Polska baza danych w FM19

 voyazz Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.02.2009
Skąd: Warsaw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2018 12:12    #11
Sztab reprezentacji U-20 w składzie: Magiera, Krzepota, Kowalewski, Luczywek, Kozub, Bator (i chyba tyle) jest dodany jako trenerzy pierwszej reprezentacji - pytanie czy jest w ogóle opcja aktywacji U-20 żeby odwzorowywało to rzeczywistość.

 moldovan Partyzant

Postów: 122
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2018 18:01    #12
[quote="manau"]Ja mam jedną uwagę jak możecie to napiszcie im by w Edytorze szło odwzorować dobrze 3 ligę polską by nie spadało po 5 do 6 klubów tylko po 3 by dołożyli jakieś dodatkowe opcję w edytorze by było to możliwe[/quote]

III poziom rozgrywek sam w sobie jest w grze, pewnie będzie go można aktywować kilkoma kliknięciami tak jak w poprzednich seriach. Co do spadków to przecież z III ligi spadają 4 zespoły z każdej grupy (bo jak wiadomo każda grupa to 4 województwa). W edytorze można to bardzo łatwo ogarnąć, chyba nawet nie trzeba przechodzić do zakładki Advanced Rules.

Co do dokładnego odwzorowania spadków/awansów problem leży w grze bo nie da się odwzorować w 100% regionalnych dywizji dlatego czasami są poprzemieszane drużyny. Więc nawet jak ustawimy 'z naszej strony' wszystko co trzeba to gra nie zawsze będzie to respektowała. I to ma miejsce w każdym kraju gdzie ktoś robi bazę danych z niższymi ligami.

Jeśli masz jakieś prośby związane z edytorem, zapraszam tutaj: https://commu(...)ideaway/

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2018 18:25    #13
[quote="moldovan"]Co do spadków to przecież z III ligi spadają 4 zespoły z każdej grupy (bo jak wiadomo każda grupa to 4 województwa).[/quote]
Yyy, nie do końca.

Z każdej grupy może spaść od 3 do 7 zespołów. Po prostu łączna suma spadkowiczów z czterech grup musi wynosić 16.
To dlatego, że z 4. ligi awansuje 16 drużyn (po jednej z każdego województwa). Więc w każdej z grup muszą się zwolnić minimum 4 miejsca (trzy po spadkowiczach i jedno po awansującym do 2. ligi).
Reszta jest zależna od tego, z jakich województw pochodzą czterej spadkowicze z 2. ligi. Weźmy najbardziej skrajny przykład: jeśli spadną cztery kluby np. z mazowieckiego, to one wszystkie muszą trafić do Grupy 1.
Dlatego wtedy z Grupy 1 spadnie 7 zespołów, a z pozostałych - po 3.
Dalej w dół lig schemat się tylko rozrasta.

Żeby to odwzorować, edytor musiałby posiadać opcję dynamicznej liczby miejsc spadkowych, działającej wg powyższej logiki.
Ten sam rezultat udało mi się do uzyskać w dodatku ESA18, dzięki pomocy kilku osób z Forum SI, tworząc coś a'la "niewidzialne baraże", które bez żadnych meczów rozstrzygały los klubów. Ale to kosmicznie pokombinowany system (test zasad ligowych w 9 na 10 prób go nie akceptuje), nie do przeniesienia na jakąkolwiek większą lub asymetryczną strukturę.

O dynamiczne strefy spadkowe prosimy od dłuższego czasu, ale to jest rozwiązanie z regionalnego futbolu, którego symulacja nie jest priorytetem SI, więc nie robię sobie większych nadziei na spełnienie tego postulatu. W dziale, który podałeś, jest temat "Most wanted editor features by the community - The list". Numer 9 został napisany przeze mnie :) Pozdrawiam.

// Edytowano 7 razy, ostatni raz 21.10.2018 o godz. 00:25

twitter.com/Ceyvol

 Kazioslaw Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.09.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2018 18:35    #14
Zauważyłem że jako prezes w GKS Tychy ustawiony jest Rafał Oprzondek jako "główny prezes" gdzie prezesem zarządu jest Grzegorz Bednarski a Rafał Oprzondek jest Kierownikiem Sekcji piłkarskiej więc nie pasuje jako ten "witający" prezes. Oczywiście mogę rzucić screenem w razie czego Poprzedni post na innym dziale można usunać w razie czego.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.10.2018 o godz. 18:35

 manau Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2018 21:36    #15
Tylko jak patrzę na 90 minut stronę o piłce to tam spadają minimum 3 zespoły z III ligi nie 4, a pamiętam, że w wersji 2017 FM mamy spadki kolejno 5,5,5,6. Szkoda, że nie zrobią tych lepszych "dynamicznej strefy...", ale i tak nie spodziewałem się, że kiedyś ci BRYTOLE coś zrobią dla Polaków...

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2018 23:14    #16
To chyba nie powinien być problem, skoro sam w kilku zdaniach potrafisz to opisać, wystarczy to potem zaprogramować.
Znaczy, że programiści słabi, trzeba tam Polaków wysłać ;)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.10.2018 00:20    #17
Aaaa zapomniałem o najważniejszym, śledząc mecze GKS Katowice serdecznie proszę o jakiś ujemny bonus na umiejętności wolicjonalne, techniczne, podania, trenerów i całej reszty, która pracuje na Bukowej 1.

To co tu się odpier*ala od parunastu sezonów z każdym zawodnikiem przechodzi ludzkie pojęcie.

Tutaj każdy potrafi obniżyć loty, Wawrzyniak, Piechniak, Pitry, Burkhardt, Abramowicz, Nowak, Wróbel, Fonfara. I większość potem przechodzi do klubów na 3/4 szczeblu rozgrywkowym. Do tego nie tworzymy nowych dobrych juniorów, ostatnio jeden z wychowanków przeszedł do największego wroga - Ruchu Chorzów. To pokazuje mentalność tych przygłupów ;)
Jedyne 3 osoby, które kojarzę że się wybiły to Denis Rakels, Alan Czerwiński i może Pietrzak(ale on NAPRAWDĘ był słaby), plus Hołota, który będąc wychowankiem uciekłł z klubu za kasą w najtrudniejszym okresie Klubu.


Nie wiem z czym to jest związane, czy to, że Katowice są dużym miastem, blisko jest do największej galerii handlowej w okolicy, pieniądze są na czas i że "fajnie" jest być piłkarzem, ale tu nikt nie potrafi ogarnąć. Nawet Brzęczek uciekł z Klubu na konferencji prasowej.

Do tego dorzućmy prezydentów miasta, którzy od około 10 lat(?) obiecują budowę stadionu, najpierw miał być jakiś cyrk, potem obiecano stadion na 25k, zmniejszano do 18k, potem 15k, stanęło na 12k+rozbudowa 3k jeśli będzie full wypełniany stadion, co w pierwszej lidze nie będzie miało miejsca, bo ile lat można oglądać te same słabe marki klubowe...
Nie wiem jak wyglądają liczby kibicowskie ale po awansie do eX powinny skoczyć ze średnio 2k do full aktualnego stadionu lub przy większym stadionie około 10-12k.

Pozdrawiam.

 DomiX2012 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2018
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2018 07:34    #18
W jaki sposób aktywować Polską 2 ligę?

 bini Partyzant

Postów: 248
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2009
Skąd: Dzierżoniów
Poziom ostrzeżeń: 0
1
23.10.2018 09:08    #19
Przede wszystkim poczekać na premierę gry, dopiero wtedy pojawi się edytor.

 moldovan Partyzant

Postów: 122
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2018 12:19    #20
[quote="manau"] Szkoda, że nie zrobią tych lepszych "dynamicznej strefy...", ale i tak nie spodziewałem się, że kiedyś ci BRYTOLE coś zrobią dla Polaków...[/quote] Ale o czym Ty w ogóle gadasz człowieku? Problem dynamicznych spadków dotyczy każdego kraju gdzie poniżej pewnej dywizji zaczynają się ligi regionalne (które nie są aktywowane bo rzadko kiedy jest tam pełen research). Więc to jest problem edytora a nie 'polaków którym źli brytyjczycy chcą dokuczyć i nie chcą ogarnać ich systemu rozgrywek'. Zwłaszcza że poniżej III ligi nie robi się researchu praktycznie i 'najlepsze' drużyny z IV ligi są wrzucone w jeden koszyk IV liga bez żadnych podziałów wojewódzkich.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.