Strona

FM 2017 - błędy

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2017 16:41    #171
Sorry, że post pod postem, ale mam zupełnie nowe zagadnienie, apropo którego zastanawiam się czy to FM popełnił błąd, czy ja. Otóż sprawa wygląda tak, że właśnie skończyłem sezon w Ligue1, a moje Rennes zajęło sobie czwarte miejsce. Z Ligue1 mistrz i wice-mistrz mają awans bezpośredni do fazy grupowej LM, trzecie miejsce o LM walczy w barażach. Czwarte musi zadowolić się LE. Jednak niedługo po zakończeniu sezonu w Ligue1 rozegrano oczywiście finał Ligi Mistrzów. W tym finale PSG pokonało Menchester United. I tu zaczyna się na dobrą sprawę mój problem. Otóż sądziłem, że skoro PSG ma miejsce w LM z racji jej wygrania, to automatycznie drugie i trzecie miejsce w Ligue1 gra w fazie grupowej tych rozgrywek, a czwarte miejsce (czyli ja) czeka jeszcze baraż o udział w LM. Jednak... tak się nie stało. Obecnie w kalendarzu mam miejsce "zarezerwowane" na eliminacje LE (nie poznałem jeszcze rywala). Co myślę jest nie bez znaczenia, między ostatnią kolejką Ligue1 a finałem LM chciałem ściągnąć do klubu Odegarda. Sam zawodnik jednak odmówił negocjacji, ponieważ mój klub nie gra w LM. Jednak po tym jak PSG wygrało finał LM złożyłem znów ofertę za Norwega, Real znów ją przyjął i tym razem już piłkarz bez problemu podpisał kontrakt (nawet nie chciał żadnych zapewnień przed negocjowaniem kontraktu, obecnie już jest u mnie w klubie). Wygląda na to, że i Odegard był pewien, że zagramy w LM. Proszę o podpowiedź, ja coś sobie źle "wyliczyłem" czy też gra niejako ukradła mi miejsce w LM?

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.08.2017 14:34    #172
Niech mnie ktoś poprawi, ale przy wygranej LM i jednoczesnym awansie w lidze do LM kraj nie dostaje "bonusowego" miejsca?

 krolewski Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2006
Skąd: Horodyszcze
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.08.2017 22:25    #173
Real wygrał w tamtym sezonie Ligę Mistrzów, a w obecnej edycji grają 4 hiszpańskie kluby, więc tak to nie działa.

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.08.2017 01:41    #174
[quote="Foxyr"]Sorry, że post pod postem, ale mam zupełnie nowe zagadnienie, apropo którego zastanawiam się czy to FM popełnił błąd, czy ja. Otóż sprawa wygląda tak, że właśnie skończyłem sezon w Ligue1, a moje Rennes zajęło sobie czwarte miejsce. Z Ligue1 mistrz i wice-mistrz mają awans bezpośredni do fazy grupowej LM, trzecie miejsce o LM walczy w barażach. Czwarte musi zadowolić się LE. Jednak niedługo po zakończeniu sezonu w Ligue1 rozegrano oczywiście finał Ligi Mistrzów. W tym finale PSG pokonało Menchester United. I tu zaczyna się na dobrą sprawę mój problem. Otóż sądziłem, że skoro PSG ma miejsce w LM z racji jej wygrania, to automatycznie drugie i trzecie miejsce w Ligue1 gra w fazie grupowej tych rozgrywek, a czwarte miejsce (czyli ja) czeka jeszcze baraż o udział w LM. Jednak... tak się nie stało. Obecnie w kalendarzu mam miejsce "zarezerwowane" na eliminacje LE (nie poznałem jeszcze rywala). Co myślę jest nie bez znaczenia, między ostatnią kolejką Ligue1 a finałem LM chciałem ściągnąć do klubu Odegarda. Sam zawodnik jednak odmówił negocjacji, ponieważ mój klub nie gra w LM. Jednak po tym jak PSG wygrało finał LM złożyłem znów ofertę za Norwega, Real znów ją przyjął i tym razem już piłkarz bez problemu podpisał kontrakt (nawet nie chciał żadnych zapewnień przed negocjowaniem kontraktu, obecnie już jest u mnie w klubie). Wygląda na to, że i Odegard był pewien, że zagramy w LM. Proszę o podpowiedź, ja coś sobie źle "wyliczyłem" czy też gra niejako ukradła mi miejsce w LM?[/quote]

Kto wygrał LE?
W LM może zagrać maksymalnie 5 zespołów z jednego kraju. W przypadku kiedy LE i LM wygrywają drużyny z jednego kraju to automatycznie z ligi może wejść tylko 3 kluby. (zależnie od miejsca w lidze)
Sprawdzałem kiedyś czy może zagrać 6. Nie da się. Symulację robiłem na lidze hiszpańskiej. Malaga wygrała LE, natomiast Real który był 5 w lidze wygrał LM w konsekwencji tego 4 w lidze Atletico zagrało w LE :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.08.2017 o godz. 01:43

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.08.2017 19:20    #175
Ligę Europy wygrał ktoś z Angli, pamiętam że w finale były derby Chelsea - Totenham, ale nie chce mi się teraz odpalać gry tylko po to by sprawdzać kto tam wygrał :p Co jeszcze bardziej mnie zastanawia mimo czwartego miejsca w Ligue1 i zwycięstwa w copa de la ligue (sorry jeśli źle napisałem) zacząłem od... trzeciej rundy eliminacji do LE. To krok przed barażem, a dopiero wygrywając baraż awansujemy do fazy grupowej. Nwm czy to ja coś opacznie zrozumiałem, czy coś się w grze pochrzaniło że każą mi grać z wicemistrzem Rumuni i mistrzem Norwegi :/

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.08.2017 03:31    #176
@Foxyr
Zwycięzca Pucharu Ligi Francuskiej (Coupe de la Ligue) nie jest premiowany awansem do europejskich pucharów. Ten jest uzyskiwany poprzez zwycięstwo w Pucharze Francji (Coupe de France), także w eliminacjach grasz tylko dzięki temu, że zająłeś odpowiednio wysokie miejsce w rozgrywkach ligowych.
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Jalfa Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.08.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
2
12.09.2017 02:55    #177
Ja miałem zabawny błąd w trakcie meczu ale po kolei. Prowadzę Barcelonę i w roku 2022 w pucharze Hiszpanii gram z jakimiś ogórkami z 2 ligi. Pierwszy mecz wygrwam u siebie 5:0 i na wyjeździe gram jak najmłodszym składem średnia wieku coś około 21 lat. Myślę sobie że to będzie nudny mecz i że wygram go spokojnie więc włączam mecz i zaczynam przeglądać Internet, po kilku minutach patrze skończyła się pierwsza połowa i jest 0:0 więc motywuje ich i włączam dalej mecz i teraz śledze co się dzieje i dostrzegam że przeciwnik miał posiadanie piłki na poziomie 89%. Pomyślałem że to pewnie błąd wyświetlania liczby ale patrze na inne statystyki i Barca oddała 1 strzał a przeciwnik żadnego, około 50 podań przez całą połowę więc coś nie tak jest. Przewijam suwakiem meczu i patrze co tam się stało i trafiłem na 12 minutę meczu gdzie przeciwnik ma rzut z autu. Jeden z graczy wyrzuca piłkę z autu ale nie wpada w boisko tylko leci wzdłuż linni bocznej i oddala się od boiska aż odbija się od bandy reklamowej i wraca na boisko i podbiega do niej dwóch zawodników i tak stoją przy niej aż do przerwy :D Oczywiście mecz wygrałem 2:0 i nie powtarzałem tego ale jakby w jakimś ważnym meczy taki błąd by się przytrafił to trzeba było by napisać do "FIFY" o powtórzenie meczu :D

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.09.2017 16:22    #178
Ostatnio Fifa nakazała powtórkę jakiegoś meczu eliminacji MŚ w Afryce więc miałbyś szansę :) Daj Bóg by tylko takie błędy generował nasz FM :)

 Burbulek Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.09.2017 20:36    #179
Też tak może macie, że finały Pucharu Polski zamiast na Stadionie Narodowym rozgrywają się na stadionie jednego z finalistów z podziałem na mecz "domowy" i "wyjazdowy" dla uczestniczących drużyn, a nie "neutralny"? Tak się cieszyłem, że wprowadziłem po raz pierwszy drużynę do finału i zagram na Narodowym a tu klops i wycieczka do Krakowa na Reymonta Co jest

 CzajaM Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2017
Skąd: Zielona Góra
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.03.2018 09:26    #180
Witam, mam taki problem. Zacząłem sobie grać reprezentacja Polski. Po roku postanowiłem przejąć drużynę u-21 i u-19 i tu zaczyna się problem. Nie jestem wstanie powołać nikogo do drużyny u-19(ale mogę usuwać zawodników z drużyny), ani nie mogę zaznaczyć opcji aby drużyna u-19 stosowała taktykę z drużyny głównej. Ktoś wie o co chodzi?

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.