FM 2019 - dziwny mechanizm gry

 Kenjiro75 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2018, 16:24    Pytanie
Witam,

zacząłem trzecią grę w FM2019, w dwóch poprzednich po jednym pełnym sezonie z różnymi klubami. Zauważam pewną dziwną prawidłowość w tej grze - otóż kiedy zaczynam przygotowania do sezonu, jest genialnie, wygrywam wszystkie sparingi, zawodnicy kwitną. Potem zaczyna się sezon i następuje totalny zjazd. Obecnie rozegrałem 6 meczy w Ekstraklasie nowym klubem, pierwszy mecz wygrałem, potem remis, a potem cztery porażki z rzędu. I tak mam zawsze... Bramkarze przeciwników, niezależnie od tego, czy to mocny czy cienki klub, wyłapują wszystkie piłki. Taka ciekawa statystyka z ostatniego meczu: przeciwnik 1 strzał oddany w meczu, w tym ten jeden celny, zakończony bramką. Moi piłkarze: 18 oddanych strzałów, z tego 6 celnych, wszystko złapane przez bramkarza. Mam tak za każdym razem, kiedy zaczynam sezon! Jakiej bym nie ustawił taktyki, mentalności itd., zawsze zaliczam potężny zjazd... Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2018 19:53    #1
Więcej danych.

Może za bardzo dajesz im w kośc, może nie czują świeżości, może grasz sparingi z dużo słabszymi klubami.

Ciężko powiedzieć co nie gra. Tym bardziej, że w 19 jest tak zmieniony system treningów, że może być to cokolwiek.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.12.2018 02:31    #2
[quote="Kenjiro75"]Witam,

zacząłem trzecią grę w FM2019, w dwóch poprzednich po jednym pełnym sezonie z różnymi klubami. Zauważam pewną dziwną prawidłowość w tej grze - otóż kiedy zaczynam przygotowania do sezonu, jest genialnie, wygrywam wszystkie sparingi, zawodnicy kwitną. Potem zaczyna się sezon i następuje totalny zjazd. Obecnie rozegrałem 6 meczy w Ekstraklasie nowym klubem, pierwszy mecz wygrałem, potem remis, a potem cztery porażki z rzędu. I tak mam zawsze... Bramkarze przeciwników, niezależnie od tego, czy to mocny czy cienki klub, wyłapują wszystkie piłki. Taka ciekawa statystyka z ostatniego meczu: przeciwnik 1 strzał oddany w meczu, w tym ten jeden celny, zakończony bramką. Moi piłkarze: 18 oddanych strzałów, z tego 6 celnych, wszystko złapane przez bramkarza. Mam tak za każdym razem, kiedy zaczynam sezon! Jakiej bym nie ustawił taktyki, mentalności itd., zawsze zaliczam potężny zjazd... Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?[/quote]

Spróboiwałbym zatrudnić kogoś lepszego w medykach żeby mieć lepsze raporty co do zmęczenia/możliwych kontuzji plus zatrudniac piłkarzy z lepszą ambicją? Jakie dałes nagrody za sezon? Rotujesz składem? Tu może być tyle kombinacji że to poezja, moze dajesz im 3 treningi dziennie a nie dwa, może nie ćwiczysz wykorzystania sytuacji, albo stwarzania sytuacji?

Możemy zagrac w statki i próbowac zgadnać :)

 Łukasz G Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.09.2017
Skąd: kujawsko pomorskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.12.2018 10:15    #3
Potwierdzam mam dokładnie tak samo.Też gram w polską ligę i to co wyprawiają bramkarze to jest po prostu śmieszne gdyby tak grali w rzeczywistości to byliby w Realu albo PSG.Grałem Legią mecz o Superpuchar z Arką i oni jedna akcja i gol a moi ze trzydzieści strzałów i wszystkie nieprawdopodobnie obronione przez ich bramkarza no ręce opadają.Mało tego żadnego meczu nie mogę wygrać wyżej niż 1-0 taktyki i treningów bym nie winił raczej gdyż treningi mam dobrze ustawione piłkarze są zadowoleni a taktykę ustawiłem taka jak w 18 i wtedy wygrywałem wysoko i bez problemów.To chyba jakiś bug w grze tak mi się wydaje.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.12.2018 18:01    #4
Łukasz G
przepraszam, ale ręce opadają.

Jak wygrywam ja, to wszystko jest piękne cacy i w ogóle super gra. Jak wygrywa rywal, to gra zbugowana. Nie chcesz mieć za łatwo?
Kombinuj, bo przyczyn takiej postawy Twojej zawodników, może być multum, sam grając w FM, mogę wymienić spokojnie cztery - zmęczenie zawodników, słabe morale spowodowane okienkiem transferowym (bo sprzedałeś kogoś, kogo wszyscy lubili, lub nie sprzedałeś kogoś, kto bardzo tego chciał etc) - czyli ogólnie mówiąc zaburzona dynamika, zniechęcenie do menadżera - po trzech, czterech latach, ciągle ta sama gadka nie wyzwala takich pokładów energii jak kiedyś, lub zbytnia ufność w siebie po serii łatwych sparingów. A gdy dodamy do tego, że w FM19 zmieniono trening, to także źle dobrany trening może mieć znaczenia.

 Łukasz G Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.09.2017
Skąd: kujawsko pomorskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.12.2018 19:27    #5
Ależ nie o to mi chodzi.Jak już napisałem nie taktyka czy trening jest problemem bo z tym jest u mnie w karierze ok ,tylko ci bramkarze no w żadnym wcześniejszym fm-ie nie zdarzało się takie coś aby praktycznie w każdym meczu bramkarze rywali bronili dosłownie wszystko a rywal robi jeden strzał i gol.Właśnie tylko i wyłącznie przez fenomenalną wręcz postawę bramkarzy wygrywam nisko .Nie spotkałem się z czymś takim wczesniej więc jest to dla mnie zaskoczenie.

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.12.2018 21:21    #6
Szczerze mówiąc, a gram w FM-a od zawsze, w tej wersji grę bramkarzy w końcu mogę ocenić na wysokim poziomie. Czasami trafi się mecz życia u bramkarza rywali, czasami mój jakiś wybroni. Gram trzeci sezon w Arce i najpierw Steinbors, a teraz Szumski zasługują u mnie na bardzo wysoką ocenę. A mecze gdzie u rywali bramkarz wyciąga wszystko trafiają się rzadziej niż np w FM 17

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2018 06:53    #7
Ja zrobiłem takiego testa, zrobiłem save po pierwszym meczu w lidze gdzie wygrałem 5:0 i zacząłem test :D 5-6 meczów w przód i load, i tak w kółko, w 1 meczu na 6 wygrałem tylko w jednym podejściu, tak miałem 3X 3lose 4x2lose, mimo tworzenia pierdyliarda akcji, co było dziwne dla mnie. Teraz wszedł nowy patch i znowu "odzyskałem skuteczność" także problem jest/był i to duży ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.12.2018 o godz. 06:54

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2018 07:19    #8
X w sensie remis ^

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.