II zespół czyli rezerwy

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2018, 19:12    #1
Witam.

Prowadzę swój zespół w lidze (rozegrałem już 16 kolejek) jednak piłkarzom którzy nie występują w pierwszej jedenastce (przesiedzieli sporo spotkań na ławce) brakuje teraz ogrania.

Mam drugi zespół (rezerwy), ale on grał tylko mecze sparingowe przed rozpoczęciem sezonu. Nie występuje on w żadnych rozgrywkach ligowych, przez to nie gra żadnych meczy. Co zrobić, aby drugi zespół ogrywał mi niegrających zawodników??? Klikałem, szukałem możliwości aktywowania drugiego zespołu, ale nic nie znalazłem. O co tu chodzi?

Mam jeszcze drużynę U-19, oni grają w lidze 19-latków, ale starsi zawodnicy z pierwszego składu nie mogą tam grać, bo są oczywiście za starzy.

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2018 22:21    #2
Nie wiemy jaką ligę prowadzić i jaki zespół.

Jeżeli Twój drugi zespół nie gra w żadnej lidze to w żadnej lidze grać nie będzie (raczej).

Jeżeli chcesz ograć swoich zawodników (rezerwowych pierwszego składu) to graj dużo meczy sparingowych także w trakcie sezonu.
Czyli: jeżeli nie masz żadnych meczy we wtorek - czwartek (brak pucharu, meczu w lidze w tygodniu, meczów w LE/LM, itd.) to graj wtedy sparing (najlepiej wyjazdowy - patrz finanse). Możesz też nakazać w ustawieniach, aby II drużyna grała częściej mecze sparingowe także w trakcie sezonu, jednak jest to raczej nie potrzebne.

Pierwsze rozwiązanie (sparingi wyjazdowe I składu) jest wystarczające aby zachować minimum 95% dla 26-33 osobowego składu, czyli dwa składy + paru 'na czarną godzinę', do trzech pełnych składów.


PS. W 'tygodnie reprezentacyjne' (mecze narodowych zespołów) także grasz sparingi (co trzy dni ; bądź jedziesz z zespołem na tournee i mecze grasz z jedno dniową przerwą).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.01.2018 o godz. 22:22

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2018 08:12    #3
Gram Pogonią Szczecin. W normalnym życiu Pogoń II Szczecin gra w 3.lidze czyli czwarty poziom rozgrywek. Dlatego dziwi mnie, że w Football Managerze ten mój drugi zespół nie gra w żadnej lidze.

FM 2018 nie obejmuje rozgrywek 3.ligi? Nie mam jak sprawdzić obecnie. Mogę ten mój zespół rezerw jakoś zgłosić do ligi czy nie i zostają mi tylko sparingi?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2018 09:37    #4
W FM-ie 18 na zwykłej bazie danych masz aktywną tylko Polską I Ligę (niższych nie) i oczywistym jest, że zespoły niegrywalne będą rozgrywać tylko sparingi (lub ewentualne jakieś tam pierwsze eliminacyjne rundy Pucharu Polski).

Jeśli chcesz mieć także i 3 ligę to musisz pograć na tym dodatku http://www.cmrev(...)1_0.html

 lukon666 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2017
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2018 14:20    #5
Przepraszam że w tym wątku, ale nie chce otwierać kolejnego. Czy jest możliwość utworzenia drużyny rezerw podczas aktualnej gry? Czy za pomocą Football Manager 2018 - In-Game Editor jest możliwość takiej edycji?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2018 16:11    #6
Nie.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.