Polska baza danych w FM19

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2018 17:37    #21
[quote="manau"]Tylko jak patrzę na 90 minut stronę o piłce to tam spadają minimum 3 zespoły z III ligi nie 4,[/quote]
Czyli dokładnie tak jak napisałem.

[quote="manau"]a pamiętam, że w wersji 2017 FM mamy spadki kolejno 5,5,5,6.[/quote]
To 5,5,5,6 było wyłącznie wizją autorów dodatku. Uprościli strukturę, nie tworząc baraży o awans między zwycięzcami lig z jednego województwa (po dwie IV ligi są w mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i małopolskim, a wtedy też w wielkopolskim). Zamiast tego zwiększyli liczbę spadkowiczów, by z każdej IV ligi (których było łącznie 21) ktoś awansował. W rzeczywistości do III ligi awansuje tylko 16 drużyn, po jednej z województwa.

[quote="manau"]Szkoda, że nie zrobią tych lepszych "dynamicznej strefy...", ale i tak nie spodziewałem się, że kiedyś ci BRYTOLE coś zrobią dla Polaków...[/quote]
Jak napisał wyżej moldovan - to jest problem globalny, ligi regionalne istnieją w większości krajów. Nie brnijmy w jakieś narodowe kompleksy.
twitter.com/Ceyvol

 bartton Partyzant

Postów: 54
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.08.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2018 18:54    #22
W moim sejwie trenerem Lecha po wykopaniu Ivana Djurdjevica został Guus Hiddink. Średnio realne.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.10.2018 o godz. 18:54

"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." A. Einstein

"War. War never changes" Fallout

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:09    #23
[quote="bartton"]W moim sejwie trenerem Lecha po wykopaniu Ivana Djurdjevica został Guus Hiddink. Średnio realne.[/quote]
Rozmiar bazy jest zwykle odpowiedzią.
Poza tym potrafię to sobie wyobrazić, różne kandydatury latają przy takich klubach - na pewno nie wynika to z przeszacowania reputacji ligi lub klubu, być może to kwestia silnika gry który nie docenia tego ile Hiddink chciałby zarabiać (bo o klasę klubu się mało troszczy skoro pracował w Anży).

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:11    #24
[quote="moldovan"]w Hetmanie Zamość wartości piłkarzy są większe niż w Avii Świdnik i Chełmiance, pomimo tego że hetman gra dywizję niżej. Może by obniżyć im ciut reputację albo ca?[/quote]
Nie przejmował bym się wyświetlaną wartością piłkarzy, zwłaszcza na takich poziomach to tylko cyferka, zależna od wieku, statusu w zespole, CA, reputacji, budżetu klubu itp. Gdyby gracze Hetmana masowo odchodzili do I ligi i grali tam dobrze - wtedy powinniśmy się dopiero martwić, ale nic takiego nie zauważyłem.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:13    #25
[quote="Mateusz2609"]Jeremiasz Grela ( Górnik Konin) jest wypozyczony z Chojniczanki Chojnice do konca sezonu 2018/2019 a w grze jest jako zawodnik Górnika Konin bez wypozyczenia.
Dodatkowo trener druzyny rezerw Chojniczanki Chojnice Maciej Megger nie jest juz zadnym trenerem w druzynie z Chojnic. Trenerem druzyny rezerw jest Mirosław Czurylo.[/quote]
Z Grelą nie miałem żadnej informacji, a jakoś tego lata powinien mu wygasać kontrakt - widać miał jakiś przedłużenie o którym nie było informacji, albo ja miałem złą datę końca umowy. Niski priorytet, zgłoszę to jeszcze, ale raczej gdy jesteśmy tak blisko zamknięcia bazy to raczej stanie się to zimą. Analogicznie z Chojniczanką II.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:15    #26
[quote="Ceyvol"]Śmieszna sprawa, Brożek gra w Wiśle, a numer 23 zastrzeżony :P[/quote]
Nie mogę tego teraz sprawdzić, gra sobie z tym jakoś radzi? Bo w sumie tak jest, numer jest zastrzeżony (dla Brożka) i Brożek z nim gra. Tak też jest w danych, ale link zastrzeżony numer -> zawodnik jest robiony nie po ID, a po imieniu i nazwisku, gra może go nie rozumieć.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:15    #27
[quote="Kazioslaw"]Taki błąd może mało ważny pod względem gry bo da się go jakoś wytrzymać ale na niektórych stadionach brak jest band elektronicznych, gdzie realnie są. Może to wina konfiguracji stadionu? Nie wiem w sumie (odnoszę się do polskiej ligi)[/quote]
Daj znać gdzie, mam takie pole w bazie, widać musiałem coś przegapić.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:21    #28
[quote="myfunnygame"]Aaaa zapomniałem o najważniejszym, śledząc mecze GKS Katowice serdecznie proszę o jakiś ujemny bonus na umiejętności wolicjonalne, techniczne, podania, trenerów i całej reszty, która pracuje na Bukowej 1.

To co tu się odpier*ala od parunastu sezonów z każdym zawodnikiem przechodzi ludzkie pojęcie.

Tutaj każdy potrafi obniżyć loty, Wawrzyniak, Piechniak, Pitry, Burkhardt, Abramowicz, Nowak, Wróbel, Fonfara. I większość potem przechodzi do klubów na 3/4 szczeblu rozgrywkowym. Do tego nie tworzymy nowych dobrych juniorów, ostatnio jeden z wychowanków przeszedł do największego wroga - Ruchu Chorzów. To pokazuje mentalność tych przygłupów ;)
Jedyne 3 osoby, które kojarzę że się wybiły to Denis Rakels, Alan Czerwiński i może Pietrzak(ale on NAPRAWDĘ był słaby), plus Hołota, który będąc wychowankiem uciekłł z klubu za kasą w najtrudniejszym okresie Klubu.

Nie wiem z czym to jest związane, czy to, że Katowice są dużym miastem, blisko jest do największej galerii handlowej w okolicy, pieniądze są na czas i że "fajnie" jest być piłkarzem, ale tu nikt nie potrafi ogarnąć. Nawet Brzęczek uciekł z Klubu na konferencji prasowej.[/quote]
Mamy ustawioną wysoką presję w atrybutach klubu, kibice są wymagający i część zawodników się tam łamie. Na pewno ten efekt nie jest tak mocny jak w rzeczywistości, ale to już jest jakaś klątwa, której oddania w grze komputerowej się nie podejmę. Na pewno nie będziemy ciąć umiejętności graczy tylko dlatego że przychodzą na Bukową, nawet jeżeli z boku wydaje się to jedynym sensownym rozwiązaniem :)

[quote="myfunnygame"]Do tego dorzućmy prezydentów miasta, którzy od około 10 lat(?) obiecują budowę stadionu, najpierw miał być jakiś cyrk, potem obiecano stadion na 25k, zmniejszano do 18k, potem 15k, stanęło na 12k+rozbudowa 3k jeśli będzie full wypełniany stadion, co w pierwszej lidze nie będzie miało miejsca, bo ile lat można oglądać te same słabe marki klubowe...
Nie wiem jak wyglądają liczby kibicowskie ale po awansie do eX powinny skoczyć ze średnio 2k do full aktualnego stadionu lub przy większym stadionie około 10-12k.[/quote]
Nie założyłem w bazie żadnych planów budowy nowego stadionu, bo są pisane palcem po wodzie. Jak wbiją łopatę - dodam, wtedy też można żonglować frekwencją na starym i nowym stadionie.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:25    #29
[quote="voyazz"]Sztab reprezentacji U-20 w składzie: Magiera, Krzepota, Kowalewski, Luczywek, Kozub, Bator (i chyba tyle) jest dodany jako trenerzy pierwszej reprezentacji - pytanie czy jest w ogóle opcja aktywacji U-20 żeby odwzorowywało to rzeczywistość.[/quote]
Zgłoszone wewnętrznie do koderów jeszcze przed wypuszczeniem publicznej bety, u mnie w bazie są dobrze, później przez brak kadry U20 są źle eksportowani. Wyjaśniają to i szukają jakiejś dobrej drogi, nie wiem jak jest z rozgrywkami U20 w grze.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2018 09:25    #30
[quote="Kazioslaw"]Zauważyłem że jako prezes w GKS Tychy ustawiony jest Rafał Oprzondek jako "główny prezes" gdzie prezesem zarządu jest Grzegorz Bednarski a Rafał Oprzondek jest Kierownikiem Sekcji piłkarskiej więc nie pasuje jako ten "witający" prezes.[/quote]
Te funkcje mają sztywne nazwy, GKS jest klubem wielosekcyjnym, więc "prezesem od piłki" jest Oprzondek, stąd takie ustawienie - gdyby prezesem ustawić Bednarskiego, a Oprzondka dyrektorem to nie miałby w rozgrywce wpływu prawie na nic. Nie będę tego ruszał już w tej fazie, ale zapisałem sobie do sprawdzenia zimą, może można to jakoś elegancko rozwiązać z użyciem Club Responsibilites.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.