Jakim klubem powinienem rozpocząć rozgrywkę?

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.07.2018 22:34    #8251
[quote="tome889"]FM 2018
Szukam klubu z jak największą ilością młodych zdolnych zawodników. Chciałbym mieć młody skład, z kilkoma obiecującymi talentami.
Odrzucam z góry ligę holenderską i portugalską, wolałbym klub z TOP5-6 lig EU. Nie musi być mocny, ani mieć sporo pieniędzy. Po prostu dużo talentów.[/quote]

A czy przypadkiem liga portugalska nie jest 6 ligą europy :)

A druga sprawa - co za problem wybrać dowolny klub (patrzysz sobie tylko na poziom boisk), a talenty i tak można pokupować za grosze z rynku.

A trzecia sprawa - co dla Ciebie oznacza 'dużo' i co dla Ciebie jest 'talentem' a co jedynie 'młodziakiem na handel'.

 tome889 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.07.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.07.2018 09:16    #8252
WIem, że Portugalska jest szóstą, dlatego ją wykluczyłem.
Chcę opierać skład na młodych zawodnikach, ale nie chcę brać klubu z dużym budżetem i kupować ich. Wolałbym kilku zdolnych juniorów już w klubie, z średnim budżetem.

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.07.2018 19:51    #8253
[quote="tome889"]WIem, że Portugalska jest szóstą, dlatego ją wykluczyłem.
Chcę opierać skład na młodych zawodnikach, ale nie chcę brać klubu z dużym budżetem i kupować ich. Wolałbym kilku zdolnych juniorów już w klubie, z średnim budżetem.[/quote]

Wybacz, ale nie bardzo rozumiem. Nie chcesz kupować młodziaków, ale żaden zespół nie ma pełnego składu (nie wspominając o dwóch pełnych składach) porządnych juniorów.
Druga sprawa - można znaleźć pokaźną liczbę młodziaków za bardzo przystępną cenę i 'średni' budżet w tym nie przeszkadza.
Trzecia sprawa - juniorzy dostępni na wstępie to 'pikuś', najistotniejsze to 'zgarnięcie' newgenów, więc jak już to szukaj klubów (w danym kraju), który ma dobrą siatkę i gra generuje im dużą liczbę dobrych newgenów.


Możesz np. spróbować AC Milan, gdzie masz:
GK: Plizzarii (bo 'Dolar'uma raczej do sprzedania przy dobrej ofercie)
DL: Campeol
DC: od biedy Sportelli (o ile dobrze mu gra wylosuje, bo jest to gracz '-8' )
DR: Calabria
MC: Locatelli i Zanellato
F : Cutrone i Vigolo

 Mullock Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.09.2013
Skąd: Biłgoraj
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2018 12:55    #8254
Witam ;)
W FMa gram już kilka ładnych lat, praktycznie zawsze w polskiej ekstraklasie. W tym roku dopiero teraz startuję z FM 2018. Chcę wprowadzić sobie 3 zasady:
1. Zaczynam w 3 lidze polskiej
2. Tworzę własny klub
3. Gram tylko polakami
Jest możliwe zbudowanie potęgi z takiego klubu? Albo bycie w czołówce, regularne występy w lidze mistrzów, zdobywanie ligi mistrzów np co 3-5 lat? Czy za bardzo sobie utrudniłem? :D W sumie to grając w ektraklasowym zespołem zdobycie ligi mistrzów wcale nie było takie proste więc nie wiem czy teraz nie przesadziłem ;p

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.07.2018 09:36    #8255
[quote="Mullock"]Witam ;)
W FMa gram już kilka ładnych lat, praktycznie zawsze w polskiej ekstraklasie. W tym roku dopiero teraz startuję z FM 2018. Chcę wprowadzić sobie 3 zasady:
1. Zaczynam w 3 lidze polskiej
2. Tworzę własny klub
3. Gram tylko polakami
Jest możliwe zbudowanie potęgi z takiego klubu? Albo bycie w czołówce, regularne występy w lidze mistrzów, zdobywanie ligi mistrzów np co 3-5 lat? Czy za bardzo sobie utrudniłem? :D W sumie to grając w ektraklasowym zespołem zdobycie ligi mistrzów wcale nie było takie proste więc nie wiem czy teraz nie przesadziłem ;p[/quote]

Jezeli masz zamiar miec tylko Polakow w skladzie to musisz sie nastawic na newgenow (ktorych i tak jak na lekarstwo bedzie). Solidnych Polakow z zachodu nie sciagniesz (patrz pensja). Natomiast nawet z rewelacyjnymi boiskami, szkolka i (oczywiscie) trenerami zajmie Ci pare ladnych lat stworzenie chociażby pierwszej jedenastki na poziomie 'slabszego' klubu na LM, do wygrania LM jeszcze dłużej.
Myślę, że pierwsze wyniki (nie mylic ze zwyciestwem) beda w jakims 8-10 sezonie dopiero (o ile nie bedziesz sobie ulatwial sprawy zawyzeniem reputacji klubu, rozbudowanymi boiskami, itp.)

 arsenalista Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.07.2018 08:05    #8256
FM 17, klub, który nie jest top, ma kilku dobrych zawodników, najlepiej dobry bramkarz, kilku ciekawych juniorów, z nienajmniejszym budżetem (ok 15mln), najlepiej Angia, Włochy, Niemcy. Macie coś?

 Matrioszek Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.07.2018 12:17    #8257
Grał ktoś w lidze chorwackiej/armeńskiej/szwajcarskiej/katarskiej? Jakie odczucia?

 facemob Partyzant

Postów: 97
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.03.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2018 10:40    #8258
jak w każdej innej

 arsenalista Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2018 12:51    #8259
FM 17, klub, który nie jest top, ma kilku dobrych zawodników, najlepiej dobry bramkarz, kilku ciekawych juniorów, z nienajmniejszym budżetem (ok 15mln), najlepiej Angia, Włochy, Niemcy. Macie coś?

 Gutii Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2018 15:55    #8260
[quote="arsenalista"]FM 17, klub, który nie jest top, ma kilku dobrych zawodników, najlepiej dobry bramkarz, kilku ciekawych juniorów, z nienajmniejszym budżetem (ok 15mln), najlepiej Angia, Włochy, Niemcy. Macie coś?[/quote]
Dla mnie Atalanta we włoskiej robi robotę. Trochę gorszym składem i mniejszym budżetem będziesz operować w Palermo, ale jest tam niezły potencjał. W Anglii dobrym zespołem z Ch jest Wolves (gram nimi). Stoke jako komputer często w pierwszym sezonie spada z PL, a też ma całkiem paczkę. Niemieckich drużyn jakoś nie lubię prowadzić, nie siedzi mi ta liga, ale w Freiburgu są perełki, Eintracht też powalczyć o puchary.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.