Aktualne reprezentacyjne dane piłkarzy

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
1
28.09.2017, 13:15    #1
Cześć.

Premiera Football Managera zbliża się do nas wielkimi krokami. Dlatego mam pytanie do Gietza o jeden szczególik. Gra wychodzi 10 listopad w tym roku,zaś dane reprezentacyjne (takie jak występy czy bramki) są aktualne na dzień 31 sierpnia? W każdym bądź razie zachodzi paradoks, że zawodnicy, którzy debiutowali w reprezentacji w meczach towarzyskich w Sierpniu, w FM mają 1 występ w reprezentacji, chociaż miał on miejsce w czasie późniejszym niż startujemy grę.

Czyli przykładowo Włoch A, irl zadebiutował w meczu w sierpniu. W Fm ma 1 występ w reprezentacji, ale gdy wchodzimy do jego informacji nie ma informacji kiedy debiutował ( bo to już byłoby mega dziwne.

Czy można zrobić taką bazę danych, żeby była ona aktualna na dzień rozpoczęcia rozgrywki - czyli gdy startujemy w sierpniu to dane aktualne na sierpień, a gdy startujemy w czerwu, to dane aktualne na czerwiec, a gdy startujemy w lutym, to dane aktualne na luty?

Sprawa druga - kwestia debiutów i pierwszych bramek zawodników z mniej piłkarskich krajów - ot, chociażby Bośnia i niedoprecyzowanie Elvira Bolica. Czy także da się to zmienić?

Jakby co posiedzę nad tym przy FM18, ale fajnie by było, żeby zostało coś takiego wprowadzone.

Sprawa trzecia i to już jest kamyczek do Twojego ogródka. Czemu z bazy znikają zawodnicy, którzy grali w I lidze, ba nawet ocierali się o ekstraklasę, mimo, że nadal aktywnie grają ( co prawda w niższych ligach)?

 moldovan Partyzant

Postów: 122
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2017 19:55    #2
Z tego co wiem to data 'zamknięcia' reperezentacyjnych statystyk to 31 lipiec (po zakończeniu wszelkich pucharów kontynentalnych) ale czasami te terminy są 'naginane'. Myślę że jak piłkarz zaliczył debiut 15 sierpnia to nie ma to aż takiego wpływu na grę bo pierwsze powołania i tak są pod koniec okienka jak startują eliminacje. Nie da się zrobić takiej bazy że zaczynasz w sierpniu - masz dane z sierpnia; nie da się tego zaimplementować do gry bo musiałyś implementować tysiace innych czynników czy informacji.

Co do debiutów i bramek - o ile mnie nie myli pamięć to datę 1 występu i 1 gola zmienić się da tylko w staff editorze (tym dla researcherów). Jeśli wychwyciłeś jakiś błąd - śmiało to zgłoś na oficjalnym forum.

Trzecia sprawa - zawodnicy są nadal w bazie ale są wygaszeni - na wypadek jakby wrócili w kolejnych latach do drużyn które są w FM. Przykładowo młodzik gra w 2-3 lidze i po sezonie jest wolny. Zgarnia go jakiś IV-ligowy klub. Jeśli nie ma go w bazie to zawodnik jest 'wygaszany' i czekamy do okienka transferowego lub nastepnego sezonu aż dostanie angaż gdzieś wyżej. Myślę że jest to sprawiedliwe bo jeśli mamy zachować realizm gry to czemu mamy trzymać kogoś na wolnym transferze skoro on gra sobie gdzieś w niższej dywizji ?

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.09.2017 09:40    #3
Czyli jak rozumiem, zawodnicy tacy jak Cholerzyński, Gielza, czy Wijas, są w bazie danych wygaszeni? Czy moglibyście ich "rozpalić" przy okazji wydawania updatów, czy lig dodających niższe ligi Polskie?
Czy może to zrobić każdy użytkownik mający dostęp do FM Editora?

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
1
30.09.2017 15:45    #4
[quote="Shrek"]Czy można zrobić taką bazę danych, żeby była ona aktualna na dzień rozpoczęcia rozgrywki - czyli gdy startujemy w sierpniu to dane aktualne na sierpień, a gdy startujemy w czerwu, to dane aktualne na czerwiec, a gdy startujemy w lutym, to dane aktualne na luty? [/quote]
Nie bardzo, ze względu na kształt bazy danych. Mamy teraz 8 pól dotyczących występów międzynarodowych: ilość występów, ilość bramek, 3 pola dot. debiutu (data, rok gdy dokładna data nie jest znana, przeciwnik) i 3 takie same pola dot. pierwszej bramki. Możliwych dat rozpoczęcia rozgrywki jest kilkadziesiąt, w to trafia co najmniej kilka dat rozgrywek międzynarodowych na całym świecie (bo nie możemy ograniczać się do Europy), musielibyśmy namnożyć pola które byłyby bardzo trudne do pilnowania. Z mojego punktu widzenia jest to strzelanie z armaty do kaczek.
[quote="Shrek"]Sprawa druga - kwestia debiutów i pierwszych bramek zawodników z mniej piłkarskich krajów - ot, chociażby Bośnia i niedoprecyzowanie Elvira Bolica. Czy także da się to zmienić? [/quote]
Da się, pola dotyczące debiutów i pierwszych bramek zostały dodane dopiero jakiś czas temu, nie we wszystkich krajach wszystkie zostały uzupełnione, zwłaszcza ze Bośnia nie ma grywalnej ligi. Starczy dać znać researcherowi na https://commu(...)-issues/ jeżeli o kimś zapomniał.
[quote="Shrek"]Sprawa trzecia i to już jest kamyczek do Twojego ogródka. Czemu z bazy znikają zawodnicy, którzy grali w I lidze, ba nawet ocierali się o ekstraklasę, mimo, że nadal aktywnie grają ( co prawda w niższych ligach)?[/quote]
Osobiście wywalam takich którzy są w A-klasie, okręgówce albo niegrywalnym klubie IV ligi, z kilku powodów. Podstawowy jest taki że psuli oni rynek transferowy - mogłeś ich ściągnąć za darmo, za niską pensję (bo wymagania płacowe spadają z czasem bez kontraktu) i łatwo uzupełnić sobie kadrę. Drugi powód jest taki, że nie mogłem realnie ocenić ich umiejętności, bo byli poza moim radarem. Jeżeli któryś przestał grać, albo złamał nogę, albo przytył 10 kg to o tym nie wiedziałem i w bazie miałby dalej profil taki jak w momencie gdy opuszczał ostatni obserwowany klub. Gdy któryś znajdzie pracę w klubie który mamy w bazie, przywracam go.
W FM18 możesz spodziewać się ~130-140 wolnych polskich piłkarzy.
[quote="Shrek"]Czyli jak rozumiem, zawodnicy tacy jak Cholerzyński, Gielza, czy Wijas, są w bazie danych wygaszeni? Czy moglibyście ich "rozpalić" przy okazji wydawania updatów, czy lig dodających niższe ligi Polskie?
Czy może to zrobić każdy użytkownik mający dostęp do FM Editora?[/quote]
Kamil Cholerzyński jest normalnie w grze, w Motorze Lublin. Sebastian Giełza jest normalnie w grze, w Polonii Łaziska. Łukasz Wijas nie gra od stycznia 2012, usunąłem go permanentnie. Zawodników ewentualnie mogę przywracać tylko ja, z poziomu bazy danych, chodzi o to żeby nie eksportować ich do gry - po pierwsze, ze względu na rozmiar bazy, po drugie, ze względu na nieprawdziwe dane (taki hipotetyczny Wijas miałby atrybuty ze stycznia 2012, gdy był ostatnio oglądany).

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
1
02.10.2017 09:47    #5
Gietz, dzięki za odpowiedź, ale zadam jeszcze jedno pytanie.

W jakiej formie powinny być podane dane, tak, by można było jak najłatwiej je "wstawić" do staff editora?

Czy da się skopiować dane z edytora do excela, ewentualnie, czy dałoby się skopiować dane ze staff editora do excela w celu weryfikacji, poprawienia danych dotyczących debiutów i premierowych bramek?
Czy byłoby to trudne zadanie?

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.10.2017 10:35    #6
Zwykły post - imię i nazwisko zawodnika u którego jest źle.
Jeżeli chcesz bardziej pomóc to możesz po prostu dopisać datę (w formacie 2017-06-30), rywala i link do potwierdzenia danych.

 karmazynowa15 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 20.08.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.08.2018 14:32    #7
dzieki za porady :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.