Małe zagrożenie po rożnych i słaba obrona SFG

 BerNsoN Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.02.2015
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.02.2015, 10:42    Pytanie
Siema!

Na początku napiszę, że jestem nowy na forum i nie wiem czy napisałem w dobrym dziale oraz nie znam w 100% FMa ;)

Jak coś to gram Wisłą, zacząłem drugi sezon (dostałem się do CL) i korzystam z gotowej taktyki, bo nie potrafiłem stworzyć dobrej, może się kiedyś nauczę :) Taksa: http://www.cmrev(...)lka.html

lMój problem polega na tym, że kiedy mam rzut rożny stwarzam małe zagrożenie, wręcz znikome. Piłka zostaje dośrodkowana i obrońcy ją wybijają. Dzieje się tak w 3/4 przypadków. Stałe fragmenty wykonuje u mnie Stilic (gram Wisłą) który ma 16 RzR i 15 RzW. Jest jakaś taktyka na rożne czy coś? Tutaj fotka z mojego ustawienia w rożnych:
http://stati(...)ozne.jpg

Drugi mój problem polega na bronieniu i to nie tylko rożnych, ale nawet autów. Z gry tracę mało bramek, większość po stałych fragmentach gry. Mam zawodników co potrafią grać głową i są wysocy, ale przy SFG nie potrafią dobrze pokryć, chociaż w grze robią to całkiem nieźle.

Defensywne rożne:
http://stati(...)ozne.jpg

Defensywne wolne:
http://stati(...)olne.jpg

Z góry dzięki za pomoc. Jeśli coś mam wrzucić to piszcie, bo nie wiem ;)

Edit: Dałem linki, bo obrazki wchodziły za prawe "panele" :)

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.02.2015, 10:45

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.02.2015 11:24    #1
Przy defensywnych rożnych, przynajmniej jeden zawodnik dobrze grający głową powinien kryć strefowo. Przy słupkach wystarczy jeden gracz, wtedy wszystkich zawodników przeciwnika kryjesz 1 na 1.

Użytkownik uznał post za pomocny

 McMoney Młody aktywista

Postów: 801
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.07.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.02.2015 23:18    #2
Co do ustawienia w rożnych to popróbuj zawodników ustawić według swojego uznania. Poczuj się jak menago :D ja powiem Ci, że z pamięci swojego dokładnie nie pamiętam, ale jest zbliżone, z tym że jednego mam typowo przed polem karnym czającego się na strzał z dystansu, dwóch w takiej pozycji jak Ty czterech i jednego szybkiego bocznego obrońce całkowicie z tyłu, co by zapobiegł jakiejś szybkiej kontrze. I gram już 3 sezon, a przez poprzednie dwa, moje zagrożenie z rożnych również było bardzo, bardzo znikome. Scenariusz był podobny do Twojego, tak więc rożne nie były moją dobrą stroną, mimo że środkowych obrońców, czy egzekutorów miałem naprawdę niezłych, a gram US Sassuolo w Serie A. Szkopuł może być w tym, gdzie mają z narożnika tą piłkę posłać. Cały czas miałem ustawione na 11 metr, żeby co mi bramkarz jej nie wyłapał. I była padaka. W ostatnim meczu zmieniłem, by grali na długi słupek, a z drugiej strony na pole bramkowe. Efekt? Dwie bramki, po jednej z obu tych przypadków co wymieniłem. Wiem, że jeden mecz wiosny nie czyni, ale dwie bramki z rożnych w jednym meczu (wcześniej to chyba przez sezon tyle nie zdobyłem :D), a w dodatku gdy moim przeciwnikiem było Lazio więc nie byle kto, myślę że może dać to prognostyk na utrzymanie serii w pozostałych meczach. Tak więc popróbuj, a analizy dokonaj na przełomie paru meczy ;-)

Użytkownik uznał post za pomocny

Glory, Glory MAN UNITED !!

 BerNsoN Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.02.2015
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2015 18:25    #3
Dzięki za porady. Trochę się poprawiło, ale wciąż nie strzelam dużo bramek (w sumie w realnym życiu też tak nie padają, więc jest realistycznie).
Takie drugie pytanie. Jest sposób na skuteczność? Moi piłkarze stwarzają bardzo dużo sytuacji, dużo oddają strzałów (20-30 na mecz) ale wyniki to najczęściej 1:0/2:0. Strzały te są często niecelne.

Zauważyłem też że mój zmiennik (Jankowski) potrafi mieć w 30 minut na które go wpuszczam 2-3 okazje sam na sam i wszystkie strzela obok bramki... Trochę to frustrujące, żeby profesjonalny piłkarz nie trafiał celnie z 15 metrów w sam na sam :/

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2015 21:00    #4
Dużo strzałów niecelnych? To indywidualne dyspozycje przydziel. U mnie każdy piłkarz, który strzały z dystansu ma na poziomie poniżej 12 ma ustawione "rzadko".

 McMoney Młody aktywista

Postów: 801
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.07.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2015 21:43    #5
Tak, jak kolega wyżej mówi, przydziel im indywidualne polecenia, co do zajmowanej pozycji. Powinno trochę pomóc, ale też nie ma na to reguły. U mnie atakujący, dajmy na to Zaza, który ma wykańczanie, szybkość i przyspieszenie, albo strzela niczym Kucharczyk, albo wprost z bramkarza. Ileż razy go zwyklinałem, zwłaszcza, gdy dostanie prostopadłe podanie i pędzi sam na sam z bramkarzem, z centralnej części boiska...nosz kurwa mać! To samo Vargas, z wykończeniem 14, czy Coman, ten z Juve, jak schodzi ze skrzydła bo najczęściej gra na OPL. Niewiem jakie ma wykończenia, ale dużo jego strzałów kończy się strzałem wprost w bramkarza. Ale to chyba też, pewnego rodzaju realistyka, gdyż poprostu trafia im się słabszy dzień, czy seria, bo potem jak się odblokują, to nieraz miło popatrzeć :D No, wyjątkiem jest Zaza, gdzie większość sezonu trafiają mu się takie strzały wszędzie, tylko nie do bramki, a szlak mnie trafia jak marnuje dwie pod rząd sam na sam, albo idzie 1 na 1 z obrońcą, wkręca go w polu karnym w ziemie, został sam bramkarz, Zaza na 10-11 metrze, bez pokrycia i nikogo wokół, tylko on i bramkarz i....scenariusz taki jak wyżej. Tak więc reguły na to nie ma, ale polecenia indywidualne powinny w pewnym stopniu pomóc.
Glory, Glory MAN UNITED !!

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2015 21:58    #6
@McMoney, bo to jeszcze opanowanie jest ważne, nawet ważniejsze niż wykańczanie akcji IMO. Wykańczanie współgra czasem ze strzałami z dystansu i do tego czasem "First Touch" jest potrzebny, jak strzela z pierwszej piłki.

 BerNsoN Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.02.2015
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.03.2015 16:52    #7
Heh. Jak na zawołanie. Przyszedł mecz z GKSem Bełchatów w lidze i mój zespół był bardziej skuteczny ;) Efekt? 7:0 dla mnie, bramka po rożnym i dwie po wolnych ;) Dzięki za rady. Może się odblokują :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.