Ligue 1, w oczach ekspertów uznanie zdobyło jego trafienie w meczu z OGC Nice.

4.10.2012 Nadszedł czas na kolejny sprawdzian w Lidze Europejskiej, tym razem na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, zagramy z miejscowym Lechem Poznań. W dobrym nastroju jedziemy po trzy punkty.

4.10.2012 Lech Poznań  – AS Saint- Etienne  1:3 (1:2)
2’ 1:0 Kamil Drygas (Mario Djurovski)
4’ 1:1 Bony Wilfried (Diego Suarez)
19’ 1:2 Bony Wilfried (Karim Ait Fana)
86’ 1:3 Max Gradel (Diego Suarez)

Zawodnik meczu- Bony Wilfried, strzelec dwóch bramek, bardzo aktywny, zabrakło mu trochę szczęścia by skompletować hat-tricka.

Mecz był wyrównany jedynie na początku spotkania, gdy strzeliliśmy bramkę na 2:1, Lech kompletnie się poddał i nie stworzył żadnego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Ruffiera. Mecz powinien się w konsekwencji skończyć jeszcze większą wygraną ASSE, ale skuteczność szwankowała.

Drugi mecz w grupie G zakończył się wynikiem Honved – Tottenham 0:2.

7.10.2012 Wielkie Derby Rhone z odwiecznym rywalem, Olympique Lyonnais. 10-krotny mistrz Francji będzie podejmował 8-krotnego mistrza. Gramy u siebie, na Stade Geoffroy Guichard, nasi fani na pewno odegrają w tym meczu rolę dwunastego zawodnika i pomogą nam zatrzymać 3 punkty w domu. Na szczęście dla nas w tym meczu nie wystąpi, zawieszony za kartki, Lisandro Lopez czyli najlepszy strzelec obecnego mistrza kraju. Niestety w naszej drużynie nie wystąpi Diego Suarez, z tego samego powodu.

7.10.2012 AS Saint- Etienne – Olympique Lyonnais 1:0 (1:0)
14’ 1:0 Bony Wilfried (Karim Ait Fana)

Zawodnik meczu- Kara, filar defensywy, w dużej mierze dzięki niemu zachowaliśmy czyste konto i dowieźliśmy 1:0. Nie do przejścia dla zawodników OL.

Przeważaliśmy, byliśmy zespołem lepszym i już w pierwszej połowie powinniśmy prowadzić wyżej. Sytuacja bardzo się skomplikowała kiedy drugą żółtą kartkę, za faul na Michelu Bastosie, otrzymał Sime Vrsaljko. OL nie wykorzystało przewagi liczebnej i zostawiając po sobie słabe wrażenie przegrało 1:0.

20.10.2012 Podbudowani zwyci ęstwem w derbach, jedziemy na Stade de la Route de Lorient, do 3 drużyny poprzedniego sezonu czyli Stade Rennais FC. Drużyna ta w poprzednim sezonie pokazała się z niezwykle zdyscyplinowanej i świetnie współpracującej formacji defensywnej. Największa gwiazdą zespołu jest niewątpliwie młody reprezentant Francji Yann M’Vila.

20.10.2012 Stade Rennais FC  – AS Saint- Etienne  0:1 (0:0)
59’ 0:1 Gelson Fernandes (Loris Nery)

Zawodnik meczu- Gelson Fernandes, Szwajcar pokazał się w tym meczu z dobrej strony, rozbijając ataki drużyny gospodarzy. Wpisał się na listę strzelców i dał nam tym samym zwycięstwo.

Już w pierwszych minutach uzyskaliśmy przewagę, a czerwona kartka dla Tongo Doumbii, za bezmyślny faul na naszym kapitanie- Fernando, spowodowała, że kompletnie zdominowaliśmy ten mecz. Niestety nie przełożyło się to na gole, kolejne sytuacje marnowali Karim Ait Fana, Sidney Sam czy Mbaye Niang. Mogliśmy wygrać znacznie okazalej, ale liczą się trzy punkty na trudnym terenie.

22.10.2012 Zakontraktowaliśmy zawodnika, którym interesowałem się od dłuższego czasu. Z numerem 29 w naszym zespole zagra Lenny Nangis, wychowanek Stade Malherbe Caen. Kwota transferu wyniosła £3,1mln.

25.10.2012 Trzeci mecz w Lidze Europejskiej, tym razem zagramy na własnym stadionie z Tottenhamem. Przeciwnik bardzo wymagający i na pewno nie będzie łatwo o jakiekolwiek punkty.

25.10.2012 AS Saint- Etienne – Tottenham 0:1 (0:1)
32’ 0:1 Christian Fuchs (Moussa Dembele)

Zawodnik meczu- Christian Fuchs, strzelec jedynego gola. Fantastycznie wykonany rzut wolny z 35 metrów, po faulu na Dembele. Dobry w defensywie i robijaniu naszych ataków.

Bardzo trudny mecz i nie spodziewałem się sukcesu, więc posadziłem na ławce Bony’ego Wilfrieda by dać mu odpocząć przed zbliżającymi się meczami ligowymi. Mieliśmy swoje szanse chociażby uderzjąc w słupek w końcówce spotkania, ale to Tottenham dominował i zasłużenie wygrał.

28.10.2012 Po ciężkim boju w Lidze Europejskiej przyszedł czas na znacznie łatwiejszego przeciwnika, Valenciennes FC. Mecz z trzynastą drużyną poprzedniego sezonu rozegramy na Stade Geoffroy Guichard. Przyjezdni zgromadzili do tej pory 16 punktów i okupują 10 miejsce w tabeli.

28.10.2012 AS Saint- Etienne – Valenciennes FC 1:0 (0:0)
49’ 1:0 Sidney Sam (Sime Vrsaljko)

Zawodnik meczu- Jonathan Brison, ten uniwersalny lewonożny zawodnik, grając dzisiaj na lewej obronie, aktywnie uczestniczył w akcjach ofensywnych, wykonywane przez niego rzuty rożne stwarzały duże zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Nicolasa Penneteau. Dobry w defensywie.

Powinniśmy wygrać to więcej, zawiódł Wilfried, który miał kilka doskonałych sytuacji do strzelenia gola. W defensywie poprawnie. Najważniejsze, że przedłużamy passę ligowych meczy bez porażki (licząc ostatni mecz poprzedniego sezonu jest to 13 mecz) oraz passę ligowych zwycięstw (9 z rzędu). Dzięki temu zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli po 12 kolejkach rywalizacji. W tym meczu zadebiutował nasz nowy nabytek, Lenny Nangis. Zmienił on, w 45 minucie meczu, Karima Ait Fane.

31.10.2012 W ostatnim meczu października zmierzymy się na własnym stadionie z byłą drużyną Mbaye Nianga i Lenny’ego Nangisa czyli Stade Malherbe Caen.  Les Malherbistes przyjeżdzają w fatalnych nastrojach, do tej pory w lidze zgromadzili tylko 5 punktów w 12 meczach i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Liczę na łatwy i przyjemny mecz.

31.10.2012 AS Saint- Etienne – Stade Malherbe Caen 4:0 (0:0)
14’ 1:0 Kara (Sidney Sam)
22’ 2:0 Georgi Terziev (Kara)
55’ 3:0 Lucas Andersen
70’ 4:0 Mbaye Niang (Lenny Nangis)

Zawodnik meczu- Kara, podpora defensywy, która dopuściła w tym meczu do tylko jednego strzału na naszą bramkę. Gol i asysta po stałych fragmentach gry.

Kompletna dominacja co zresztą widać po statystykach, cieszy gol Mbaye Nianga i asysta Lenny’ego Nangisa. Cała drużyna zagrała dobre zawody i zasłużenie awansowała do kolejnej rundy Coupe de la Ligue.

Zawodnik miesiąca ASSE- Kara, w tym miesiącu nikt nie zachwycił, ale to Kara najlepiej zaprezentował sie w tym miesiącu. Gol i asysta, wybrany dwukrotnie w październiku graczem meczu, świetna postawa w Derbach Rhone to dało mu pierwsze miejsce w konkursie na zawodnika miesiąca drużyny AS Saint- Etienne.

Podsumowując ten okres, bardzo udane trzy miesiące w naszym wykonaniu. Mamy pierwsze miejsce w lidze, w grupie G Ligi Europejskiej zajmujemy 2 miejsce, awansowaliśmy do 5 rundy Coupe de la Ligue, a nowe nabytki dobrze się wkomponowały do zespołu.

P.S. Niestety zjadło mi dużo screenów (nie wiem czemu i jak), dlatego screeny będą robione w „przyszłości” (stan luty/marzec 2013 rok). Jak zawsze krytyka, rady i komentarze mile widziane.
  -Cześć Marcel, dobrze, że wpadłeś. Chciałem Cię zapytać co sądzisz o pracy jaką wykonaliśmy w tym sezonie. -Dzień dobry szefie, uważam, że osiągneliśmy więcej niż ktokolwiek by po nas się spodziewał. Przy takich finansach...