Laptop FM 2017

 heyah Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2004
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.04.2018, 18:38    Pytanie
Wydawało mi się, że mam niezłego lapka, ale FM 17 na nim działa wolno. Wydajność w gwiazdkach przy uruchamianiu gry wygląda tak, że przy 14 000 zawodników mam 4 gwiazdki, przy 35 000 gwiazdka jest 1. Nie chodzi już nawet o te gwiazdki, ale gra działa wolno nawet przy tych 14 000, a przy większej ilości to już jest ćwiczenie cnoty cierpliwości, a nie granie. Mam do Was pytanie, poniżej podaję dokładną specyfikację mojego komputera, czy można w nim coś zmienić/wymienić/dołożyć żeby FM przyspieszył i zwiększyła się wydajność? Czy po prostu kupić nowy?

Lenovo G780
Intel Core i5 (2 rdzenie, 4 wątki)
8 GB ram (4+4)
GeForce Nvidia GT 635M, 2 GB
dysk 100 GB SSD (ok. 35 GB wolne)
Win 10

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.04.2018 20:02    #1
Twój wpis czyta się jakbyś chciał się pochwalić aniżeli uzyskać pomocy na temat sprzętu.Być może jesteś człowiekiem niecierpliwym i chcesz by wyniki i czas przetwarzania był tak szybki jak dysk SSD przy HDD, a moim zdaniem laptop jest więcej niż dobry,ja posiadam G500 - intel Core i3, 4 Gb RAM, Radeon 8500 i SSD 120 i mam 4,5 gwiazdki i mam około 13 lig załadowanych na dużej bazie danych i chodzi to przyzwoicie,owszem idzie odczuć spowolnienia,ale to pewnie efekt słabszego procesora i procesów w tle.Problem może leżeć w systemie i tylko w nim gdyż miałem przypadki że gry chodziły gorzej na 10 czy 8.1 a na 7 chodziły dobrze tak jak u mnie.Ja pracuję na 7 i zauważyłem że gdy chodzą troszkę lepiej,ale zapewne to efekt systemu i jego lat i stabilności.Zainstalowany Microsoft Visual od 2005 do 2017 ? Przełączanie grafiki na Wysoką wydajność jest ? w aplikacjach sprawdziłeś czy coś się nie przestawiło jeśli chodzi o NVIDIĘ ? Z punktu technologicznego gra nie może chodzić gorzej jak przekraczasz nawet zalecane ustawienia producenta gry.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 heyah Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2004
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 00:00    #2
Pierwsze zdanie pozostawię bez komentarza. Może jestem niecierpliwy, ale tak wolno FMy nie działały mi nigdy na żadnym sprzęcie. Widać to np. w momencie wejścia w ekran scoutingu. Jak kliknę w nazwisko piłkarza to muszę nawet pół minuty, żeby wyświetlił się profil piłkarza. Dlatego podejrzewałem jakiś defekt. To, że z biegiem gry, czy przy większej ilości lig czasem przetwarzanie trwa dłużej to norma i nic do tego nie mam.

Z tego co piszesz faktycznie system może mieć duże znaczenie. Jeśli chodzi o przełączanie grafiki na wysoką wydajność to co masz na myśli? W panelu Nvidii mam ustawione GeForce jako domyślną i to wszystko. FM też jest ustawiony pod Nvidię to sprawdzałem. Microsoft Visual nie miałem od 2010, już instaluję 2017, zobaczymy.

Dzięki za odpowiedź.

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 13:15    #3
Odnosząc się do pierwszej linijka zdania to był sarkazm także spokojnie.Nie wiem jak z układami graficznymi NVIDIA jeśli chodzi o przełączanie,ale jest oszczędność jak i wydajność a także zrównoważona,tak przynajmniej jest u mnie w domyśle systemu.Musisz sprawdzić czy gra czerpie maksymalnie siłę z grafiki odnośnie wysokiej mocy(wydajność) jeśli tak to trzeba szukać dalej.MS Visual studio jest potrzebne w każdej wersji bo potem system "ryczy" i pokazuję błędy to samo się tyczy DirectaX 9.0 c i to też zainstaluj gdyż ja nie mogłem uruchomić PES 17 na Win 7 bo nie posiadał konkretnego pliku z biblioteki xxx.dll zresztą niech się wypowiedzą na temat systemu "10" ci co go mają,bo ja nie wiem jak u innych gra działa,zresztą ja gram na Win 7 w 17 i nie miałem jeszcze żadnych Crashów(odpukać) a na Win 8.1 miałem ich sporo także możliwe że system jest winny albo jakieś braku jeśli chodzi o pakiety systemowe.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 22:04    #4
Wersje MS Visual są 2005 86x 64x, 2008, 2010,2012,2013,2015 a także 2017 i wszystkie w architekturach 86x jak i 64x.Może być problem z zainstalowaniem wersji z roku 17 gdyż u mnie na 7 Win nie chce się zainstalować ale na 10 pójdzie bo to nowy system.Obowiązkowo wszystkie zainstalować w obu architekturach jeśli się posiada wersję systemu x64 a przypadku systemu 32bitowego tylko 86x
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 heyah Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2004
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.04.2018 09:20    #5
DirectX jest aktualny sprawdziłem, Visuale poinstalowałem, przeinstalowałem Nvidie, bo nie mogłem zaktualizować sterownika, wieszał się podczas instalacji (dodatkowo zainstalowałem GeForce Experience, bo była taka opcja, nie wiem czy to potrzebne). Ponadto w samej grze, wyczyściłem cache i w ustawieniach inferfejsu zaznaczyłem opcję 'zmniejsz liczbę przerw w trakcie gry, wydłużając czas przetwarzania' i... jest płynnej! Naprawdę jest zauważalna poprawa. W scoutingu muszę chwilę poczekać żeby załadował wszystkich graczy, ale potem działa w miarę płynnie.

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.04.2018 13:24    #6
Cache gry najlepiej co jakiś czas czyścić bo się zapycha i mogą powodować zamulanie gry.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Techcik Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.07.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.05.2018 19:03    #7
Powinno dać radę lecz nie jest to najnowszy laptop.
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2018 r.
https://forum(...)-t5.html

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.