Reprezentacja Polski - bug gry czy zaplanowane działanie?

 laZ. Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
1
21.03.2017, 05:07    Pytanie
Witam,
Chciałbym się z wami podzielić intrygującym zjawiskiem związanym z Reprezentacją Polski w FM 17 oraz mam nadzieję uzyskać od was komentarz na ten temat.

Jestem menagerem polskiego klubu od początku gry (w tej chwili mam 2022 rok), osiągam dość "pozytywne" wyniki na krajowym podwórku jak i na arenie europejskiej. Zaciekawiony chęcią tudzież aspiracją do objęcia kadry Polski, zacząłem się zastanawiać dlaczego przez tyle sezonów nie otrzymałem od ZPN, żadnej propozycji objęcia stanowiska w sztabie reprezentacji (tutaj wspomnę, że w starszych edycjach gry takowe propozycje otrzymywałem nad wyraz więcej niż sporadycznie) . Zaintrygowany, zacząłem sprawdzać czy jest możliwość ubiegania się najwyższe stanowisko w sztabie, lecz niestety jedyną posadą na którą mógłbym aspirować było stanowisko managera u-20. W związku z tym zacząłem przeglądać szczegółowe informacje na temat sztabu reprezentacji oraz jej osiągnięć, tj: ranking światowy, turnieje, kontrakty sztabu etc. Selekcjonerem wciąż jest Adam Nawałka który piastuję ów stanowisko od 2013 roku i jego kontrakt (według gry) obowiązuje do 2018 roku, przy czym chcę wspomnieć i bardzo podkreślić, że jest już rok 2022. Analizując selekcjonerów w innych krajach oraz daty ich zatrudnienia, niestety mogę tylko przypuszczać iż Adam Nawałka jest "zbugowany na stałe" w reprezentacji i nijak nie można go zastąpić. Ponad 90% selekcjonerów w innych krajach są "świeżo upieczonymi" trenerami swych kadr, bowiem zostali zatrudniani w latach (2019-2021). W 2022 roku nasza reprezentacja zajmuje 14 miejsce w rankingu światowym, nie zaistnieli na żadnym większym turnieju a co więcej, spadli z Ligi Narodów. I tutaj chciałbym postawić pytania, moi mili czytelnicy... Jak zapatrujecie się na tą sytuację, czy w waszych karierach również możecie to zaobserwować, czy to jest faktycznie bug gry? Czy według was jest sens czekać z nadzieją, że będę mógł objąć reprezentację? Czy na moim miejscu "oszukalibyście" grę podstawiając nowego managera jako selekcjonera po czym nim odejść? Bardzo proszę was moi drodzy o danie mi wskazówek, co powinienem z tym fantem zrobić..

Pozdrawiam serdecznie całą ekipę oraz społeczność CMREV :)

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 21.03.2017, 05:13

 laZ. Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2017 05:50    #1
Edit:
Przeprowadziłem małą symulację, aby przekonać się czy w ogóle moja reputacja oraz licencja trenerska pozwala mi na objęcie stanowiska selekcjonera. Po oszukaniu gry, dodaniu managera, objęciu nim kadry i przejściu na emeryturę.. mój prawdziwy "profil" po złożeniu aplikacji bez problemu otrzymał posadę selekcjonera.

P.S Oczywiście wracam do zapisu sprzed przeprowadzonego przeze mnie testu.

Jeszcze raz bardzo proszę o poradę. Nasunęło mi się następne pytanie, mianowicie czy to może mieć jakikolwiek związek z korzystaniem z UPL na bazie danych 1.2 wersji.. Przypuszczam, że nie.. ale warto zapytać.

 LukaszPRW Partyzant

Postów: 172
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.09.2016
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
1
21.03.2017 08:48    #2
U mnie bodajże po MŚ w 2018 r. Nawałka został zwolniony, a na jego miejsce przyjęty Nowak... Byłem w niskiej lidze więc nie aspirowałem. Więc ciężko powiedzieć. A jaką masz wersję gry?

Użytkownik uznał post za pomocny

 laZ. Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2017 11:34    #3
Naturalnie, 17.3.1 ale kariera zaczęta i kontynuowana na bd 17.1.2. Dzięki za info i opinię, czekam na następne! ))

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
1
21.03.2017 12:10    #4
U mnie po Nawałce selekcjonerem został bodajże Jan Urban a w tej chwili (2028 rok) od bodajże 5 czy 6 lat selekcjonerem jest Nenad Bjelica.

Użytkownik uznał post za pomocny

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
1
21.03.2017 12:34    #5
U mnie nadal selekcjonerem jest Nawałka (2020). Fajne jest to, że żadnych farbowanych lisów nie powołuje.

Użytkownik uznał post za pomocny

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 laZ. Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2017 14:53    #6
Obecnie w mojej grze trwają MŚ i Polska ku zaskoczeniu wyszła z grupy i pokonała Argentyńczyków. Więc jedynie mogę przypuszczać, iż cele stawiane przez ZPN nie są zbytnio wygórowane, zatem Nawałka wciąż jest selekcjonerem. Nie wiem czy błędem z mojej strony było dodanie małej ilości lig jako grywalnych, ponieważ moja reputacja obecnie jest na poziomie 2,5 gwiazdki i nie otrzymałem jeszcze żadnej propozycji prowadzenia innej reprezentacji jak i również innego klubu. Być może jest to spowodowane moim długim kontraktem z klubem oraz podkreślanie na każdym kroku iż świetnie się w nim czuje. Z biegiem czasu zamierzam dodać więcej lig grywalnych i zobaczyć jak sytuacja będzie się rozwijała pod kątem propozycji objęcia jakichkolwiek reprezentacji.

Serdecznie dziękuję wam za odzew w tym temacie i zapraszam do dalszego wypowiadania się :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.03.2017 o godz. 14:54

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
1
24.03.2017 08:43    #7
[quote="laZ."]Selekcjonerem wciąż jest Adam Nawałka który piastuję ów stanowisko od 2013 roku i jego kontrakt (według gry) obowiązuje do 2018 roku, przy czym chcę wspomnieć i bardzo podkreślić, że jest już rok 2022. Analizując selekcjonerów w innych krajach oraz daty ich zatrudnienia, niestety mogę tylko przypuszczać iż Adam Nawałka jest "zbugowany na stałe" w reprezentacji i nijak nie można go zastąpić. Ponad 90% selekcjonerów w innych krajach są "świeżo upieczonymi" trenerami swych kadr, bowiem zostali zatrudniani w latach (2019-2021).[/quote]
Możliwe że jakiś dodatek to spowodował, bo na normalnej wersji gry trenerzy przychodzą i odchodzą, trener Nawałka też.
Jeżeli chcesz żeby się temu przyjrzał ktoś z koderów to możesz załadować sejwa na jakiś serwer i wysłać mi link w prywatnej wiadomości. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że to nie błąd danych.

Użytkownik uznał post za pomocny

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2017 17:58    #8
U mnie Nawałka był selekcjonerem do... chyba 2021 o ile pamiętam. Wtedy przerypał eliminacje na mundial i jesienią go zwolnili po czym bez problemu zająłem jego miejsce (ale przez sukcesy w Szczecinie miałem taką reputację że większość topowych klubów bez problemu by mnie zatrudniła, a Polska była gdzieś ok. 70 miejsca w rankingu światowym). Co mnie jednak intryguje to fakt, że Nawałka trzyma się na stanowisku nawet nie wchodząc na wielkie imprezy. Kiedy prowadziłem Pogoń Polska po EURO2016 nie zawitała na żaden wielki turniej i zwolnili go dopiero w 2021. Teraz w mojej karierze Odrą Polska nie pojechała na mundial 2018 i Adaś nadal trenuje kadrę.

 laZ. Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2017 19:48    #9
Dzięki za propozycję pomocy ;) Wszystko się wyjaśniło. Nawałka został zwolniony po spadnięciu Polski w rankingu na 42-47 miejsce. Niestety nie było mi dane objąć po nim stanowiska, gdyż ZPN zaproponował je mojemu byłemu trenerowi który, mimo gorszych atrybutów oraz osiągnięć posiadał licencję PRO i zapewne dlatego on otrzymał angaż

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 07.04.2017 o godz. 19:50

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.