Problem z rozgrywką FM2018

 wrocman Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2018, 20:58    Pytanie
Witam,

Po ostatniej aktualizacji gry (przez steam) mam problem z jej zapisem i cała rozgrywką.

Więc tak. Zacząłem nową karierę BVB, na początku rozgrywki musiałem ją zapisać i tu żadnego problemu nie było. Tak sobie grałem i chciałem ją zapisać. Zapisywanie zacięło się na samym początku a aplikacja przestała działać "Brak odpowiedzi" - procesor 100%, pamięć prawie też i to wszystko wina FMa. Zakończenie działania procesu i ponowne uruchomienie gry powoduję, że działa ona baaaaardzo powoli. Mimo to wczytanie i ponowne zapisanie gry się udaje. Następnie reset komputera, uruchomienie gry, działa normalnie płynnie, wczytanie gry i odrazu zapis. Sukces. Pogram trochę, próbuję zapisać i nic. Zawiesza się. Wcześnie takich problemów nie miałem, pojawiły się po ostatniej aktualizacji gry.

Uprzedzam:
1. Zmieniałem nazwy plików save'a.
2. Sprawdzałem spójność danych.
3. Skanowałem komputer 3 antywirusami i antymalware.
4. Dysk SSD - wolne miejsce. Partycja dedykowana tylko dla FMa
5. Procesor i5 i 8GB RAM.
6. Sterowniki zaaktualizowane zarówno systemu i programów.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 04:05    #1
A sprawdzałeś, czy Antyvirus nie dodał aplikacji FM jako potencjalnie niebezpiecznego zagrożenie, umożliwiającego zapisywania?

 wrocman Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 08:04    #2
Dodalem do wykluczen aplikacje steam.exe i fm.exe w ESET. W Windows Defender tego zrobic nienumiem. Wg instrukcji jest gdzies opcja wykluczen ale u mnienjej nie ma.

Jak wczytym gre i odrazu zapisze to jest ok. Jak wprowadze jakies zmianybw rozgrywce tzw. chwile pogram to pada.

Jak nie ma innyxh pomyslow to w ostatecznosc reinstalacja.

 wrocman Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2018 11:58    #3
Zauważyłem również taką zbieżność przypadków, że dzieje się to jak gra uruchamia się na Nvidi. Brak odpowiedzi aplikacji fm.exe zmusza mnie to wymuszenia zakończenia działania procesów przez Menadżer zadań. Ponowne uruchomienie gry, powoduję, że Nvidia się nie załącza a tylko zintegrowana karta graficzna i tam problemu z zapisem nie ma.

Wszystko zostało zaaktualizowane Visual C++, .NET również zainstalowane najnowsze wersje.

Problem pojawia się na wszystkich save'ach.

 pooh77 Partyzant

Postów: 81
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2009
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.11.2018 21:59    #4
Jeśli używasz antywirusa to spróbuj wyłączyć WD, jest kompletnie zbędny. Tak samo jak Firewall windowsa, jeśli masz go włączonego.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.11.2018 23:26    #5
Ja mam pytanie z jakich antywirusów korzystacie, że tak Wam ingerują w pliki gry, ja korzystam z defendera od windowsa i mam zamiar zakupić BitDefedera, ale jeśli miały by być takie problemy to z niego zrezygnuję.

 pooh77 Partyzant

Postów: 81
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2009
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
1
01.11.2018 23:40    #6
BitDefendera mam właśnie. Bez problemów.

 wrocman Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.11.2018 18:22    #7
To nie wina antywirusów tylko sterowników NViDIA. Te od października stwarzają problem. Cofnąłem się do jakiś z marca i wszystko grało. Grało bo przez przypadek zainstalowałem najnowsze sterowniki i problem powrócił. Masakra. Nie wiem dlaczego, szukałem pomocy na innych forach, również tych z kart graficznych i nikt nie ma pomysłu jak to rozwiązać...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.