Strona

TUTAJ NAKRZYCZ NA FOOTBALL MANAGERA

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2017 15:38    #811
Karne u mnie ostatnio to dramat. W poprzednim sezonie(mam tak od kilku) wykorzystałem 3/11 a dodam, że nie mam słabych wykonawców. Specjalnie ściągnąłem za 20mln mega zawodnika wszystkie kluczowe atrybuty 16-18 i zmarnował 3 karne z rzędu :)

Jeszcze lepiej to wygląda z innym moim zawodnikiem. Strzela gole z 30m, 25m, 23m, 20m i nie ma znaczenie strzał z akcji czy z wolnego(90% wolnych zamieniał na gola). W sezonie na 30goli z 20 to były z wolnego.
Strzał z dystansu to mur, zawodnicy rywala, a koleś ładował, aż miło. Wyznaczam go na karne czyli 1na1, tylko 11m, i brak rywali - pudłuje seryjnie. O co kaman.

Mam bardzo dobrych wykonawców karnych, a marnuję je seryjnie, do tego stopnia, że nie życze sobie aby sedziowie mi dawali 11 bo kurwicy dostaję z każda kolejną zmarnowaną. Wiesiek z pod budki z piwem więcej by strzelił niż mój zespół.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 11.09.2017 o godz. 15:40

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2017 15:44    #812
Nie traktujcie tego jako skryptów. Panowie, każda wasza decyzja ma więcej niż jedną potencjalną konsekwencję. To że zwolnicie tempo może sprawić, że piłkarze zaczną dokładniej rozgrywać piłkę i przejmiecie kontrolę nad środkiem pola. Ale... może będą za długo kombinować i pressing rywali zadziała jeszcze lepiej, bo zamiast podawać będą przetrzymywać piłkę i zamiast wybijać na pałę będą ją tracić na 30 metrze przed własną bramką? Obie konsekwencje są możliwe i prawdopdoobne. Czasem nie mamy wpływu na to, która z nich tym razem wejdzie w życie, musimy liczyć, ze pójdzie po nasze myśli. Są jednak mecze, gdzie nic nie idzie po naszej myśli. Tak... po prostu. Bo tak w piłce bywa. Nie ma co wymieniać przykładów. Sam ten weekend w top5 lig Europy to jeden wielki przykład. Monaco, Bayern, BvB, Liverpool, United, Real... pewnie kogoś przegapiłem. Jeden weekend. Ale z podejściem - powiem zachęć, to zadziała bo zawsze działa! - zawsze będziesz się stresować jak nie wyjdzie, a... może nie wyjść. Nie o to chodzi, że Ci nie wierzę, że to działa. To może się często sprawdzać, ale nigdy nie jest tak, że jedno działanie powoduje te same interakcje gdy powtarzamy je kilkanaście/więcej razy. Nawet, jeśli warunki były by identyczne. Ja się już od bardzo dawna na FMa nie denerwuję, a kiedyś zdarzało się to często. Nawet jak Baran w drugiej minucie LM wyłapał czerwo to nie byłem zły. Byłem smutny, rozczarowany i pogodzony z porażką, jasne, nie było mi do śmiechu. Ale widziałem tą sytuację. Wiedziałem że ma gość 18 lat, że to wielka presja, że naprawiał błąd kolegi, taktyczny na połowie boiska, był ostatnim obrońcą. Gdyby nie faulował miałbym pretensję, że dał przejść. Wyleciał, bywa. Kiedyś zostawiałem kariery bo mnie wkurzały. Teraz zostawiam bo mnie nudzą... to chyba zdrowsze?

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2017 15:51    #813
@Student137
Post pod postem, wiem xD Ale tak wpadłeś tuż przed mój post, nie wiem czy bym się zmieścił przy edycie :p (limit 5000 znaków). Ten twój zawodnik co strzela z wolnych to trochę jak Starzyński. On też z wolnych umie uderzyć. No nie aż tak, ale kto ogląda e-klape ten wie. A chyba ostatnio jak strzelał karnego to zmarnował. Zresztą atrybuty to jedno, a forma to drugie. Wiesz jakie atrybuty ma Muller? A jedenastki... no, nie podchodź. Ja na karne zwykle daję najpewniejszego napastnika. Nie ważne są jego atrybuty - dla mnie. Jak strzela, to niech strzela i karne. Zwykle działa. A jak przestrzeli? Niech nie podchodzi, prawo serii... naprawdę, jak czytam niektóre komentarze mam wrażenie, że za bardzo traktujecie to jak matmę, jak ukryte mechanizmy, cyferki, tabelki. To piłka nożna. Rychlewicz wcale nie miał super atrybutów, ani wielu "gwiazdek". Ale kiedy moja Odra była beniaminkiem nastrzelał 28 bramek w Ekstraklasie w jednym sezonie. Można? A no.. można. Oczywiście to tylko moje dziwne wymysły, wcale nie muszą być słuszne. Mam po prostu nadzieję, że może to przemyślicie i te przemyślenia coś wam dadzą.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.09.2017 o godz. 15:52

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2017 16:00    #814
@student - doskonale Cię rozumiem. A poprzednich FMach miałem również problemy z karnymi. Ustawialem już nawet nie wg wykonania a atrybutów psychicznych - koncentracja itp. Patrzyłem nawet jak trenerzy mówią o jego wytrzymaniu presji. I nic, dupa blada. Wiesz co zrobiłem - stwierdziłem, że skoro i tak marnuje te karne to niech bramkarz strzela, a nuż coś trafi. I powiem Ci - ku memu zdziwieniu - strzelał, czasem się mylił, ale więcej miał celnych niż nie. A jak nie trafił - nie byłem zły, w końcu - nie on ma strzelać gole. Skoro i tak masz kiepsko z tym - może zaryzykuj?

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2017 18:02    #815
@Foxyr pewnie to wiesz, ale atrybuty fizyczne są ważniejsze od technicznych :) Nie raz lepszy jest ten, który ma lepsze fizyczne i ma tempo.

Nie traktuję tej gry aż tak powążnie, ale czasami potrafię się wkurzyć jak czasami odpierdala niezłą manianę. Akurat niektóre gry mają ukryte mechanizmy pomagające graczowi lub przeszkadzające.

Co do wykonawców rzutów karnych. To nie jest tak, że patrzę głównie na atrybuty. Skoro zawodnik ma bardzo wysokie atrybuty, mają zajebistą formę, dodatkowo w tym meczu im zajebiście idzie, pełne zadowolenie z klubu i płacy, są skucesy krajowe, europejskie jak i iniwidualne międzynarodowe. Czyli wszystko co trzeba. Jedyne co moze przeszkodzić to bramkarz rywala, ale nie że aż 3GK pod rząd są zajebistymi bramkarzami.

Wbrew pozorom nie miałbym pretensji gdyby zjebał decydującego karnego, ale kurwa jak sporo zmarnowanych jest przy 3-0, 4-1. Za duży luz? sorry.

@Dande akurat teraz na karne mam wywalone, strzela, ten który idzie na króla strzelców.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.09.2017 o godz. 18:02

 Ultras_ Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2017 18:22    #816
Bawi się ktoś z Was In-game Editorem? Kupiłem go na Steam kilka dni temu. Wszystko było ok, aż do dziś kiedy zauważyłem, że w prawym górnym rogu znikł charakterystyczny ołówek służący do edycji. Ktoś ma/miał podobny problem?

 GrzegorzK Partyzant

Postów: 61
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.06.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2017 23:34    #817

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.09.2017 09:13    #818
[quote="GrzegorzK"]https://www.youtube.com/channel/UCj1bA4v0u5VwzF_zbygO3YA/featured[/quote]
To nie jest odpowiedni temat do reklamowania kanału na YouTubie.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 TakiKuba Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.09.2017 21:27    #819
Ludzie od usprawiedliwiania spierdolenia FM'a pilnie poszukiwani

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.09.2017 o godz. 21:27

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.09.2017 22:21    #820
Okej! Na to nie mam wyjaśnienia, co to jest?!

Chyba, że to sezon w okolicach 2089/2090, gdzie dzisiejsze mocne kluby mogą być cieniasami.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.