Skrzydła w 442

 dracko21 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.08.2012, 00:43    #1
Witam!
Od dłuższego czasu męczę się ze skrzydłami w Manchesterze United, nie wiem jaką zastosować kombinacje. Obecnie korzystam z porad dotyczących krycia http://www.cmrev(...)ika.html . Jeśli przeciwnik gra schodzącymi do środka bocznymi pomocnikami, ja muszę ustawić swoim bocznym obrońcom gra szeroko-zejście do środka. Jakie ustawienia wtedy wprowadzić swoim skrzydłowym? Gra szeroko-?, Dośrodkowanie-jakie? skąd? Jakie ustawienia wprowadzić gdy rywal gra typowymi skrzydłowymi? Chce osiągnąć efektowną grę na skrzydłach, dużo dośrodkowań ze strony skrzydłowych i zawsze asekurujących ich bocznych obrońców. Póki co często się zdarza, że zawodnicy dublują się na pozycjach i skrzydłowi mają ok. 8 podań na cały mecz+ ok. 5 dośrodkowań. Niestety problemem też są napastnicy, którzy często schodzą do skrzydła i przeszkadzają skrzydłowemu.
Dysponuję różnymi screenami z analizy pomeczowej oraz poleceń drużynowych/indywidualnych dla każdego zawodnika, napiszcie jeśli będziecie potrzebować.
Bardzo proszę o pomoc!:)

 szkopek Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2007
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.08.2012 01:04    #2
Aktualnie gram w moim Dartford 4-4-2.

PO - standard, rola troszkę zmniejszona na def
PŚO - grający piłką, chodzi o wprowadzenie piłki do gry + piłki za kołnierz
LŚO - typowy dobrze zbudowany obrońca
LO - ofensywny obrońca, grający szeroko, dośrodkowania z linii bocznej

PP - szeroko, dośrodkowania z linii bocznej
DŚP - rygiel, podania do najbliższego
ŚP - rozgrywający
LP - schodzący ze skrzydła a w jego miejsce wchodzi LO

CN - schodzący napastnik do klepki, atakujący z głębi, wymienianie podań na małej przestrzeni
WN - typowa skała ala Hartson, stoi i same główki strąca

Przy stałych fragmentach gry WN ustawiam na krycie bramkarza przez co przeszkadza przy interwencjach + od razu na dobitki jest. Pakuje bramę za bramą.

Nie zauważyłem dublujących się pozycji. Może dlatego, że gram z kontry + dość wolne rozrywanie piłki (9). Podania bezpośrednie i ataki skrzydłami.

W meczu wygląda to tak, że w pierwszej fazie spokojnie rozgrywamy piłkę w środku pola by jednym, bezpośrednim podaniem obsłużyć skrzydła, dośrodkowanie na WN -> strzał lub strącenie. Mimo, że to my gramy z kontry to większość czasu utrzymujemy się przy piłce.

Póki co się sprawdza. Drużyną ze środka tabeli zajmuje drugą pozycję. Mam najlepszy bilans bramkowy. Bramki strzelają napastnicy (mają po paręnaście po 23 kolejkach). Większość akcji po stałych fragmentach gry, które mam dopracowane do perfekcji (atak skrzydłem -> róg -> krótki słupek -> gol ).

ps

Od nowego sezonu przechodzę na 4-2-3-1. Moi zawodnicy już się uczą tej taktyki. Daje lepsze efekty na skrzydle ponieważ mam dodatkowe zabezpieczenie w postaci DP.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 13.08.2012 o godz. 01:09

 dracko21 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.08.2012 14:11    #3
Udało mi się stworzyć coś podobnego z tym że obaj boczni obrońcy są ofensywni. 1 obrońca wysoki, który kryje odgrywającego rywali, natomiast drugi do którego bramkarz wyprowadza piłkę odpowiada za rozpoczęcie akcji. 1 pomocnik odbierający piłkę i drugi cofnięty rozgrywający do którego leci najwięcej podań(w większości od grającego piłką obrońcy). Cofnięty napastnik który najpierw włącza do akcji całą drużynę i potem wchodzi z głębi pola. lis pola karnego który ma za zadanie przetrzymać piłkę w razie takiej potrzeby+czasami podania prostopadłe co sprawia że fajnie wychodzi mu wymiana piłki z Cofniętym napastnikiem.
Tak jak napisałem w 1 poście problemem jest ustawienie skrzydłowych. Nie wiem jakie ustawienia dla bocznych obrońców i skrzydłowych dadzą najlepszy efekt.
Jeśli chodzi o rzuty rożne to szkoda słów. vidić który nabiega na krótki słupek strzela min. 1 bramkę na 2 mecze.
Johna Hartsona pamiętam z Celticu;)

ps
możesz mi wyjaśnić jak to 'dośrodkowania z linii bocznej' ? Jeśli ustawie gra szeroko-przy linii bocznej i dośrodkowania z linii końcowej to on będzie dośrodkowywał z linii bocznej, a jeśli dam gra szeroko-zejście do środka i dośrodkowania z linii końcowej to będzie dośrodkowywał z linii końcowej boiska?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.08.2012 o godz. 14:15

 szkopek Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2007
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.08.2012 15:23    #4
Jak sama nazwa wskazuje. Jeśli dasz przy linii bocznej i dośrodkowania z linii to on będzie się tam trzymał. Jeśli dasz zejście do środka i dośrodkowania z linii końcowej to w zależności od jego pomysłu czy tam ustawienia na boisku będzie wybierał zejście i strzał lub prostopadłe podanie albo do rogu i dośrodkowanie. Tak wynika z moich obserwacji. Trzeba wszystko próbować w meczach sparingowych. Do tego ja oglądam prawie całe mecze więc widzę jak się poruszają bez piłki, co robią w innych fazach gry. Warto chociaż sparingi tak rozegrać dla wiedzy ;)

Ja wolę siedzieć na skrzydłach bo rzuty rożne przynoszą mi mnóstwo brameczek.

ps

warto dodać, że w tej taktyce DP musi być skoncentrowany tylko i wyłącznie na defensywie bo przynajmniej u mnie ciężko z asekuracją bez niego.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.08.2012 o godz. 15:25

 dracko21 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.08.2012 18:57    #5
Jeśli chodzi o mecze towarzyskie to grałem ich 8 i za każdym razem próbowałem ustawić te skrzydła, ale różnie to wychodziło więc postanowiłem że zapisze grę przed meczem ze sportingiem i zagram z nimi kilka razy przy różnych ustawieniach dla skrzydłowych. Tak więc spróbowałem różne kombinacje i najskuteczniejsze jest ustawienie:
PO/LO-Boczny obrońca-Wsparcie, Ataki z głębi pola-często, gra szeroko-zejście do środka(przeciwko drużynom które grają schodzącymi skrzydłowymi/napastnikami), dośrodkowania z linii końcowej.
PP/LP-Skrzydłowy-Atak, prostopadłe podania-często, gra szeroko-zejście do środka, dośrodkowania z pola, strzały z dystansu-rzadko.
Z tego co zauważyłem to obrońcy pomimo polecenia zejścia do środka obiegają skrzydłowych lub też trzymają się za nimi. Skrzydłowi schodzą do środka i grają kombinacyjną piłkę z Napastnikami, a ich dośrodkowania są z narożnika pola bramkowego lub też z linii końcowej boiska.
Gram klasycznym 4-4-2 i jedyny problem jaki mi pozostał to jak grać w obronie. Boczni obrońcy jeśli przeciwnik gra schodzącym do środka bocznym pomocnikiem ustawiam gra szeroko-zejście do środka, ścisłe krycie-tak, krycie-skrzydłowy rywala, w instrukcjach dot. rywala ścisłe krycie-tak, pressing-zawsze,wymuszenie gry słabszą nogą. Jeśli jest to skrzydłowy z dobrą szybkością i dośrodkowaniem ustawiam gra szeroko-przy linii bocznej, ścisłe krycie-nie, krycie-1na1, ścisłe krycie-nigdy, wymuszenie gry słabszą nogą, agresywny odbiór.
Środkowi obrońcy:
Wysoki obrońca krycie-Wysoki napastnik rywala,ścisłe krycie-tak, ścisłe krycie-zawsze, wymuszenie gry słabszą nogą, agresywny odbiór.
Szybszy obrońca-? Tu pojawia się problem ponieważ chcę aby zajął się szybkim napastnikiem rywala i nie wiem jakie ustawienia wprowadzić. Często obrońca go odpuszcza w ogóle go nie kryjąc lub stosuje pressing na odgrywającym lub kryję go razem z wysokim obrońcom. Często też dochodzi do tego, że środkowi pomocnicy rywala(często o defensywnych predyspozycjach!) robią rajd środkiem pola, bo mają na to miejsce, pomimo tego że korzystam z pomocnika walczącego o piłkę, który ma zakazane ataki z głębi pola, strzały z dystansu i prostopadłe podania.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.