CM 4

 exbitz Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.06.2016
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2016 22:42    #11
Wiem, że odkopuję stary temat, ale może to skłoni do ożywienia dyskusji ;) Jestem nowy, więc w pierwszej kolejności witam wszystkich!

Jeśli zaś chodzi o CM 4 to sporo się grało (w 03/04 też), pamiętam sztuczkę, dzięki której można było dostać więcej pieniędzy na transfery przy rozpoczynaniu gry. Wystarczyło ciągle tworzyć nowych menedżerów i dawać ich do jednego klubu. Działało w Realu i Milanie. :)

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2016 22:47    #12
Hej, to dalej działa :) Co napiszesz o CM 4? Kim grałeś, jakieś wspomnienia?
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 IamTheSwarn Partyzant

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2016
Skąd: Olsztyn/Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.06.2016 00:41    #13
CM4, mój pierwszy manager. Miałem 8 lat, nie umiałem wtedy w ogóle angielskiego, więc błądziłem po omacku (zresztą pewnie gdybym znał, zbyt wiele by to nie zmieniło). Pamiętam 2 kariery, Liverpoolem, Realem Madryt. W ogóle nie rozumiałem statystyk i ściągałem piłkarzy, po liczbie 20-dziestek! Pamiętam, że taki Alan Smith z Leeds miał ich aż 5, a Bernard Diomede dwie. Trening ustawiałem, na gierke, zawsze i wszędzie. Z graczy wyryli mi się młodzi wówczas Ritchie Partidge ( dzisiaj fizjoterapeuta, John Welsh, czy Darren Potter) Grałem Danielem Sjolundem i Miką Aariatilo, im młodszy tym lepszy! No w końcu młody talent! Niestety zostałem zwolniony pod koniec drugiego sezonu. Drugi zespoł to Real, gdzie sprzedałem Zidane, bo w mojej "taktyce"nie było miejsca na OPŚ. Swoją drogą grałem bez środka pola. LP i OPL i z prawej PP I OPP + dwójka napastników. No i grał u mnie wówczas Juanfran, znany dziś z Atletico, wówczas zawodnik rezerw. W sumie przypadek, ale i zadowolenie jak widzę co dzisiaj ten facet osiągnął. Oczywiście, podpisywałem wszystkie kontrakty z kończącymi kontrakt. Tak więc Real Madryt C, mógł się pochwalić drużyną, które pewnie by się utrzymała w lidze. Do tego Masa Save and Loadów. Ale wiecie, co jest najważniejsze? że świetnie się przy tym bawiłem a od tego są gry komputerowe. Wtedy też czytywałem opowiadania niejakiego Bartosha!

 Brazzo Młody aktywista

Postów: 354
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2007
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.06.2016 12:20    #14
CM 4 to było coś, choć o wiele przyjemniej wspominam wersję opatrzoną numerkami 03/04.
PS: BARTOSH! to legenda tego serwisu. Szczególnie zapadły mi w pamięci jego kariery z Newcastle United w jego wykonaniu.

 exbitz Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.06.2016
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2016 00:04    #15
[quote="Bolson"]Hej, to dalej działa :) Co napiszesz o CM 4? Kim grałeś, jakieś wspomnienia?[/quote]
Nie pamiętam wielu szczegółów, miałem wtedy jakieś 10 lat. W samego CM-a 4 (chociaż wtedy z kolegą z klasy nazywaliśmy tę grę "cymy" - stąd teraz nie mówię, że gram w efema tylko "fymy", taka mała ciekawostka) grałem Realem (gdzie zająłem max 3 miejsce w lidze) i Milanem (niestety nie pamiętam miejsc ani osiągnięć). Pamiętam też karierę Lazio, gdzie wygrałem Serie A (bez metody sejw/load).

Jeśli chodzi o transfery, najlepsze co udało mi się osiągnąć to ściągnięcie Kaki, C. Ronaldo, Beckhama i Rooneya do jednego zespołu (bodajże Realu), to była kozacka mieszanka). :D Grałem w to trochę mało świadomie, ale dzięki CM 4 przekonałem się do menedżerów i już od dobrych kilkunastu lat jestem uzależniony od serii, chociaż miałem małe przerwy. Obecnie wyprowadziłem Milan z dołka w najnowszej edycji, ale to inna historia. Fajnie się wspomina stare czasy, gdzie oceniało się piłkarzy głównie po wartości pieniężnej, a nie "rzeczywistej" grze na boisku i statystykach ;) Ech, miało się 10 lat. Rozpisywanie taktyk na szkolnej tablicy z poszczególnymi piłkarzami z FM 2008 z późniejszych czasów z tym samym kolegą o którym wspominałem wyżej też mi się wryło w głowę (szkoda że nie mam zdjęć!), ale to tak w ramach post scriptum. :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.06.2016 o godz. 00:05

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.