Nowa pozycja zawodnika

 wilq1993 Partyzant

Postów: 260
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2007
Skąd: Lębork
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2011, 18:10    Pytanie
Witam!
Mam pytanie - czy jeżeli ustawiłbym jakiemukolwiek zawodnikowi naukę pozycji na której jest już uzdolniony, to czy kiedyś będzie ona naturalna?
2 pytanie - jak mocno zawodnik traci swojej umiejętności grając na pozycji o pół gwiazdki mniej od swojej naturalnej pozycji?
Czas to pieniądz a ja nie jestem zegarmistrzem

 samir92 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 769
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2011 19:49    #1
1- wydaje mi się, że nie da się wytrenować pozycji do naturalnej. To jest pozycja ustalona przez twórców gry i ustawic jakąkolwiek inna pozycję na naturalną da się tylko w edytorze. Pozostałe wytrenowane na maksa będą najwyżej "uzdolniony".

2- nie traci raczej nic. To na której pozycji gra zawodnik nie wpływa na jego umiejętności, a jedynie na grę w meczu. Nikt Ci nie zabroni ustawić Rooneya na środkowym obrońcy- nie spadnie mu wtedy przecież wykorzystywanie akcji, ani nie wzrośnie krycie( przykładowo). Wzrost i spadek umiejętności zależą głownie od treningu i paru innych czynników, ale żadnym z nich nie jest granie na innej niż naturalna pozycji.

Użytkownik uznał post za pomocny

Darkness... for me is where I shine

 LucasLFC Partyzant

Postów: 144
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.10.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2011 20:13    #2
Zawodnik musi grać na danej pozycji aby wytrenować ją do "naturalnego" ja tak miałem z Kovacicem w Legii który domyślnie jest OŚP, a u mnie grał jako PŚL bodajże 2 sezony i w końcu 'pyknął' mu naturalny.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.04.2011 o godz. 20:13

Użytkownik uznał post za pomocny

 wilq1993 Partyzant

Postów: 260
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2007
Skąd: Lębork
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2011 20:48    #3
No proszę:) Chodzi mi teraz akurat o Walcotta.
od 4 sezonów gra w 95% meczy jako prawoskrzydłowy, z tym, że nie ustawiałem mu trenowania danej pozycji. tak tylko zapytałem, bo nie wiem czy go obciążać treningiem. no i też ważne czy będą jakieś z tego profity?
Czas to pieniądz a ja nie jestem zegarmistrzem

 samir92 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 769
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2011 21:02    #4
Do tej pory nie zauważyłem żadnych profitów z uczenia gracza nowej pozycji. W moim Realu Angel Di Maria od 2 sezonów gra na OPP, mimo że naturalnym jest OPL, a OPP nie ma nawet na "kompetentny". Nigdy nie uczyłem go grania na tej pozycji, a spisuje się dużo lepiej niż wcześniej na OPL. Uważam że uczenie gracza nowej pozycji nie ma sensu- zajmuje trening, a o grze gracza na pozycji decydują tylko atrybuty piłkarza i jego lepsza noga. Dlatego wg mnie uczenie Walcotta na OPP/PP nic Ci nie da skoro od 4 sezonów gra na tej pozycji i spisuje się dobrze. Po co coś zmieniać?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.04.2011 o godz. 21:03

Darkness... for me is where I shine

 wilq1993 Partyzant

Postów: 260
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2007
Skąd: Lębork
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2011 21:15    #5
tak jak pisałem - ku woli ścisłości i większej wiedzy nt. fm`a zadałem to pytanko:)
Czas to pieniądz a ja nie jestem zegarmistrzem

 AlexManager Partyzant

Postów: 224
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.02.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2011 22:02    #6
na pewno da rade, w moim lechu kiełba wytrenowałem na naturalnego OPL
サッカーはあなたと一緒にしよう

 wilq1993 Partyzant

Postów: 260
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2007
Skąd: Lębork
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2011 15:40    #7
żeby nie zakładać nowego tematu, odświeżam ten.

oczekuję konkretnych odpowiedzi, nie gdybania.

rok 2013, arsenal, nasri. z raportu - zawodnik na 4.5 gwiazdki jako sr. of. pomocnik, 4 na lewy of. pom.
jaka jest różnica gry przez te pół gwiazdki? jeżeli ustawiłbym trening pozycji na lewy of pom to za jaki czas(jeżeli w ogolę) dotrenuje te pół gwiazdki? ustawiam go często na tej pozycji, gra bardzo dobrze na tej pozycji (średnia z sezonu 7.46) ale jako perfekcjonista pragnąłbym się dowiedzieć więcej na ten temat. jak duże profity miałbym z połówki tej gwiazdki?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.04.2011 o godz. 15:48

Czas to pieniądz a ja nie jestem zegarmistrzem

 konradlks96 Młody aktywista

Postów: 113
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.04.2010
Skąd: L.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2011 16:18    #8
Mi się wydaje że taki nasri nie będzie pokazywał 100% swoich umiejętności . Atrybuty mu nie spadną . Nie patrz się na raport scouta . Umiejętność uczenia się grania na nowej pozycji zależy od wszechstronności gracza

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.04.2011 o godz. 16:18

Gadać kto do mnie odczuwa pociąg ....

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.01.2014 16:04    #9
[quote="samir92"]o grze gracza na pozycji decydują tylko atrybuty piłkarza i jego lepsza noga[/quote]

Może ktoś to potwierdzić, albo ma inne zdanie na ten temat? Czy zawodnik dostaje jakieś ujemne modyfikatory, jeżeli gra na pozycji nie będącej jego naturalną. Powiedzmy lewonożny zawodnik o naturalnej pozycji - środkowy obrońca wystawiany na lewej obronie, będzie grał tak samo, jak gdyby pozycja lewa obrona była jego naturalną? Czy jednak będzie dostawał ujemne modyfikatory, ze względu na nieznajomość nowej pozycji i dopiero po jej wyćwiczeniu, będzie mógł grać tam na 100% swoich atrybutów?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.