Raport o Zespole

 MJ21 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2016
Skąd: Adamów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.02.2018, 17:51    Pytanie
Jak zapewne zdecydowana większość korzystam z zakładki Porównanie w Raporcie o Zespole. Wiadomo, tam gdzie nasze atrybuty porównywane są do reszty ligi. Jako zapalony manager, który stara się zaczynać od zera i swą pracę opierać przede wszystkim na tym co zastałem w klubie to po 1,5 roku bezrobocia dorwałem posadę trenera Granady B. Mam głównie szkolić młodzież, a skład na sezon ustala mi manager 1-ego zespołu. Taka tam praca od podstaw, czyli co sezon w zmienionym składzie próba sklecenia czegoś porządnego, aby się wybić do lepszych klubów. Po małym zjeździe formy postanowiłem się przyjrzeć rzeczonej zakładce, by jeszcze raz przeanalizować w czym jesteśmy mocni, a gdzie możemy mieć problemy. Przyjrzałem się bliżej i naszła mnie myśl... Skąd te liczby się do licha biorą. Ogólny zarys jest w miarę okej, ale postanowiłem prześledzić dokładnie formacje i samemu policzyć średnią np. Determinacji Napastników albo Ustawiania się Obrońców. I nijak mi się to nie pokrywało. Wychodziły mi niedokładne wyniki. Postanowiłem poeksperymentować dodając skrzydłowych lub ofensywnych pomocników, potem odrzucić wypożyczonych, niezarejestrowanych, a nawet brać pod uwagę tylko zawodników, którzy w opisie mają jasno określony profil np "doświadczony snajper". Robiłem wszelakie kombinacje w tych obliczeniach i nigdy nie dochodziłem do dobrych wyników, a nawet jak gdzieś znalazłem pokrywającą się średnią wyciągniętą z jakiegoś atrybutu z danej formacji to zastosowanie tej samej metody z tymi samymi zmiennymi z innym atrybutem znów powodowało dysonans. Kompletnie zgłupiałem, gdy dobrałem się do zakładki fizyczne i chciałem obczaić Skoczność tylko i wyłącznie obrońców. Dodam tylko, że próbowałem też odrzucać bocznych obrońców i dodawać DP i WO i próbować tych samych zabiegów co wcześniej, ale sens tego był żaden, bo średnia pokazywana przez grę to ~8,42, a z kolei zdecydowana większość zawodników, których mogłem rozpatrywać jako Obrońca miało skoczność na poziomie 9 do 13. Raptem 1, czy 2 na kilkunastu miało atrybut ten na około 6, więc moje dywagacje prowadziły donikąd. Co prawda mam problemy z walką w powietrzu, bo mam niskich, ale szybkich defensorów, ale nie jest to na pewno spowodowane Skocznością.
Jedynymi pokrywającymi się obliczeniami, które wyglądają na spójne są te, gdy podliczę jakiś atrybut dla całego zespołu (Ogólne Ustawianie się wśród 36* zawodników rzeczywiście wyniosło 8,02 w zaokrągleniu)
Możecie przyjrzeć się swoim zakładkom, albo macie pomysł jak dokładnie używać tych selekcji?

disclaimer - wartości nie są "zamrożone". Zmieniają się, gdy odhaczę obrońców lub jakąś inną formację, więc system powinien liczyć prawidłowo tylko za cholerę nie wiem co bierze pod uwagę.

*36 - jest to liczba piłkarzy całej drużyny po odrzuceniu wypożyczonych. Z wypożyczonymi (45) ta liczba się nie pokrywa. Zastosowanie tego manewru nie działa u mnie przy próbie selekcji na poszczególne formacje

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.02.2018, 18:04

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
1
08.02.2018 18:55    #1
Bardzo ciekawe zagadnienie - o tyle, że zmusiło mnie do pogrzebania w samej grze by znaleźć rozwiązanie problemu. Testy wykonałem na kilku zespołach, dzięki czemu mogę z niemalże 100% pewnością potwierdzić słuszność mojego założenia w jaki FM liczy te wszystkie średnie.

Na wstępie przyznaje się, że do tej pory uważałem, że porównywarka jest ustalana na początku sezonu i nie zmienia się przez cały rok. Głupi ja...

Wartości średnich atrybutów piłkarzy ustalane są na podstawie zawodników pierwszego zespołu, którzy mają NATURALNE pozycje:
Bramkarza: BR
Obrońcy: LB, ŚO, BO, BWO
Pomocnicy: DP, PŚ, BP, OPŚ i OBP
Napastnicy: NŚ

Wszyscy piłkarze, którzy mają niższą znajomość danej pozycji (uzdolniony, kompetentny, wątpliwy, niezdarny) nie biorą udziału w wyliczeniach.

Użytkownik uznał post za pomocny

www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 MJ21 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2016
Skąd: Adamów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.02.2018 21:32    #2
Z pomocą głównego forum na SI chyba zagadka została rozwiązana i chodzi właśnie o te Naturalne Pozycje, ale to co piszesz na temat znajomości taktyki nie ma przełożenia w mich wyliczeniach.


Po odrzuceniu wypożyczonych i uznaniu, że Santos (w ogóle nie gra i zaraz odchodzi), który w ogóle nie zna taktyki ma 2 naturalne pozycje to zostaje nam Navarro, Wanderson, Jesus, Santos, a ich średnia Determinacji to 8,5.
Nie mogłem znaleźć Naturalnej Pozycji, więc posłużyłem się drogą eliminacji za pomocą "secondary position"

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.02.2018 o godz. 21:33

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.02.2018 21:53    #3
Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc 'znajomość taktyki'. Zawodnik, który ma naturalną pozycję (jasnozielone kółeczko) na pozycji OPŚ i NŚ będzie liczony do średniej zarówno do napastników jak i pomocników. Najłatwiej jest to zaobserwować wysyłając wszystkich zawodników do zespołu rezerw (masz tam chyba jeszcze drużynę U-18) i eksperymentować na kilku zawodnikach.
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 MJ21 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2016
Skąd: Adamów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.02.2018 21:59    #4
Aj, głupi ja. Ty o znajomości pozycji, a ja o taktyce. BTW
Sprawdziłem obronę. Teraz wszystko pasuje.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.