FM12 Scout problem

 Miathan Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2013, 14:03    Pytanie
Witam,

W FM gram od bardzo dawna ale z reguły zespół jakim grałem należał conajmniej do tzw. średniaków. Ostatnio postanowiłem to zmienić i wybrałem sobie do prowadzenia Coventry City F.C. Problem jaki chciałbym poruszyć może dla większości z was wydawać się błahy, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Mianowicie, tak jak w temacie chodzi o scouting. Mam w swoim klubie trenerów i scoutów ale wyszukując jakiegokolwiek zawodnika z poza Anglii ( w której gram) nie mam opcji aby obserwować zawodnika. Przykład: Mogę kliknąć np. na Rooney'a i zamówić raport scouta ( atrybuty, pozycja, suma odstępnego, chęć transferu itp, itd. ) ale jak wybiorę kogoś z poza Anglii np. Carlos Fierro to brakuje przycisku żeby scout zrobił raport.

W skrócie, żeby nie było to zbytnio zagmatwane - brak możliości scoutowania zawodników spoza kraju w którym gra prowadzony przeze mnie klub.

Drugie pytanie to już tak na dokładkę jakby chciało się komuś odpisać to będę w niebo wzięty.
Rozpoczynając rozgrywkę byle jakim klubem 1 sezon mam ZAWSZE genialny. Mistrzostwo kraju, puchar, fianły. Wszystko, wszystko jest super. Rozpoczyna się drugi sezon - inwestuje: w klub, w młodzież, rezerwy, nowych piłkarzy. I wtedy zaczyna się masakra. Nagle Ci sami piłkarze co grali 1 skrzypce w 1 sezonie jakby zapomnieli o co chodzi w tym sporcie. Przykład: Antonio Valencia 1 sezon 19 asyst i 10 bramek. Sezon 2 Valencia gra piach ledwo asyste może zaliczyć.

Próbowałem po sezonie zmienić taktyke albo ja lekko skorygować. Innym razem zostawiłem taktykę taką jaką odnosiłem sukcesy w 1 sezonie. Wszystko to jak krew w piach... Zupełnie nie wiem czemu ale piłkarze jakby nie mieli motywacji.

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za te chaotyczne wypociny, ale jak bym chciał napisać to obszerniej to chyba by mi książka wyszła. Mam także nadzieję, że to odpowiednie miejsce do założenia takiego pytania oraz, że 14 stron gdzieś tam temu ktoś już o to nie pytał.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2013 14:16    #1
kurde jestem w szkole i wycielo moja odpowiedź.
Mozliwe ze twoja siatka scautingu jest za mala i nie mozesz odwiedzac innych panst.

Co do 2 sezonu spodziewaj sie ze SI ubzduralo sobie ze 2 sezon musi byc trudniejszy bo rywal "poznal twoja taktyke" czy cos w ten desen ;)

Podpisz ciekawsze dla pilkarzy kluczowych graczy kontrakty zeby chcieli byc lepsi (np. klauzula kilkuset tysiecy za jedenastke rogu albo krola strzelcow)

 Miathan Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2013 18:01    #2
myfunnygame wielkie dzięki za odpowiedź. Nadal jednak problem ze scoutem wydaje mi się bardzo dziwny. Już wyjaśniam dlaczego.

Mianowicie nie chodzi mi o wysłanie scouta, żeby sam wyszukiwał mi nowych zawodników. Problem polega na tym, że będąc na profilu konkretnego zawodnika nie mogę wysłać scouta, żeby mi przygotował informacje o nim. Ta czynność nawet nie powinna tyczyć się samego scouta ponieważ o ile się nie mylę do obserwacji zawodnika można wysłać nawet i samego asystenta nie wspominając już o reszcie sztabu szkoleniowego.

Co do drugiego problemu.

Czy w takim razie Ci bardziej doświadczeni menagerowie mogli by mi odpowiedzieć na pytania:
1) Czy zmieniasz taktykę co sezon czy całą karierę pozostajesz wierny jednemu ustawieniu?
2) Jeśli nie zmieniasz ustawienia to może zmieniasz zawodnikom ustawienia indywidualne?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2013 18:33    #3
No ale dla mnie to jest to samo. Co to za roznica czy przeszukujesz zawodnikow z ligi hiszpanskiej czy wybierasz jednego gracza z tej ligi i chcesz go przescautowac?
Klub nie pozwala Ci na wyslanie pracownika bo kosztuje to zbyt duzo, takie moje zdanie. I tak ja tez tak mam. Ostatnio rozszerzyli mi na 8 krajow siec scautingu(na kraje blskie Włochom).


A taktyke zmieniam bo nie ma tutaj jakiejs killer taktyki, choc jesli ma sie jakis super graczy to pewnie mozna polegac na umiejetnosciach swoich zawodnikow nie patrzac sie na rywali. ;)
Taktyka zalezna jest też od wykonawcow. Jesli ma sie pol pierwszego skladu kontuzjowanego/wykartkowanego to trzeba wprowadzic odpowiednie modyfikacje.

Użytkownik uznał post za pomocny

 Miathan Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.03.2013 01:38    #4
No w sumie to tak. Z tym scautingiem to chyba masz rację... :) Spróbuję jak awansuję do wyższej ligi coś zdziałać z zarządem w tej kwestii:D Wielkie dzięki za odzew. Jak by ktoś miał coś jeszcze mądrego do dodania do owej dyskusji to chętnie posłucham.

Pozdr. ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.